• 5.02.2015 00:00

 HDP seçimlere parti olarak girme kararı alınca, birden girmeli mi? girmemeli mi ? diye rant ve ranttan beslenen rantiyeciler telaş ve panik yaşıyorlar.

 İktidar,egemen ve erk HDP’nin barajın altında kalmasını çok istiyor.Ancak HDP nin baraj altında kalması oluşacak yeni parlamentonun meşruiyetini yok edecek.

Bundan AKP büyük yara alacak anayasayı tek başına değiştirebilecek buna sayısal oranı yetecek ancak adaletsiz yapılan baraj bariyeli ile demokrasinin önünü tıkayanlar,halkların temsiliyetine engel olanlar bunun çok ağır sorumluluğunu yaşayacaklar,farkındalar çünkü 20-30 kişi ile temsiliyetini yerine getir ama hak etttiğinin yarısına razı ol ki;bizde istediğimiz gibi  geçmişte olduğu gibi,sessiz muhalefetle ülkeyi yönetelim.

İnsanların uyanmasına, irdelemesine, hakkını aramasına pusula olma, seyirci kal! Oyunumuzu bozma,,,rantımıza gölge olma !

Bizde istediğimiz gibi anayasayı değiştirelim,başkanlık sistemini getirelim !

Çözüm sürecini sürüncemede bırakalım.Hesaplarımızı bozma !

Çünkü AKP den büyük oranda oy kaybı olacağı açık, sosyal medyada bir arkadaşın yorumu içinde ironisi ile oldukça anlamlı "eğer HDP samimiyse eskiden olduğu gibi  Doğu'da AKP , Batı'da ise CHP lehine seçimlerden çekilir...Adı Komünist, Devrimci,Kemalist arkadaslar da iktidarla rahat rahat gönüllerinden geçen 'malum' ittifakı yaparlar.

Samimi bir şekilde ülke rahatlar:-)"

Evet HDP bu kez samimi ve ben bölge partisi değilim Türkiye partisiyim diyerek malum kişilere,kurumlara,seçim öncesi kurulan pazarlık hareketlerine,iktidara,egemen zihniyete payanda olanların yüzüne şamar vurarak parti olarak seçimlere girme kararıyla yanıt veriyor.  Aldıkları vebalin ülkenin bu günlere gelmesindeki etkileri ile yüzleşip bu kez tarihsel sorumluluk içinde iktidarı yalnız bırakmaları gönlümüzden geçen ve aklın yerinde tercihi olacaktır.

Hepimizin dünü unutup HDP etrafında kenetlenmemizin bu daha başlangıç dememizin, AKP yi ve kurmak istediği saltanata dur dememizin günü geldi.Gün bu gündür.

 Bu yanıt ise demokrasinin, geleceğimizin,ezilenlerin,mağdurların,emekçilerin, halkların, ötekileştirilenlerin ve çocuklarımızın geleceğine umut ışığı olacaktır.Yarınları bir arada kuracağız,elbette dünü unutmadan,dünden ders alarak...

Halkların önüne koyulan barajı yine halklar kenetlenerek yıkacaklar.

Varolan sistem halkın ekmeğini çalıp, saraylarda altın varaklı bardaktan su içenlere hizmet ediyor.Ancak bu sistemden aldığı payın ezilerek,hakkı yenen,fakir bırakılan,işçi,emekçi,genç,yaşlının  kenetlendiğinde aşılmayacak baraj,aşılmayacak engelin kalmadığını ve panikteki rantçıların ne hale geldiğini kenetlendiğimizde nelerin başarılacağını bu halk gösterecek,umudumuza ve gelecek güzel günlere hep birlikte merhaba diyeceğiz.