Herkes 15 Ocak'ı bekliyor

AK Parti 15 Ocak'a hazırlanıyor. Aralarında Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün de bulunduğu26 adayını pazar günü açıklayan AK Parti, aralarında Sakarya gibi büyükşehirlerin de bulunduğu kalan adaylarını, pazartesi günü açıklayacak. Bütün Düzcelilerin merak ettiği İlçe belediye başkan adaylarının tanıtımları ise sonraya bırakılacak.

Herkes 15 Ocak'ı bekliyor
9.01.2024 - 13:51
Kaynak: Haber Merkezi
90

İstanbul dahil 26 belediye başkan adayını açıklayan AK Parti'de gözler, 15 Ocak'a çevrildi. Önümüzdeki hafta Pazartesi günü, aralarında Ankara ve İzmir'in de olduğu kalan illerin adayları tanıtılacak. İlçe belediye başkan adaylarının tanıtımları ise sonraya bırakılacak.

15 Ocak tarihinde yapılacak programda seçim beyannamesi de açıklanacak. Beyanname 8 başlıktan oluşacak. 200 sayfalık metinde güvenli ve dirençli şehirler, hizmet icraat belediyeciliği, sosyal belediyecilik ve kültür bölümleri olacak. Deprem bölgesineyse ayrı bir parantez açılacak.

İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR…

AK Parti'de ittifak görüşmeleri de sürüyor. NTV'nin edindiği bilgilere göre Ak Parti, Hüdapar ve Yeniden Refah Partisi'yle görüşmeleri bu hafta bitirmeyi planlıyor.
İddiaya göre Yeniden Refah Partisi İstanbul, Ankara ve İzmir'de Ak Parti adayını desteklemek için büyükşehirlerden birinde destek bekliyor. Ak Parti cephesi ise ilçe belediyesi veya meclis üyelikleri üzerinden uzlaşı arayışında.

YENİDEN REFAH 2.8 OLAN OY ORANINA GÜVENİYOR

Son seçimlerde aldığı oy oranına güvenen Yeniden Refah Partisi kurmayları, pazarlık masasında son seçimlerde alınan yüzde 2.8 oranındaki oylarının İstanbul başta olmak üzer bazı il ve ilçeler için kritik olduğu görüşünde.

İLÇELER AY SONUNU BULABİLİR…

15 Ocak tarihinde Ankara’da yapılacak aday tanıtım toplantısında ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmayacağı belirtildi. AK Parti ve MHP kaynakları, bazı kritik ilçe adayları için görüşmelerin devam etmesi nedeniyle listelerin ay sonuna doğru kesinlik kazanacağı gelen son dakika bilgileri arasında.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar