“AĞAÇ KESEN BAŞKAN”DAN “ŞOVEN BAŞKAN”A

  • 10.10.2011 00:00

 Yıllardır Akçakoca’nın pisliğini temizleyen Yığılcalı, Alaplılı kırka yakın Akçakoca Belediyesi işçisi, verdiği hizmetin karşılığı olarak kapı önüne kondu.

 

Kendilerini “işçi dostu”“ezilenden yana” olarak tanımlayan, yeri geldiğinde “sosyal demokrat”lığı kimseye bırakmayan CHP’li Akçakoca Belediye Başkanımızın, Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısının, Akçakoca Belediye Meclisi Üyelerimizin şapkaları çoktan düştü, kelleri çoktan gözüktü. Dışı sosyal, içi şoven bir anlayış... 

 

Muhalif meclis üyelerinden de hiç ses çıkmıyor. Oy zamanı gelince, hepsi “işçi dostu” kesiliyor... Oyları alınca “vur tekmeyi”... Ne ala memleket... AK Parti’den seçilen Akçakoca Belediye Meclisi üyeleri, niye susuyor?  

 

Akçakoca Belediye Başkanımız Fikret Albayrak’ın bazı yerlerde konuştukları kulağımıza geliyor. Neymiş efendim? “Çarşı Meydanı’ndaki bu ağacı, buraya kim dikmiş? Allah aşkına bu ağaç buraya hiç yakışıyor mu?” “Hele Antik Tiyatro’nun oradaki solmuş çam ağaçları... Şimdi ben bunları kestirsem, bazı insanlar ayağa kalkar.” Allah aşkına Başkan, Akçakoca’ya bu yaz, üç ay yağmur yağmadı. Ağaçlarla, bahçelerle ilgili biriminiz bir gün bunları suladı mı? O ağacın sararmış dallarını, sizin konuşmaya hakkınız var mı? “Bu ağaçları buralara kim dikmiş”diyormuşsunuz. Oralara o ağaçları diktiren, eski Başkan Erol Solak’tır.

 

Sayın Başkan, sokaklarda bunları konuşacağına, bir toplantı düzenle. “Bu dikilen ağaçlar buraya uygun değildir, ben bunları keseceğim, burayı daha değişik bir hale getireceğim” de... De bakalım, halkın tepkisi ne olacak? O zaman görürsün Sayın Başkan...  

 

Ağaç, yalnızca sobada yakmak için değildir... Ağaç, doğanın akciğeridir... Gölgesinde serinlersiniz... Mobilya yaparsınız... Selülozik kâğıda dönüştürürsünüz... Okuduğunuz kitaplar ve günlük gazeteler, üzerine yazdığınız defterler, “O da yine ağaçtandır”, Sayın Başkanımız... Unuttunuz mu? Sizin anlayışınız niye yalnızca kesmek ve kesileni de sobada yakmak üzerine oluyor hep?

 

Sayın Başkan, Çevre Temizlik Vergisi’ni almayı biliyorsunuz. Mahalle ve ara sokaklar, arka sokaklar niye temizlenmiyor? Yoksa buraların sakinleri vergi ödemiyor mu?

 

“Akçakoca’da su musluktan içilir” diye, duvarlarda boy boy resimleriniz var. Yoksa bu halka bu suyu bedava içiriyorsunuz da bizim mi haberimiz yok? Bizler, Akçakoca Belediyesi’nin su abonesiyiz. İçtiğimiz, kullandığımız suyun bedelini ödüyoruz. Parasını ödediğimiz suyun sağlıklı mı, sağlıksız mı olduğunu sormak en doğal hakkımızdır.

 

Uzun lafın kısası, Sayın Başkan; belediyecilik, sizin ve ekibinizin işi değilmiş. Gelişen ve değişen şu dünyamızda ışık hızının aşıldığı konuşulurken, kentimizi bir kordon boyuna bağlayıp iç turizme açılamazsanız, olduğunuz yerde debelenip durursunuz. Bütün enerjinizi son seneye bırakırsanız, o arabanın motorunu patlatır, yarı yolda kalırsınız Sayın Başkan. Bizden söylemesi... İster dikkate alın, ister almayın... Şunun şurasında ne kaldı? Çoğu gitti, azı kaldı... Sağ olana bir gün kadar gelmez...

 

Sandık kurulur... Bu halk, oylarıyla hesabını sorar Başkan, sorar...

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Akçakocalı
    Akçakocalı
    11.10.2011 21:02

    Ali abi tebrik ederim,harika bir yazı yazmışsın.Ellerine sağlık.

Resmi İlanlar