Keşir: Düzce için hayallerim var

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce için hayallerini gerçekleştirmek üzere bütün enerji ve gayretleriyle çalıştıklarını belirterek, Türkiye’nin en genç ili olan Düzce’nin 24. Yılını kutladı.

Keşir: Düzce için hayallerim var
9.12.2023 - 18:32
Kaynak: Haber Merkezi
234

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Düzce’nin il oluş yıldönümünü her kutladığımızda yaşadığımız depremleri de hüzünle anıyoruz. 1999 Gölcük ve Düzce depremlerinin ardından yaralarının daha çabuk bir şekilde sarılabilmesi için Düzce; 9 Aralık 1999 tarihinde, TBMM’de alınan il statüsü verilme kararı ile 7 ilçeyle birlikte Bolu’dan ayrılarak Türkiye’nin 81. ili olarak ilan edildi. Bu karar depremlerle yıkılan şehrimizin yeniden yapılanmasında çok önemli katkıların başlangıcı olmuştur. İlk günden beri adımlarımızı geleceğe doğru her gün daha da güçlü olarak atmaya devam ediyoruz. Düzce için hayallerimizi gerçekleştirmek üzere bütün enerjimiz ve gayretimizle çalışıyoruz” dedi.

HEM SANAYİ HEM TURİZM KENTİDİR

Düzce’nin sanayi ve turizm kenti olduğunu belirten Keşir, “ Konuralp Bey’in Osmanlı topraklarına kattığı Karadeniz Bölgesi’nin incisi Düzce’miz güçlü bir sanayi kenti olmasının yanı sıra bir turizm ve kültür kentidir. Demografik çeşitliliğinin zenginliği, büyükşehirlere ve limanlara olan yakınlığı ile ideal bir yerleşim noktasıdır. Sanayi alanında yapılan üretimlerle yüzden fazla ülkeye ihracat yapılan kentimizin sanayi, ticaret, turizm gibi alanlarda potansiyeli her geçen gün daha da artmaktadır” dedi.

 
20 YILDA 18 SPOR SALONU YAPTIK

 

AK Parti iktidarının Düzce’ye kazandırdıklarını anlatan Keşir, “Gençlerimiz için, 18 spor salonu, 13 öğrenci yurdu, gençlik merkezi, beş adet de cep gençlik merkezi ve yüzme havuzu inşa ettik, birçok köy semt sahalarını hizmete kazandırdık. Şehrimizde bulunan köy grup yollarının hemen hemen tamamında asfalt çalışması tamamlandı. Artık köy içi yolları planlamaktayız. Otoban bağlantısı, karayolları, ulaştırma altyapısında büyük ilerleme kaydettik” dedi.

SAĞLIK ALANINDA CİDDİ ADIMLAR ATTIK

20 yılda Düzce’ye 1 milyar TL sağlık yatırımı yaptıklarını belirten Keşir, “Hasta yatak kapasitesini artırdığımız 500 yataklı Düzce Atatürk Devlet Hastanemiz ve sayıları artan sağlık tesislerimizle sağlık alanında ciddi adımlar attık. Projesi tamamlanan 50 yatak kapasiteli Akçakoca Devlet Hastanesi’nin inşaatına başladık. Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin hastaneye dönüştürülmesi kararını hızla uygulamaya geçirdik ve 2023 yılında açılışını yaptık. Son 20 yılda Düzce’mize sadece sağlık alanında yaklaşık 1 milyar TL (954.060 milyon TL) yatırım yaptık” dedi.

TOPLAM İHRACATI İSE 353.1 MİLYON DOLARA ULAŞTI

Keşir, “İl olduğu günden itibaren ülke ekonomisine katkısı giderek artan Düzce’mizde 2022 yılı itibariyle ihracatçı firma sayısı 271, toplam ihracatı ise 353.1 milyon dolara ulaştı. Düzce okul öncesi eğitimde büyük bir atılım göstererek Türkiye illeri arasında 6. sıraya yükseldi. Yapımı tamamlanan ve devam eden yeni okullarımızla kentimizin yerini eğitim sıralamasında daha da yükseltme azmindeyiz. Belediyemizin şehrimize kazandırdığı katı atık tesisi, millet bahçeleri, sosyal tesisler, alt yapı hizmetleri ve büyük bir kısmı son yıllarda ortaya çıkan Antik kent ile Düzce’mizi yarınlara hazırlıyoruz” dedi.

HEP BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Keşir, “Çocuğuyla, genciyle, kadınıyla, köyleri ve ilçeleriyle bütün hemşerilerimizin yanında olmaya, milletvekilleri ve yerel yönetimler olarak hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Sürekli gelişen, büyüyen Düzce’mizi modern bir kent olarak yapılandırmak ve kalkındırmak, yeni ihtiyaçlara cevap vermek bizim görevimizdir. Bunun için gayret edeceğiz, alın teri dökeceğiz, hemşerilerimizle gönül birliği içinde olacağız” dedi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar