Anket süreci başladı, Düzce'de 2 isim sorulacak

AK Parti'de temayül yoklamasının ardından aday belirleme sürecinin ikinci aşamasına geçildi. Seçimi kazanma ihtimali yüksek isimler için anket süreci başladı. İki ismin sorlacağı Düzce'de de anketlerden çıkan sonuçlar bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

Anket süreci başladı, Düzce'de 2 isim sorulacak
2.12.2023 - 16:28
Kaynak: Haber Merkezi
261

AK Parti, yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, temayül yoklamaları tamamlanırken, aday belirleme sürecinin ikinci aşamasına geçildi. Titizlikle yürütülen çalışmalarda gözler Düzce'de de adayın kim olacağında.

Temayül yoklamalarının ardından anket süreci başlayan AK Parti'de şehirlerin önde gelen ve seçimi kazanma ihtimali yüksek isimleri için anket yapılacak. Yapılan anketler, aday isimlerini belirlemede önemli bir gösterge olacak.

 

İKİ ADAY SORULACAK

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına bakılarak seçmen profili üzerinden adaylar önerilecek. Nüfus yoğunluğuna göre aday adayı ismi sunulacak. Ankette, Düzce gibi nüfusu az olan belediyeler için iki, aday adayının ismi yer alacak.

Çıkan sonuçlar, bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Erdoğan başkanlığında önümüzdeki günlerde toplanacak aday tespit komisyonunda değerlendirilecek


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar