Türkiye’de tek belediye!

Akçakoca Belediyesi, Dünya Bankası ile ortaklaşa yürüttüğü projeleri halka tanıtmak için bir toplantı düzenledi. Toplantı, belediyenin Meclis Salonu'nda İller Bankası Koordinatörlüğü'nün katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya katılımın oldukça yüksek olduğu görüldü.

Türkiye’de tek belediye!
10.01.2024 - 16:25
Kaynak: Haber Merkezi
181

Akçakoca Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, İller Bankası danışmanı projenin uygulama detaylarını aktarırken, belediye başkanı Okan Yanmaz da sürecin işleyişiyle ilgili bilgiler verdi.
Toplantıda, Dünya Bankası projelerinden olan Kapalı Pazaryeri GES projesi, elektrikli otobüsler ile Üniversite yolu asfaltlanması ve bisiklet yolları projeleri tüm ayrıntılarıyla konuşuldu, tartışıldı.


Salonu tamamen dolduran katılımcılara hitaben kısa bir hoş geldiniz konuşması yapan Başkan Yanmaz, yakın tarihte ihale edilecek iki projenin İller Bankası koordinesinde ve Dünya Bankasının finansörlüğünde yapılacak olduğunu belirterek, sözü tanıtım bilgilendirmesini yapacak olan İller Bankası görevlisine verdi.
Danışman, her iki projenin yapım aşamasında olduğunu aktarırken, ortaya çıkacak tüm sorunlara karşın alınan önlemler, çevre etkileşiminden güvenliğe kadar tüm detayları da sıraladı.
Proje aktarımlarının ardından izleyicilerden soru ve görüşler alındı. Sorulan sorular yanıtlanırken, Akçakoca’nın geleceğine olumlu katkılar sunacak olan projeler konuklardan tam destek aldı.

 

5 YIL BOYUNCA TALİHSİZLİKER YAŞADIK

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Başkan Yanmaz, yaptığı konuşmada, göreve geldikleri yılda yaşanan sel felaketinden, bunun zararlarının telafisi ile uğraşılırken Pandemi sürecine girilmesinden ötürü belediye olarak tam performansla çalışamadıklarını söyledi. Buna rağmen belediye olarak zamanla yüksek bir ivme kazandıklarını ve çok önemli hizmetlerde bulunduklarını belirten Yanmaz şu ifadeleri kullandı:

SERT ELEŞTİRLERİN HADEFİ OLDUK

“Bütün talihsizlikleri, acıları yaşadığımız, elimiz kolumuzun bağlı olduğu dönemlerde, yerli – yersiz sadece muhalefet olsun diye sert eleştirilerin hedefine konduk. Her şeyi sattığımız iddia edildi. Ne satmışız ?..
Sattıklarımız 32 milyon TL, aldıklarımız 54 milyon TL. Bundan hiç bahseden yok. Ama önceki dönemlerde satılan oteller, dükkanlar vs. 250 milyon TL. Yerine ne kondu bunu konuşan yok.

DÜNYA BANKASI’NDAN KREDİ ALAN 19 BELEDİYEDEN BİRİ OLDUK

Yıllardır var olup da çözümlenmeyen sorunları Ankara yollarını aşındırarak bugün ihale aşamasına gelmesini sağladık. Bunu konuşan yok. Akçakoca’ya çağ atlatacak, gelişimine çok önemli katkılar sunacak projelerimizi Dünya Bankası kredilerinden faydalanmak isteyen 9 yüzden fazla belediyenin arasından alabilen 19 belediyeden biri olma başarısını gösterdik.

TEK BELEDİYEYİZ

GES projesini Türkiye’de başaran tek belediyeyiz. Bunların projelendirmelerini yapıp ihale aşamasına getirdik. Bütün bunları başarmamızla birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarıma, birim amirlerime, her kademedeki tüm personelime candan teşekkür ederim. Akçakoca’mıza hayırlı olsun.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar