• 23.07.2020 00:00

 Sizlere, Ak parti ile ilgili serüvenimi aktarmak istiyorum.  ‘Bakın burası çok önemli’ uyarısı ile her satırını algılamanızı istiyorum.

Sizlere, her keresinde Ak partili olmaya karar verip, sonrasında yine ‘Ak partililer’ tarafından nasıl hüsrana uğratıldığımın öyküsünü yazıyorum.

Ekonomi görüşlerini benimsediğim; Abdüllatif  Şener, dış politikadaki birikimine inandığım Yaşar Yakış, siyaset ve kültürdeki deneyimlerini bildiğim Ertuğrul Günay Ak parti saflarındaydılar. Sonuçta bir de ‘Yolsuzluk’ , ‘ Yoksulluk’ ve ‘Yasaklar’a karşı kararlı bir politika üretilecekti. Aaa bir baktım Şener saflardan koptu. Sonra Günay da gitti. Yaşar Yakış gitmekle kalmayıp, bir de partisinden ihraç edildi. O aralar ‘trenden inenler-binenler’  lafıdır gidiyor. ‘Öküz’ durumuna düşmeden trene bakalım, dedim.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Düzce’ye geldi. İğne atsanız yere düşmüyor. ‘Kardeşim Abdullah Gül’ herkesi kucaklıyor. Ben de kucaklamak istedim. Genel Merkeze gittim. Ama, yerinde yoktu. Meğer artık o evde oturmuyormuş. Kös, kös geri döndüm.

Bu ülkenin Başbakanı var, Ahmet Davutoğlu. Bakanı var Ali Babacan. Nasıl da güleryüzlüler. ‘Milletin bir bildiği var’ diyerekten izlemeye karar verdim. Ak partilerin hepsi etrafındalar. ‘Bu sefer adres doğrudur, tamamdır ‘ dedim… Demez olaydım… Meğer onları görebilmek için başka başka partilere gitmek gerekiyormuş.

Tabii inadım inat… İlla Ak partili olacağım. Zaten genel politikadan pek anlamam, o yüzden yerel siyasetçilere gözümü diktim. İlk Mehmet Keleş, öylesine heyecanlı ki, ‘budur’ dedim… Aaaa bir baktım; O’nun ayağını kaydıranlar da Ak partili. Bir yandan Ak partili Milletvekilleri, bir yandan yine Ak partili teşkilatlar.

‘Bu iş belediye başkanlığı ile sınırlı değildir’ dedim, Milletvekillerine baktım.  Öyle ki, Ak partili olmayı bırakın, o partinin ‘çaycısı’ bile olmaya razıydılar. ‘Partili olmak sanırım böylesi bir derinlik’ diye düşündüm, ikna oldum.  Böylesi bir şahsiyetten Ak parti adına çok şey öğrenebilirdim.  Gittim, meğer O da DEVA’yı bir başka partide bulmuş. Yerinde yeller esiyor.  Odasında boş boş oturup ‘çay içtim’ çıktım.

Belediye başkanlarından olmadı, Milletvekillerinden olmadı; bari hem Bakanlık hem de Milletvekilliği yapmış Ak partili siyasetçilere gideyim dedim. Yolumu bir başka Ak partili Milletvekili kesti. Söylediklerini buraya yazmam mümkün değil. Ne yenilir, ne yutulur şeyler değiller.

Anladım ki, yağmur yağarken bazıları ıslanmamak için gizli şemsiyenin altına sığınmışlar.

Geriye TEK seçenek kaldı. TEK adam.

‘ Rabbim de milletim de bizi affetsin’ demesin mi?

Ne yapacağım ben şimdi?

---

NOT: MAVİ dergisi ile Düzce Sektör gazetelerinde toplumun nabzını, sesini yansıtmaya çalışıyorum. Her iki yayını da bu toplumun üzerinden kötülüğün, adaletsizliğin, hukuksuzluğun, ahlaksızlığın kalkması gerektiğine inandığım için çıkarıyorum. Gazeteciliğimde sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı savunmayı ilke edindim. Onurlu yaşamak ve onurlu direniş yaşam mücadelemizin en güçlü eylemidir.

Biz birlikte olursak, biz birbirimizi desteklersek bu mücadele daha güçlü ve anlamlı olacaktır. MAVİ’ye abone olursanız biz birlikte başarırız. Aşağıdaki IBAN’a aylık 10 lira yatırdığınızda her iki yayın size ulaşacaktır. Mail’ime ya da Whatss App’a adres bırakabilirsiniz. Dilerseniz 5 aylık 50 lira seçeneklerimizden biridir. ( Telefon: 0532 476 28 01) (Mail: [email protected])

Atila Gösterişli

HALKBANK Düzce Şubesi

IBAN: TR96 0001 2009 3270 0001 02