Jakuziden 'Lan fakirler' diye seslenen başkan, AKP'nin meclis üyeleri listesinde Jakuziden 'Lan fakirler' diye seslenen başkan, AKP'nin meclis üyeler

AKP Şanlıurfa Gemçlik Kolları Başkanı olduğu dönem jakuzide bir video çekerek "Lan fakirler beni rahatsız etmeyin" diyen Mehmet Salih Saraç, AKP'den Haliliye Belediye Meclis üyeliğine aday gösterildi.

 Jakuziden 'Lan fakirler' diye seslenen başkan, AKP'nin meclis üyeleri listesinde Jakuziden 'Lan fakirler' diye seslenen başkan, AKP'nin meclis üyeler
24.02.2024 - 06:43
Kaynak: Haber Merkezi
162

AKP'nin Şanlıurfa Haliliye Belediye Meclis üyesi adayları belli oldu.

Artı Gerçek'te yer alan habere göre; belediye meclis üyesi adayları arasında eski AKP Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç da var. Saraç gençlik kolları başkanlığı döneminde jakuzide bir video çekmiş, “Lan fakirler! Oğlum beni rahatsız etmeyin, tamam mı?" demişti. Saraç'ın bu videosu gündem yaratmış ve tepkilere neden olmuştu.

Tepkilerin ardından AKP Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden isitifa eden Saraç, teşkilattaki ve belediyedeki diğer görevlerine devam etmişti.

Saraç, tepkilere şöyle cevap vermişti:

"Ben burada bir kesimi aşağılayıcı ya da küçük düşürücü düşünerek kesinlikle hareket etmedim. Video gerçekten saf ve temiz bir niyet ile izlendiğinde ironi amaçlı çekilen bir video olduğu ve asla toplumun bir kesimini aşağılamak amacı gütmediği görülecektir. Gelinen noktada konunun davamıza, partimize ve gençlik kolları teşkilatlarımıza zarar verdiğini görmekteyim. Bu sebeple AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden, halkımdan ve bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımdan özür dileyerek ayrıldığımı bildiriyorum."

CHP'li Mahmut Tanal, Saraç'ın belediyeki görevlerinin sürdüğünü ifade etmiş, şu açıklamalarda bulunmuştu: "Fakirlerle alay eden M. Salih Saraç, Haliliye Belediye Meclisi’nde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde üye olarak görevlerine devam ediyor. Ayrıca Haliliye Belediye Başkan Vekililiği görevini yürütüyor. İlçe ve Büyükşehir Belediyesi’ndeki komisyonlarda görev yapıyor. Makamlardan makam beğenen Saraç, gençlik kolları başkanlığından istifa etmiş olabilir, lakin AK Parti Urfa teşkilatındaki görevi sayesinde elde ettiği ‘paralı' makamları bırakmış değil. Eğer AK Parti samimi olsaydı Saraç belediye meclis üyeliklerinden de ayrılırdı, partiden ihraç edilirdi. Yani anlayacağınız AK Parti, Şanlıurfalılarla dalga geçmeye devam ediyor."

Saraç bu açıklamaya dair haberlere erişim engeli getirmişti. 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar