MÜSLÜMANLIK DEĞİL SAPIKLIK!..

 • 11.01.2015 00:00

 Müslümanlar beş temel konuda yanlış yönlendiriliyorlar!

Kuran ve Peygambere rağmen bu yanlışlara ısrarla devam ediyorlar!..

Gizli ya da açık bir el Müslümanları İslam’dan uzaklaştırmış ama Müslümanlar bunun farkında değiller ve Müslüman olmadıkları halde kendilerini Müslüman zannediyorlar!..

Bu çok önemli ve tartışılmaz beş temel konu şunlardır:

 1. İnsana saygı Allah’a saygıdır çünkü İnsan, Allah’ın en değerli eseridir. Bir eseri önemsemeyen o eserin sanatkârını da önemsemez. Zira esere saygı sanatkâra saygıdır!  Ama maalesef Müslümanlar eseri bırakmışlar, eseri yok saymışlar ve sanatkâra saygı duymaya çalışıyorlar ki bu sanatkâra yani Allah’a yapılabilecek en büyük saygısızlıktır!..
   
 2. İslam dini Allah’ı korumak ve yüceltmek için değil insanı korumak ve yüceltmek için gönderilmiştir! Dolayısıyla hangi düşünce, inanç ve soydan olursa olsun her insan Allah’ın emanetidir! Emanete nasıl davranılması gerekiyorsa insanlara da öyle davranılmalıdır ama Müslümanlar insanı emanet değil külfet olarak yük olarak görüyorlar ve insanları aşağılayarak Allah’ı yüceltmeye çalışıyorlar! Allah’ı insanlardan korumaya çalışmak nasıl bir anlayıştır nasıl bir sapkınlıktır anlamak mümkün değildir! Bu anlayış Allah’ı yüceltmez tam aksine hâşâ küçültür ama Müslümanlar bunun farkına bile varamıyorlar!..
   
 3.  İslam’a göre insanlarla değil yanlışlarıyla ve günahlarıyla mücadele edilir ve bu da insanı rencide etmeden yapılması gerekirken Müslümanlar günah ve kusurlarla değil bu günahları işleyenlerle mücadele ediyor, günahları değil günahkarları düşman görüyorlar!.
   
 4.  İslam Allah’ı değil insanı mutlu etmek üzere gönderilmişken Müslümanlar tam aksini yapıyor, Allah’ı mutlu etmek gibi bir ukalalık ve küstahlığa soyunuyor ve bunu yaparken de insanı dışlıyor ve mutsuz ediyorlar!..
   
 5. İslam dinin olmazsa olmazı ibadet değil adalettir! Zaten adalet en büyük en önemli ibadettir! Diğer ibadetler de bunu sağlamak için vardır ama Müslümanların gündeminden hak,hukuk,adalet çıkartılmış yerine kuru bir ritüele dönüştürülmüş ibadetler kalmıştır!..

Bu beş hayati konuda yanlış yönlendirilen ve tam tersini yapan Müslümanlar maalesef sapıtmışlar İslam’dan tamamen uzaklaşmışlar ve yürürlükten kaldırılmış Hıristiyanlık ve Yahudiliğin de gerisine, ilkel batıl dinlerin seviyesine hatta onların da gerisine düşmüşlerdir!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.