KARAR VALİLİKLERE GÖNDERİLDİ

29.04.2021 - 08:01
763

Düzce il, ilçe ve  belde belediyeleri tam kapanma döneminde meclis toplantılarına ara verecekler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü, tam kapanmada il ve ilçe belediyesi meclislerinin toplantılarına ara verileceğini duyurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü, Yerel Yönetim Meclislerinin Çalışmalarına Ara verilmesi konulu kararını 81 il valiliklerine gönderdi.

Alınan kararda, tam kapanma süresi içerisinde yerel yönetimlerin meclislerinin de bu süre içerisinde ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Valiliklere gönderilen yazıda, "Her ayın ilk haftası toplanan il ilçe belediyeleri, her ayın 15'inde toplanan Büyükşehir Belediye meclislerinin 29 Nisan- 17 Mayıs tarihleri arasında ara verilecek. ara verme döneminden sonraki ilk meclis toplantıları 17 Mayıs Pazartesi günü, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarının ise 24 Mayıs Pazartesi günü pandemi kurallarına uygun olarak olağan akışında devam ettirilecektir" denildi.

Karar uyarınca Düzce’de de il ve ilçe belediye meclisleri  tam kapanma dolayısıyla mayıs ayı toplantılarına ara verecek.


Editör: N. Cingirt