Ayasofya gezileri başladı…

Akçakoca Belediyesi tarafından organize edilen İstanbul’un tarihi camilerine kadınların katılabileceği özel gezi turları başladı. Geziye Akçakocalı kadınların yoğun talep gösterdikleri öğrenildi.

Ayasofya gezileri başladı…
10.02.2024 - 15:59
Kaynak: Haber Merkezi
241

Akçakoca Belediyesinin organizasyonunda gerçekleşen kültür turlarına başlandı. Kadınlara yönelik ücretsiz olarak yapılan  Ayasofya ve Selimiye camileri başta olmak üzere her bir köşesi tarih kokan İstanbul’a  düzenlenen turun ilk seferine Akçakocalı 43 kişi kadın katıldı.

İstanbul gezisine katılan 43 kadını Akçakoca Merkez cami önünde yolcu eden Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz, yaptığı açıklamada," İnşallah turunuz güzel geçer. Seçildiğim ilk sene Çanakkale turları yapıyorduk. Bu turlar pandemi nedeniyle bitmek zorunda kaldı. Sel, pandemi ve deprem gibi afetler nedeniyle kültürel faaliyetler yasaklanmıştı. Şimdi yeniden başladık. " Dedi.

Başkan Yanmaz, kültürel gezilerin Konya, Eskişehir gibi illere de yapılacağını ifade etti.

Takriben 2000 kadının katılması düşünülen gezi turlarına yoğun ilgi olduğu belirtilirken Başkan Yanmaz’ın erkekler için nasıl bir sürpriz hazırladığı ise şimdiden merak edilmeye başlandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar