İKİ KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN CİNNETİN SİS PERDESİ ARALANDI...

16.03.2021 - 12:32
1112

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde çocuklarının yanında tartıştığı i eşini bıçakla öldüren kişi intihar etti. Çocukların çığlıklarını duyan komşuları ihbar etti. Olayda cinnet geçiren Metin Aygün'ün 3 ay önce Akçakoca'ya taşındığı öğrenildi.

Olay, sabaha karşı Akçakoca ilçesi Osmaniye Mahallesi, Çuhallı çarşı Tevfik İleri Caddesi'ndeki bir apartmanda meydana geldi. Boşanma aşamasında oldukları iddia edilen Metin Aygün ile eşi Mediha Aygün arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında cinnet geçirdiği öne sürülen Metin Aygün, mutfaktan aldığı bıçakla eşinin boğazını kesti. Mediha Aygün kanlar içinde yere yığılırken, Metin Aygün bu kez aynı bıçağı kendi boğazına sapladı.

EN BÜYÜK ÇOCUK YARDIM İSTEDİ

Bu sırada gürültüye uyanan çiftin 3 çocuğundan en büyüğü, evin kapısını açarak yardım çığlığı attı. Seslere uyanan komşuları eve geldi. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Aygün çiftinin yaşamını yitirdiği saptandı.

ÇOCUKLAR KORUMA ALTINA ALINDI

Mediha ve Metin Aygün'ün cenazeleri, yapılan incelemelerin ardından otopsi için Akçakoca Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Çiftin 16, 8 ve 6 yaşlarındaki 3 çocuğu da Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı.

 ANNE YIĞILCA'YA BABA EREĞLİ'YE GÖNDERİLECEK

Alınan bilgiye göre, kocası tarafından boğazı kesilerek katledilen  Mediha Aygün'ün daha önce bir evlilik daha yaptığı ve bu evlilikten 2 çocuğunun daha olduğu öğrenildi.

Mediha Aygün’ün  cenazesinin Yığılca ilçesine, Metin Aygün'ün cenazesinin  ise Ereğli ilçesine gönderileceği öğrenildi.

Öte yandan  Metin Aygün'ün 3 ay önce Akçakoca'ya taşındığı bilgisine ulaşıldı.


Editör: N. Cingirt