Bu dava inananlarla hedefe ulaşır!

Akçakoca AK Parti Belediye Başkanı aday adayı Osman Cumur Oxijen TV Kulis programının konuğu oldu. Programda bir çok konuya değinen Cumur, ‘‘Bu dava, yolda ikna edilmiş olan insanlarla değil inanmış insanlarla olması gerekiyor.’’ dedi.

16.12.2023 - 10:44
Güncelleme 16.12.2023 - 12:10
Kaynak: Haber Merkezi
395

Akçakoca AK Parti Belediye Başkanı aday adayı Osman Cumur Oxijen TV ekranlarında Nevzat Cingirt’in hazırlayıp sunduğu Kulis programına konuk oldu. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren çeşitli görevlerde yer almış ve son olarak AK Parti İlçe Yönetim kurulunda görev alan Osman Cumur Akçakoca için önem teşkil eden birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

‘‘ANKETLER TAMAMEN SAYGISIZLIK’’
Yapılan anketlerin tamamen yönlendirici olduğunu belirten Osman Cumur, ‘‘Anketler amacına uygun yapıldığı zaman genel merkezlerin ya da yetkili mercilerin eline bir veri verdiği için çok derece önemli. Fakat en son yapılan anketten bahsettiğimizde ise durum pek de öyle değil. Biz 6 aday adayı arkadaşımız ile bu zor süreçte taşın altına elimizi hatta gövdemizi koyduk. Hepimiz aynı fedakarlıkta sahada tüm hızımızla çalışıyoruz ve ziyaretlerde bulunuyoruz. Maddi manevi harcamalar yapıyoruz. Ancak ankette sorulan soru tamamen yönlendirici bir soruydu. 2 tane aday adayı arkadaşımızın isimleri bu ankette yer almadı. Ben aynı zamanda bu yapılan anketi mevcut belediye başkanımıza da yapılan bir saygısızlık olarak kabul ediyorum. Akçakoca seçmenin zihnini bulandırmaya dayalı sorular soruluyor. Bir nevi de amaçlarına ulaştılar fakat ben 20 yıldır AK Parti siyasetin içinde olan bir kardeşiniz olarak şunu ifade etmek isterim bu dava, yolda ikna edilmiş olan insanlarla değil inanmış insanlarla olması gerekiyor.’’ Diye konuştu.

‘‘ACİLEN ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLAR VAR’’
Akçakoca’nın problemleri arasında en önemlisinin liman sorununun olduğunu belirten Osman Cumur, ‘‘Akçakoca’nın en büyük problemi olarak ne derseniz diye sorarsanız. Ben bu liman konusunu söylerim. Bu konu ivedilikle yapılması gerekiyor. Ben Liman başkanımız Mustafa Karataş ile de görüştüm. Bir daha böyle bir olay yaşanması halinde limanda yaşanabilir bir alanın kalmayacağını ifade etti. Bir de mendirek olayı var. 640 metre uzunluğunda bir mendirekten bahsediyoruz. Fizibilitesi yapıldı ve ihale aşamasına kadar getirildi bu sorunların acilen çözülmesi gerekiyor.’’ İfadelerini kullandı.

‘‘DALGAKIRANLAR AKÇAKOCA İÇİN ÖNEMLİ’’
Osman Cumur dalgakıranların Akçakoca turizmi için önemli bir etken olduğunu belirterek, ‘‘Dalgakıranlar ilk etapta 30 adetti fakat daha sonra gelen tepkiler sonrasında daha da aşağıya düştü. İklim değişiklikleriyle birlikte yaşanan son olaylarla da görüyoruz ki 30 dalgakıranın da şuan yapılması gerekiyor. Yoksa Akçakoca turizmi de kötü etkilenecek. ‘’ diye konuştu.

‘‘PAZARYERİ PROJESİ DOĞRU PROJE’’
Kapalı pazaryeri sorununa da değinen Cumur, ‘‘Pazaryerinin çatısıyla ilgili acı olaylar yaşadık.Eski dönem GES (Güneş Enerji Sistemi) projesi gündemdeydi. Bizim de seçim vaatlerimizdendi. Bu işleri yapmak çok kolay. Benimde işim bu. Çatının üstü GES projesiyle kapatılması gerekiyor. Kredilere de onay verdik. Şuan ki proje doğru. GES projesiyle bu yapılabilir. Bunlar yararlı projeler.’’ dedi.

‘‘GENÇLER SPORA YÖNLENDİRİLMELİ’’
Osman Cumur Akçakoca’da gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulması için spora yönlendirilmesi gerektiğini belirterek, ‘‘Salon sporları, tenis, güreş bu konularla ilgili Akçakoca’da ilgilenilmesi gerekiyor. Spora yatkın gençlerimiz var. Bu alanda kendilerini kanıtlayacaklarını düşünüyorum. Şuanda Akçakoca’da spor denen bir şey yok. Çocuklarımız kötü yola sürükleniyor. Çocukların kötü yola girmemesi için kültür, sanat, spor gibi konulara yönledirme gerekiyor. ‘’ diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar