Biz kimiz sahi?

  • 8.09.2014 00:00

 Durumdan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın tivitleri ile haberdar olduk. 2 Eylül günü Show TV’de yaptığı programa önceki iki eşini öldüren bir katili çıkarıp rating almaya çalışan Seda Sayan üzerineydi tivitler. İlk tivitte hayırlı bir haber veriyordu Nazlıaka: “İki eşini öldüren adamı programına çıkartıp cinayetleri normalleştiren Seda Sayan’a yönelik protestomuz işe yaradı. Firma sponsorluğu bıraktı” diyerek.

Ama elbette Yeni Türkiye’de işler hayırlı bir haberle asla bitmiyor,bağırma, haykırış, suçluyken bile üste çıkmaya çalışmanın Yeni’si bugünler. “Seda Sayan’ı çok etkilemiş olmalıyız ki bugün 5 kez beni aramış. Uygun olduğumda ‘herhalde program için özür dileyecek’ düşüncesiyle aradım” diye devam ediyor Nazlıaka. Ve arıyor hala iyiniyetini kaybetmemiş bir Eski Türkiye vatandaşı olarak Seda Sayan’ı. Ama o ne? Özür bir yana, bağırış çağırış ve üstüne üstlük “programımda da sizden bahsedeceğim” tehditleriyle kapatıyor telefonu Sayan.

Aslında Seda Sayan’ın programında adından (iyi ya da kötü) bahsedilecek olması bile Aylin Nazlıaka gibi aklı başında biri için yeterince tehdit! Çünkü Sayan’ı önceki vukuatlarından yıllardır tanıyoruz. Ve televizyonu açınca, sahte sarışın Sayan “hele o terlik, ayakkabı fırlatan bir tanesi var, sakın benle uğraşma, perişan ederim” diye esip gürlüyor. Elbette aralara “Yeni Türkiye ezberi “Siz kimsiniz be, kimsiniz? Ben Seda Sayan’ım siz kimsiniz?” i eklemeyi unutmadan.

Programı seyrettikten sonra benim aklıma da bu soru düşüyor ister istemez; sahi biz kimiz? Düşünürken, bundan sonra aynı soruyu soracak olanlara da belki yardımcı olur, anlamaları kolaylaşır diye madde madde yazayım dedim.

1. Biz, partisinin Ankara’da aldığı 1 milyona yakın oyla milletvekili seçilmiş ve bu görevdeyken ezilen, hakkı yenen, sokaklarda diktaya karşı direnen Aylin Nazlıaka’nın arkasında duracak ve Seda Sayan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacak olanlarız.

2. Mafya ile halvet olmayan, karanlık ilişkilere bulaşmayan, güç-kudret için katillerden yararlanmayı düşünmeyenleriz.

3. Yeni Türkiye’nin kazananlarından çok daha yoksul olsak da para için vicdanını satmayacak olanlarız.

4. Kendinden olmayanı, daha az kazananı, daha az temsil edileni, daha çok hakkı yeneni ezmeye çalışanlar değil ezildiğinde yanında olmaya çalışanlarız.

5. Gücün geçici olduğunu, sonunda kazanacak olanın adalet ve vicdan olduğunu düşünenleriz.

6. Şahsi meseleler için sokaklarda çantasıyla adam dövenleri değil, kadın hakları ve ezilenler için erkeklerin kafasına TBMMde terlik fırlatmayı düşünenleri haklı bulanlarız.

7. Birleştiğimzde bugün bize “siz kimsiniz” diyenlere gücümüzü ve kim olduğumuzu göstermeyi pekala bilenleriz.

Bu maddelere ekleyecek çok şey var aslında; ama benim merak ettiğim artık başka bir şey. Bizi aşağılamaya, hor görmeye, hakaret etmeye, sindirmeye çalışanlar, asıl siz kimsiniz? Bu ülke bu soruyu gelecek yıllarda başka şekilde soracak, merak etmeyin.

SAHİ, KİMDİ ONLAR, HATIRLAYAN VAR MI?

http://grihat.com/barbaro-altug-biz-kimiz-sahi.html

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar