AK Partili Şamil Tayyar'dan seçim sonuçları için olay sözler

AK Parti'nin eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, partisinin seçim hezimeti yaşadığını söyleyerek, CHP'nin başarısıyla ilgili "Siyasi afet" ifadelerini kullandı. Tayyar, partisine yarın itibariyle köklü değişiklik çağrısı yaptı.

AK Partili Şamil Tayyar'dan seçim sonuçları için olay sözler
1.04.2024 - 06:57
Kaynak: Haber Merkezi
342

AK Parti'nin eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan çok sert mesajların yer aldığı bir açıklama yaptı.

Tayyar, seçim sonuçlarını "Keyfiyet, kibir, kayırmacılık gibi bünyemize giren virüs, hayat pahalılığı, fakirleşme gibi ekonomideki savrulma açık işaretlerdi. Geçen yıl Cumhurbaşkanımıza kıyamayan seçmenin yerel seçimlerde adaylara toleranslı olmayacağı belliydi. Sessiz ve öfkeli kitlelerin bir bölümü sandığa gitmedi, bir bölümü boş oy verdi, kalanı en güçlü rakibe yöneldi" diyerek yorumladı.

Sonucun CHP'nin başarısı olmadığını öne süren Tayyar, durumu "Bir siyasi afet" olarak yorumladı.

AK Parti'nin güçlü bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Tayyar, açıklamasını "Yeter ki bu potansiyeli harekete geçirsin. İnanıyorum ki 1 Nisan’dan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmaz" temennisinde bulunarak bitirdi.

Öte yandan, AK Parti, Türkiye'nin dört bir yanından kaybettiği şehirlerle birlikte toplam il belediyesi sayısını 23'e kadar düşürdü. CHP ise mevcut sonuçlara göre Türkiye'de 36 il belediyesi kazanarak, zirveye yerleşti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar