Cemile BAYRAKTAR
Cemile BAYRAKTAR

Gazete: Yeni Şafak Gazetesi

Bizde kırılacak kol kanat da kalmadı Hocam…

 • 5.12.2013 00:00

 Kalemimi emrine âmâde kıldığım rahman ve rahim olan Allah’a vereceğim hesaptan başka çekinecek bir şeyi olmayan ben, dünyayı kalıcı bir mekân bellemediğimden, planlarımı yalnızca dünya üzerine yapmadım. İnandığım o hesap gününde ( yevm’iddîn) yüzüm kararmasın diye elimdeki tek imkânım kalem ve kelam ile zulme buğz ediyorum. Bu kêlamın yegâne amacı budur. Güç ve iktidar hırsı peşinde koşanların, dünyevi arzu peşinde ümmetin birliğine fitne sokanların, Allah’ın kelâmını ve Rasulullah’ın sünnetini yani hak olanı bâtıl ile yer değiştirip, “hevâsını ilâhı edinenin” saldığı korkudan, saçtığı zehirden beni yegâne koruyacak merciiye sığınıyorum.

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” tebliğine, hüsn-i zânnı muhafaza etmeme telkinine, “Mü’min bir delikten bir defa ısırılır” hatırlatmasına binâen “karşılıklı anlayış ve birlik telkin edeceğim” yazımı iptal ederek bu içimdeki acıyı izah etmekte aciz kalan yazıyı belki burada da kırılmış olanların var olduğuna inanan birkaç kişi kalmıştır ve bunu görür niyetiyle HocaEfendi nezdinde tüm Cemaatli kardeşlerime ithaf ediyorum.

Muhterem Hocaefendi ve talebeleri,

Sizler de gayet iyi biliyorsunuz ki mesele dershane meselesi değil, mesele Allah’ın rızasını, Peygamber’in davetini yaymak için çıktığınız o hayır yolunda -ki Allah sizlerden razı olsun, bu konudaki hayrınızı anmayan zalimdir- saptığınız yanlış yollar ve tebliğ metodunuzdaki tefrid (noksan kalış) takiyye yapa yapa zikrettiğiniz şeye dönüşmeniz gibi elem verici haller nedeniyle ümmet arasındaki bilinçli yalnız kalma isteğiniz bizi maalesef bu acı günlere getirdi. Bu manevi kusura maddi kusurlarınız da eklendi, merak ediyorum bir Müslüman olarak vicdanınızı aşağıda sayacağım kusurlarınız karşısında nasıl susturdunuz?

-28 Subat günlerinde Erbakan Hoca’ya “çekilin” diyen manşetleri, öğrencilerinize başınızı açın direktifini, biz direnen kardeşlerinizden bazılarına “terörist” sıfatını uygun görürken bizim kırılan kollarımızı bırakın kırılan kalplerimizi hiç mi düşünmediniz?

-Polis Kolejleri sınavlarında ve bazı sınavlarda soruları bazılarına verirken hakkı yenen öğrenciler hiç mi rüyânıza girmedi?

-Mavi Marmara’da şehit edilen kardeşlerimiz için “Otoriteden izin alsaydılar” derken hiç mi canınız yanmadı?

-Ülkenizin Başbakan’ı “One minute” diyerek zulme maruz kalmış bir halk için hakkı haykırırken buruşan yüzlerinizden dolayı hiç mi kederlenmediniz?

-Evladı asit kuyusunda can veren, yavrusunun cesedine işkence edilen Kürt; askere uğurladığı civan evladının tabutunu alan Türk analar ve babalar sekte vurduğunuz süreç içerisinde attığınız baslıklar ve “Süreç lehine bir şey yazılmayacak” diye emir verdiğiniz gazetecilerinizden yana hiç mi vicdanınız sızlamadı?

-Ülkenizin, vatanınızın MİT Başkanını içeri alma çabanız, İsrail’i bu ülkeye salma çabanız sırasında hiç mi bu eylemleriniz onurunuza dokunmadı?

-Ticari ve siyasi bir kâr sağlayıcı olmaktan ileri gitmeyen Türkçe Olimpiyatlarınıza Peygamber (SAV)’in geldiğini söylerken hiç mi onunla yarın ahirette yüzleşebileceğinizi hesaba katmadınız?

-Sizi bitirmek isteyenlere karşı MGK’da “Gülen’i bitirin” diyenleri, imzayı basıp içeri tıkanlara karşı kin ve nefret kusarken hiç mi ahd’e vefâ aklınızdan geçmedi?

-Yarım asırdır Filistinli çocukların kollarını kanatlarını taslarla ezen -ki kol kanat kırılışı budur-İsrail’e gazetenizde “Sizinle sorunu olan Ak Parti ile sorunumuz var” derken, hiç mi gözünüzün önünden geçmedi siyah gözlü o Arap çocuğun yanağından sızan kana karışmış gözyaşı?

-Dünyaya zulüm salan İsrail’den, insanları yetmeyince Müslümanları insansız hava araçlarıyla katleden ABD’den esirgemediğiniz empatiyi ve sempatiyi neden bizden esirgediniz?

-Ah kardeşlerim, hiç kimseyle çatışmayan sizler, asla karşısına çıkmayacağınız darbeci orduyla yüzleşmek için “Kefenimle yola çıktım” diyen, bu uğurda hem sizden destek alıp hem de sizin yolunuzu açan adamla niye çatışıyorsunuz, o adam size ABD ve İsrail’in Müslümanlara yaptığından daha büyük bir zulüm mü yaptı?

-Gezi Eylemleri gibi iyi niyetli başlayıp bir darbe teşebbüsüne dönüşen girişime destek veren kuruluşunuz BOYDAK’ın bu eylemini yazdığım için beni tehdit ederken bu yaptığınızın Cemile’nin sizi kardeşi bildiği için zoruna gitmeyeceğini ama Cemile’nin de bir sahibi olduğunu hiç mi hesaba katmadınız?

-Taraf gibi kıymetli bir gazeteyi sürece köstek olmak için boşaltırken hiç mi kolu kanadı kırılanları hesaba katmadınız?

-Bir iftira mağduru Salih Mirzabeyoğlu’nun hapiste geçirdiği yıllardan sadece bir günün hesaba katıp kendisine “terör örgütü üyesi” diyen manşetinizden dolayı hiç mi hayâ etmediniz?

-Amerika’daki Müslümanları haksızca ve hukuksuzca fişleyen FBI’a oradaki Müslümanları gammazlamak için bilgi verirken hiç mi tereddüt etmediniz?

-Hiç kimseye karşı eksik etmediğiniz hüsn-i zannınızı size “Bu kardeşlerim ne istedi de geri çevirdim?” diyen adamdan esirgerken hiç mi “Acaba…” demediniz?

Daha neler… neler… Tüm bunlara rağmen sizlere bugüne kadar hüsn-i zannımı yitirmedim, bunun için kendimle çok büyük bir mücadele içine girdim.

Yok Üstad’ım yok, bu bir dershane meselesi değil, bu bir kırılıştır. Bile isteye seçtiğiniz bir kırılış, kendi öğretiniz dışındaki Müslümanları kırıp kırıp geçişinize bir tane daha eklemekten başka bir şey değildir. Gidiyor ve kırıyorsanız uğurlar ola ama hiç değilse bunu az daha dürüstçe yapın, az daha vicdanlıca yapın.

Birliği telkin etme niyetiyle yazacağım yazımı iptal ederek, kendi kırgınlıklarımı ve kırgınlarımızı izah ettiğim, şu anda dahi yayımlatma tereddüdü duyduğum, üzülerek yazdığım, evvelinde iki rekât namaz ile Allah’a sığınarak yazdığım bu yazıyı yazmamın tek nedeni siz muhterem Hocam’ın “Kolum kanadım kırıldı…” başlıklı yazınızdır, zorlandığım için yazdım, mecbur bırakıldığım için yazdım.

Pek muhterem Fethullah Gülen Hocam, şimdi düşünüyorum da siz gerisini düşünmeden vermiş olduğunuz “ayrılığa devam” kararı ile ilgili yazdığınız o satırları yazdınız ve çekildiniz. Ya ben ne yapacağım, Cemaat talebesi olan birlikte kermes düzenlediğim arkadaşlarım, namaz tesbihatları sırasında bir seccadede yan yana Rabbime yakardığım dostlarım, bir haberin peşine birlikte düştüğüm gazeteci kardeşlerim ile yüz yüze geldiğimde ne yapacağım, ne yapacağız, o kalemi kırarken bunu hiç düşündünüz mü? Ah Hocam, sizin kolunuz kanadınız kırılmış, Allah şahit olsun bu kırgınlığınız içime yaradır, ama bende kırılacak kol da kanat da kalp de kalmadı sizlere karşı yitirdiğim hüsn-i zannımın sebebi olmanızdan yana ayrıca kederliyim. Bundan sonrası için bizler aciziz aciz olmayan Allah hak olanı bilmektedir.

Son olarak; ikide bir “Gayretullah’a dokunur” diyorsunuz da, Gayretullah’a dokunursa bu ümmeti bölmeniz dokunur. İki de bir Hudeybiye Sulh’u diyorsunuz da; Hudeybiye’de Rasulullah’ın karşısında müşrikler vardı, sizin ise karşınızda kardeşleriniz var, bir gün bile kardeş gibi görmediğiniz ama Allah’ın hatırına size kardeş gibi davrananlar var. Vaktiyle bize takiyyelerinize bozulduğumuzda “Bir yere gelene kadar böyle…” derdiniz, şimdi bir yere geldiniz, gücü elinizde tutuyorsunuz, bir yere geldiğinizde olacağınız şey bu muydu?

Karşılığında tarafınızdan cevap alamayacağımdan, “düşman” ilan edileceğimden, su-i zanlarınıza maruz kalacağımdan şüphem olmayan bu yazıyı, takiyyecilikleriniz ve icraatlarınız nedeniyle artık “güvenmediğim” sizlere ithaf ettiğim kadar kellesine kastettiğiniz “hizmet” neymiş bize gösteren güvendiğim tek bir adama gönül borcu olarak noktalarım. Bu sizlerin asla bilemeyeceği ahd’e vefâdır.

http://www.derindusunce.org/2013/11/30/bizde-kirilacak-kol-kanat-da-kalmadi-hocam/

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (59)

 • ramazan aktaş
  ramazan aktaş
  30.12.2013 17:11

  yolsuzluğa esgeçip bir peganber varisine meydanlarda hakaret eden bir siyasetcinin peşinden gitmeyi aklım almıyor, siyasetçi avukat gazeteci emlakçı bunlar yalanı beceremezse iş yapamazlar, meydanlarda 7 gemiden bahsetsin başbakan yine onu tekrar sevecegim, alimler peygamberlerin varisidir.. h.ş.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  30.12.2013 17:11

  yolsuzluğa esgeçip bir peganber varisine meydanlarda hakaret eden bir siyasetcinin peşinden gitmeyi aklım almıyor, siyasetçi avukat gazeteci emlakçı bunlar yalanı beceremezse iş yapamazlar, meydanlarda 7 gemiden bahsetsin başbakan yine onu tekrar sevecegim, alimler peygamberlerin varisidir.. h.ş.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  27.12.2013 10:44

  28 şubatı yaşamış biri olarak F.Gülene ve son olaylardan sonra hâla Gülenci olanlara hakkımı helal etmiyorum.

 • Cundullah
  Cundullah
  27.12.2013 20:32

  Özellikle eski bir imam hatipli olduğunu ve aynı zamanda eğitimci olduğunu söyleyen Rıdvan bey o yazıda riya ve dinsizlik olduğunu elinizde ki hangi miheng taşına vurarak tespit ettiğinizi özellikle merak ediyorum.Dini istismar eden bir yazı olduğunu daha neler neler,öncelikle sizide en azından bu hanımefendi kadar da olmasa bile dürüstlüğe ve okuduğunu iddia ettiğin okulun ruhuna uygun olarak yaşamaya davet ediyorum.hiç değilse 28 şubatta müslümanlar zulüm altında inlerken bahsettiğin ve taraftarı olmadığını söylediğin (gerçi şüpheliyim)de bu kişilerden en ufak bir tepkinin olmadığınıda farketmen gerekirdi.vel hasıl müslüman olduğuna inanmadığını söylerken bu tutumunla senin müslüman olduğuna kaç kişi sence ınanır.

 • TAHSİN ERYOL
  TAHSİN ERYOL
  22.12.2013 14:31

  YÜREĞİNİZE SAĞLIK BİR KAÇ CÜMLEDE BEN SÖYLEME İSTİYORUM BU MEYANA BİR HABER PROGRAMINA ÇIKMAK İSTİYORUM YARDIMLARINIZI ESİRGEMEZSENİZ SEVİNİRİM

 • MELİKE KÜÇÜKKOLBAŞI
  MELİKE KÜÇÜKKOLBAŞI
  20.12.2013 09:41

  CEMİLE HANIM ALLAH SİZDEN RAZI VE ÖMRÜNÜZ BOYUNCA YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  18.12.2013 16:50

  Allah razı olsun tüylerim diken diken oldu.Allah Başbakanımıza uzun ömürler versin bizleri ve inanları Hak yolundan alı koymasın!

 • hasan
  hasan
  19.12.2013 02:20

  ne bir cemaatciyim nede bir akpli yaziya gelince merak ettigimiz bir cok seyi icerisinde barindiran ve aydinlatan bir yazi. simdi bazi cemaat yanli yorumcular ates puskuruyor, yok ahiretini mahvediyormus yok su yok bu 28 subatta basini ac emri verenler acaba onca insanin vebalini alirken ahiretlerini hic dusundulermi? turkce olimpiyat diye cocuklara sarki soyletip hic bir dini faaliyet yaptirmayan ustune usluk cok iyi bir hizmet yapiyormus gibi lanse eden ve ceplerini dolduranlar acaba o cocuklara dinini ogretseler ve ahiretlerine yarar seyler ogretseler hem kendi ahiretlerini hemde o cocuklarin ahiretini kurtarmis olmazlarmi. ama oyle yaparlarsa buda prim yapmazki kardesim yaa ses getirmesi lazim allah hidayet versin diyorum.

 • yASİN GUNEY
  yASİN GUNEY
  22.12.2013 16:24

  sayın ve muterem cemile hanima yürekten teşekkür ediyorum çünkü gerçekleri yazıyor sayın fethulla hocamız bir dersane uğruna yani dünya malı uğruna milyonlarca muslumanı karşısına alıyor bir dünya malı menfaatı icın butun dünya muslumanlarına yardın eden kişilere beduaa ediyor halbuki hazreti peygamber yolunda yuriyen iman eden her musluman birbirine dua etmeli cahiliye devrinde bile hazreti muhammedi eziyet eden cahillere dahi efendimiz beddua etmedi allahim onlara hidayet et ve doğru yolu göster dye ama ama bizim gülen hacamız aksini yaptı neden çünkü gaya dünya menfaatı bu nedenle binlerce musluman sevgisini maalesef kaybetti allah gülen hocamızı ve beraberindekilerine hidayet eylesin

 • Tugba yildiz
  Tugba yildiz
  24.12.2013 02:21

  Allah razi olsun.bu cemaatde yillarca bulunan biri olarak artik diyebiliyorum ki kendisini(Allah nezdinde) kurtarmayan baskasini kurtaramaz.insan Kurana ve sunnete uymadan nasil teblig yapabilir ki !!yapamaz,yapmamali.yeni bir ibadet ve sunnet anlayisi getirmisler.Allah hakiki yoluna dondursun hepsini.kilicdarogluyla gorusup,sarigulu de kendilerine aday secen bir cemaatle mahser gununde birlikte anilmak,yargilanmak istemiyorum

 • Ali gunes
  Ali gunes
  18.12.2013 09:51

  Allah razi olsun duygularimiza tercuman olmusunuz

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  20.12.2013 15:46

  harun efendi peygamber efendimizin (s.a.v.) hadisini guzel biliyorsun ama bilmedigin sey islam akaidi oda derki -nahnu nahkumu bizzahiri- yani biz gorunuse gore hukum veririz malum fetonun gorunusunu yansitiyor bu yazi. Allah siz ve sizin gibilere hidayet nasip etsin ne zaman anlayacaksiniz adam size, bana tapin dese tapacaksiniz. papanin misyonunun yaninda olan adamdan ne medet umuyorsunuz bilmiyorum ki papanin misyonu teslis inancini yaymak yoksa sizin gibilerin misyonuda bumu? bize acikca belirtin ki bizde bilelim ne mal oldugunuzu

 • Ender YÜKSEL
  Ender YÜKSEL
  13.12.2013 16:23

  cemile hanım bu yazınızın tahmin bile edemeyeceğiniz kadar derin etki yarattığını size müjdelemek isterim.Bugünlerin en çok tesirli yazısını yazan parmaklarınızı hayranlıkla öpüyorum.

 • köksal elidemir
  köksal elidemir
  25.12.2013 10:41

  kırıkalede herkes beni tanır cemaatin içindekiler de daha iyi tanır uzun yıllar milliyetçi h partisinde bulundum il ilçe başkanlıkları yaptım , lidere güvendik ,lider teşk dokt eleştirilmez dendi eleştirmedik Allah cc rahmet etsin öldü türkeş beyin paraları isviçre bankalarında çıktı çocukları bugün kimi milletvekili hanımı da 8 10bintl alıyor ya benim çocuklarım boş geziyor. Rahmetlik yazıcıoğlu ile beraber ayrıldık hizmet hareketine girdim 20 yıldır zaman abonesiydim gördüklerim karşısında hayretlere düştüm hele hele son olaylara inanamıyorum inanmakta istemiyorum biz Türkiyedeki hocaefendiyi istiyorum Rahmetlik yazıoğlu bir toplantıda bize demişti ki arkadaşlar birgün ben de amerikaya gezmeye bile gitsem benden de şüphelenin demişti acaba ne demek istemişti dikkat edelim türkiye üzerinde oynanmak istene oyunlar dikkat alem i islama dua edelim benim yanlış söylediğimi söyleyen olursa meil adresimi verdim arasınlar RABBİM bizi şaşırtmasın

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  20.12.2013 14:01

  Bunları öğrendik artık cemaate epey hizmeti dokunmuş biri olarak bundan sonra cemaatçilerin uzağından bile geçmeyeceğim

 • Cengizhan
  Cengizhan
  20.12.2013 15:24

  Ne kadar doğru ve gerçekçi bir yaklaşım. "Kâbeyi yıkmağa gelen fil sâhiplerine, Rabbinin ne ettiğini görmedin mi? Onların kötü plânlarını (hile ve düzenlerini) boşa çıkarmadı mı? Onların üzerine sert taşlar atan sürü sürü kuşlar gönderdi. Sonunda onları yenilmiş ekin yaprağı gibi yapıverdi". (Fil Sûresi, 1-5) Şimdi Sadece manevi değerler için 11 yıl mücadele etmiş bir adamı İSRAİL.ABD FAİZ LOBİSİ, BARONLAR istedi diye alt etmeye çalışıyorlar. Ama Rabbimin hesabı adildir. Köle olmaktan sa ÖMER (r.a) gibi ALİ (r.a) gibi HAMZA (r.a) gibi mücadele etmeye hak ve batıl ile beraber olacağız.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  23.12.2013 09:07

  23 yıl evvel saddam israile füze atarken f.hoca orda masumlar var atmayın demişti.ogünden bu yana arkadaşlarıma karşı hocayı savundum .erbakan hocamın başbakanlığında iftar davetinede katılmamıştı.yine savundum.yine savundum.fitne olmasın diye.yeter artık.hep israil parelelinde hareket ettiler.düşünüpde söyleyemediklerimi sen yazmışşın .birileri bunu yapmalıydı.ağlayarak yazını okudum.ALLAH.cc.seni yolunda daim etsin yiğit kadın.selamlar

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  19.12.2013 09:28

  Merhaba Cemile Hanım... Yazınızı bir dostun tavsiyesi üzerine okudum.Tek kelime ile mükemmel,isabetli,süreci ve pozisyonları çok iyi tahlil eden derin içerikli bir yazı.Yüreğinize sağlık.Başbakanın bunların önünü ne kadar açtığını bütün millet iyi biliyor.Nankörlüğün bu kadarı olmaz .Başbakanın tavrından dolayı Vali ve Kaymakamların kapıları cemaate sonuna kadar açıktı.onlara pozitif ayrımcılık yapılıyordu...Bu millet Başbakanlarına komplu kurmaları için onları beslemedi!!!!!!!!!!

 • faruk otcu
  faruk otcu
  19.12.2013 10:13

  Cemile hanım ! Olayları okuyamama ve tarafgirlik körlüğü ile açıklayabildiğim yazınızdan sonra peygamberimizin (SAV) hayatında da gördüğümüz üzere dua edeceğim. Eğer siz haklıysanız Allah bizi kahretsin. Yok eğer biz haklıysak Allah sizi islamın önünden kaldırsın. Emanetini imanla teslim alsın. Amin.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  29.12.2013 05:36

  hepiniz aynısınız......

 • HARUN ÇINAR
  HARUN ÇINAR
  19.12.2013 13:26

  Ötede herkes niyetlere göre hesaba çekilecek. Bunları derken Efendimizin (s.a.v) " kimin kalbini yarıpta içine baktın" sorusunun cevabını nasıl vereceksin. O yazdığın konularla ilgili görüşler dile getirilirken bir paragrafı bütün olarak okuyup anlamanı tavsiye ederim. başından sonundan kırparak olmaz. Bunu yapmak senin asıl amacının ne olduğunu ortaya koyar. Bu hizmetlerin perde arkasını görmek basiret ister birde Allah nasip etmedikten sonra yapacak birşey yok. Ne diyeyim Binlerce insanla nasıl helalleşeceksin. Allah affetsin. Ne dersen de kimseye beddua etmeyeceğiz. Sayın tıpçı kardeşimede babalarının hayrına yardımcı olmamışlar herhalde. Davalarının gereğini yapmışlar. Onlarıda bundan dolayı taktir ediyorum. Buradaki kırmızı develere takılıp kalanlar olacaktır imtahanın gereği.

 • Seyyyitler
  Seyyyitler
  23.12.2013 15:44

  Allah önünü açık etsin dualarımız seninle midyst seyyitleri.

 • Kani YILDIZ
  Kani YILDIZ
  9.12.2013 22:21

  BİR MÜSLÜMAN AYNADIR DEMİŞ EFENDİMİZ NE KADAR DOĞRU. ÇOĞU İNSAN HOCAEFENDİDE KENDİNİ GÖRMÜŞ.

 • Kani YILDIZ
  Kani YILDIZ
  9.12.2013 22:21

  İFTİRA İSE, YAZAN AHİRETTE YANDI Kİ NE YANDI. AMERİKADAKİ MÜSLÜMANLARI HOCAEFENDİ NASIL BİLİYORSA, YAHU TÜRKİYEDE BİR MAHALLEDEKİLERİ BİLEMEZSİN,FBIYA İSPİYONLAMIŞ. İFTİRANIN DA BİR MANTIĞI OLUR HERHALDE. BU İNANILACAK BİR ŞEY Mİ? AMAN YA RABBİ BU NE DÜŞMANLIK. ALLAH ISLAH ETSİN.

 • Seyyyitler
  Seyyyitler
  23.12.2013 15:44

  Allah önünü açık etsin dualarımız seninle midyst seyyitleri.

 • SENA
  SENA
  6.12.2013 23:31

  Allah sizden vesizin gibi düşünenlerden razı olsun.yazdıklarınızın tamamına katılıyorum.Allah bu ümmeti münafıklardan korusun.Nezaman ülkemiz adına gurur duyacağımız işler yapılıyor ardından mutlaka birfitne çıkarılıyor,dersane felandeğil sorun değil.

 • m.ali hızıroğlu
  m.ali hızıroğlu
  20.12.2013 00:08

  Allah sizden razı olsun. Bunları zaten biliyorduk ama senin yazman cok iyi oldu. Klavuzu israil olanlar belli oldu. Gerçek iman edenler artık o cemaatte kalmayacaklardır. Bal gibi siyasetle uğraşır Pensilvanya dan ülkeye verdiği zarar maddi ve manevi olarak şuanda pkk dan daha fazladır. İnşAllah emellerine ulaşamayacak. onu kullanan localar sonunu yaser arafattan beter edecek . Şüphesiz ki Allah doğrularla beraberdir.

 • Mustafa uysal
  Mustafa uysal
  5.12.2013 09:14

  Yazılanların hepsi iftira. Allaha ver hesabını. Demekki Sen hocaefendiyi hiç anlamamışsın.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  5.12.2013 01:40

  Allah razı olsun cemile hanım ağzınıza sağlık şahsıda inanın bana şu yazdıklarınızı benzerini yazma niyetindeydim ve bunların kesinlikle bilinmesi tarihin iyi bir şekilde okunması lazım bunu da ancak gerçek anlamda Allah tan korkanlar yapardı .Nankõrlüğü , bukadar masum genç beyinlerin nasıl yıkandığı tabiri caiz ise ihtiyaç sahibi insanları mağduriyetlerinin insafsızca kullanılıp sırf gelecek sunuyorrlar diyerek ailelerinden hasretle uzaklaştırılıp yardım edip sonra hayatlarını ipotek altına alıp evlilik kadar õzel ve õnemli olan kararlarına dahı izin vermeyen kendileri dışındaki müslümanlara münafık muamelesi yapan bu sapkın topluluğa dur demenin zamanı geldide geçiyor bile .Artık anlasınlar ki toplum aileler herşeyin farkında insanların masum samimi olan duygularını eskisi gibi kolayca sömüremiyecekler.Ne yazıkki bu durum bazı muhalif kitlelere malzeme olsada yinede niyet hayır akibet hayır diyoruz.

 • mustaf
  mustaf
  5.12.2013 14:54

  Anlamadigim bir sey Bu fetullah cilar HOCA denen o mahlukati Allah ve resulunden ileri tutup O ne derse tabi olmak ! Vicdani olan Bu bacimizin yazisi TAMAMEN DOGRU VE DAHA BIR COK DOGRULAR KALEME ALINMAMIS AKLI SELIM fetocular BIRAZ DÜSÜNDELER BU BACIMIZIN HAKLI OLDUGUNU GÖRECEKLER

 • Murat Canturk
  Murat Canturk
  4.12.2013 11:42

  Cemile hanım, çok bile yazmışsın. Yorumlarda hala vicdansız, islamdan feyz alamamış yalan söyleyerek seni iftiracılıka suçlayan cemaatçiler var. Allahtan korkun, yalandan da sakının lütfen emniyet sınavında soruların cevaplarının cemaate verildiğini ben bizzat arkadaşlarımdan biliyorum bu mu yalan, mavi marmara için hoca efendinin beyanı mı yalan, mit müsteşarını yargılamaya kalkmak mı yalan, 28 şubat sürecinde kızlar başını açsın demeleri mi yalan. Bu hanım doğru yazmış hepsini de. Sizin derdiniz hizmet değil menfaat. Çok iyi tanıdığım fakirlikten dershaneye gidemeyen insanlara en ufak yardımınız olmadı. Yurtlarınızda yer vermediniz. sonrada esnaftan burs için para topluyorsunuz. Derdiniz para ve iktidar islam değil kimseyi kandırmayın. Anayasal kurumların hepsini ele geçirmeden atılacak her adım erken sayılır diyen kim?

 • Nuri Gülercan
  Nuri Gülercan
  4.12.2013 11:20

  Kendisi bir cemaatin lideri olan inançlı hemde inançta önder olan bir insan nasıl olur da Tayyip Erdoğan gibi bir başbakana firavun der .Firavun demek kafir demektir Vallahi ben Erdoğan ın kafirce bir işine hiç şahit olmadım ama bir bir hadis vardır karşındakine kafir diyen iki kişiden biri kafir olabilir.

 • Filiz Oğuz
  Filiz Oğuz
  3.12.2013 11:32

  Hoca Efendiyi gerçekten tanımadan bir sohbetini bile sonuna kadar dinlemyen , sırf birilerini kayıtsız şartsız savunmak için hizmet hareketine ve Hocamıza iftiralarda bulunanlara hakkımı helal etmiyorum.Bu yazıda anlatılanlar tamemen olayları böyle görmek isteyenlerin yanlış yorumlarıdır.Rabbi Hocamızdan razı olsun Onu başımızdan eksik etmesin.

 • Mutlu CESUR
  Mutlu CESUR
  3.12.2013 10:50

  Saçmalamış...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.12.2013 16:42

  Veren O alan O diyebilmek gerek bazen..

 • itidalll
  itidalll
  3.12.2013 19:36

  cenabı allah bizleri hüsnü niyet içerisinde aynı çatı altında birleştirsin cenabı allah bizleri birbirimizden ayrı koymasın....

 • Eda erbalcı
  Eda erbalcı
  3.12.2013 19:24

  Çok üzüldüm ve talihsizlik olarak nitelendirdim bu yazınızı bir çok yanlış ve yalan bilginin dışında bakış açısına göre haklısın diyebileceğim olaylarda bile zaman herşeyi gösteriyor hocamızın ve hizmete gönül vermiş insanların asıl gayesi iman kurtarma başımızı açarkende türkçe olimpiyatlarında boy gösterirkende veya bir yahudiye gülümserkende tek bir amacımız var oda islamiyeti gönüllere sevdirmek ve kabulettirmek kendi dünyamızda hiç günah işlemeden yaşamak değil bir afrikalı öğrencinin "hocam beni çamurdan çıkardı ama önce benimle birlikte çamura girdi"dediği gibi bizim asıl gayemizi anlamıyor olabilirsiniz bari böyle kötü yorumlar yaparak kendinize yazık etmeyin lütfen biraz araştırın dinleyin inanın çok üzülüyorum bu insanlar hakkında konuşmayın koca bir cemaatin günahını alıyorsunuz

 • Yaşar Atakam
  Yaşar Atakam
  3.12.2013 02:25

  Ben bu yazınıza yorum yapmıyacağım, ama Manşetlerin Dili programındaki "Esas sorun eğitimde" ifadenizle ilgili yazacağım.. Haklısınız. 48 yıllık bir eğitimci olarak, bu konuda hazırlamış olduğum raporu her Milli Eğitim Bakanına, YÖK Başkanına gönderdim. Hiçbirinden ilgi görmedi. Eğer e-mail adresinizi verirseniz, size de gönderebilirim. Belki siz bir yerlere ulaştırırsınız. Bu mesajı yayınlamasanız da, olur.

 • Xale Silo
  Xale Silo
  3.12.2013 01:03

  Allah senden razı olsun kardeşim. bir olayı aydınlatmak için ancak bu kadar belgeli ve seviyeli yazı yazılır kalemine yüreğine sağlık. seni anlayamayan hödüklere de Allah hidayet versin güdülenlere de çobanları olan H.efenilerinin KURTLAR uluyunca sürüyü sahipsiz bırakarak Pnsilvanyadaki TİMSAHLARIN gölgesine sıyrılındığını, anlamayı nasip etsin Rabim.

 • kenan
  kenan
  2.12.2013 21:39

  Gayet güzel bir yazı.Aynı düşünceleri paylaşıyorum.Hocaefendi grubundan bazıları bence çok paronayak olmuşlar , bu başbakan gibisi var mı ? Vermeyin oyuunuzu gerçekten vermeyin boyunuzu posunuzu bi görelim.Ben bu gruba saygılı idim bu kafa ile giderse bu iyi niyetimden vazgeçeceğim.Gerçekten oy istemiyoruz sizden , başka kapıya

 • fatima merve bektas
  fatima merve bektas
  2.12.2013 20:50

  Sozun bittigi yer.Ailecek yazini okuduk ve aglamamak icin kendimizi cok zor tuttuk.Bu cesaretini ayakta alkisliyoruz.Allah yalnizlarin dostudur bu yazida Allahla dost olanlara hem miras hem de milattir !

 • saldıray mahmut
  saldıray mahmut
  2.12.2013 19:41

  sevgili kardeşlerim hiç bir camatle işi olmayan bir adamım kendi tabirimlke cami cemaatindenim.olanlara çok üzülüyorum ama gerçekleride görmek lazım .cematin söylemleri insanın aklını karıştırıyor.bunlar tesadüfmü diye çok düşündüm zamanında ama şimdi yapılanlara bakınca malesef cemaatin pekte doğru yolda olmadığı malesef kendi çıkarları toplumun çıkarlarının önüne geçmiş.mesala baransunu açıkladığı mgk kararlarına herkes taklıyor.onları boş verin orda önemli olan bu cemaat nasıl bir güçki devletin en mahrem belgelerine dahi ulaşabiliyor.esas düşünülmesi gereken nokta bu abakın şimdide kasetlerden falan bahsediliyor demekki ülkeyi dizayn etmeye çalışan şer odaklarıyla ne gibi bağlantıları var diye düşünmek gerekiyor.

 • İSA KOCABIÇAK
  İSA KOCABIÇAK
  2.12.2013 17:13

  İNSAN BU KADAR İFTİRACI OLUR SANKİ HERŞEYİ H.E. YAPIYOR. DAR KAFALILAR. SONRADAN GÖRME ÇİLE ÇEKMEYEN YENİ YETMELER SİZİ. UTANMADAN H.E. YE İSRAİL UŞAĞI DİYORSUNUZ. İFTİRACILAR.

 • UMUT
  UMUT
  2.12.2013 18:31

  Ablacım eline, koluna, diline, yüreğine ve kalemine sağlık. ama artık bunca şeyden sonra bizlerin hüsnü zan beslemesi saflık olur

 • İSA KOCABIÇAK
  İSA KOCABIÇAK
  2.12.2013 17:13

  İNSAN BU KADAR İFTİRACI OLUR SANKİ HERŞEYİ H.E. YAPIYOR. DAR KAFALILAR. SONRADAN GÖRME ÇİLE ÇEKMEYEN YENİ YETMELER SİZİ. UTANMADAN H.E. YE İSRAİL UŞAĞI DİYORSUNUZ. İFTİRACILAR.

 • Kerem
  Kerem
  2.12.2013 16:10

  Yani diyorsun ki bizim bir kuruk acımız var AKP size çakıyorsa AKP bizdendir ve doğrudur. Erbakan Hocanın Erdoğana siyonist İsrail uşağı dediğini kazlıçeşmedekiler Bizansın çağlayandakiler Osmanlının torunlarıdır dediğini ne çabuk unuttunuz da Erdoğanın eteğine sarıldınız. Editör yayınla yorumumu !!!

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  2.12.2013 15:39

  Hocaefendi’nin sözlerinin devamıyla bitirelim: “Bakalım kimler bahardan yana, kimler de kıştan yana çıkacak? Kimler kelepir kovalayacak, kimler mercan avlamak için en derin noktaları kollayacak? Kimler bir muhâlif rüzgârla harman gibi savrulan mala mülke mağrur olacak ve kimler hem kendini hem de dünyaları aşarak sonsuzluğa erecek?”

 • Ebru ÖZDEMİR
  Ebru ÖZDEMİR
  2.12.2013 14:47

  Dersaneler dönüştürülür ve paranın yarısını devlet öderse çocuklarımı okula göndermeye gücüm yeter. hem de üç kızımı birden. Ve kızlarım cemaat terbiyesi ile yetişir. Bu yolu bana açan adamın destekçisi olurum. Ve bana bu yolu açan cemaatin kendisi değil. Ama bu benim birkaç gün önceki görüşüm. Kafamdaki soru işaretlerini içeren bir yazı yazmışsınız, Allah razı olsun. Allah vatan, millet ve Ümmet adına hayırlı olanı kaderimize yazmış olsun inşallah...

 • Ridvan Mıhoğlu
  Ridvan Mıhoğlu
  2.12.2013 14:34

  Bugün Cemile Bayraktar adlı bir yazarın samimiyetten uzak riya ve benlik kokan bir yazısını bir dostumun paylaşımından okudum. Yazısına "Kalemimi emrine âmâde kıldığım rahman ve rahim olan Allah’a vereceğim hesaptan başka çekinecek bir şeyi olmayan ben" diye başlayan bu yazarın ne kadar İslamiyetten uzak kin ve nefretini İslamı alet ederek kaleme aldığına şahit oldum... Yazık çok yazık İnanç ancak bu kadar istismar edilebilir...Ne bir Fethullah Gülen taraftarıyım ne de bir fitneyi körükleyen taraftanım 1975-76 Konya İmam Hatip mezunuyum ve yıllarca öğretmenlik yapmış bir emekli öğretmenim... Bu kadar riya kokan ve dini istismar eden bir yazı görmedim. Sizin müslüman olduğunuza da inanmıyorum

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  2.12.2013 12:24

  ağzına sağlık , başka bildiklerin varsa onları da yaz ki bu millet haktan bahsedenleri görsün

 • hami doğan
  hami doğan
  2.12.2013 12:26

  Allah cc razı olsun eksik kalanlarıda tamamlamanız dileği ile duygularımıza tercüman olmdun

 • Sevda sevdaligil
  Sevda sevdaligil
  2.12.2013 12:27

  Sevgili cemile hn ben sadece size bir sey sormak istiyorum hocamizin bir kitabini okudunuz mu bir makalesini okudunuz mu cevabiniz merak ediyorum ama sunu soylemeden gecemiyecegim eger okumus olsaydiniz yaptiniz su yorumlarin bir tanesini bile yapmadiniz ben size soyleyeyim lutfen en yakin kitapcidan herhangi birini temin edip okurmusunuz eger biz sizin dediginiz gibiysek diger dunyada hakkinizi alirsiniz ama degilsek siz milyonlarca insanla helallesmeniz gerekecek Allah kolayliklar versin hepimize

 • DERYA GÜDER
  DERYA GÜDER
  2.12.2013 12:14

  HİÇBİR CEMAATLE BAĞINTISI OLMAYAN HİÇBİR SİYASİ GÖRÜŞÜ DESTEKLEMEYEN FAKAT MEVCUT SİYASİ PARTİNİN KİMİ İCRAATLERİNİ BEĞENMEYEN KİMİ İCRAATLERİNE ŞAPKA ÇIKARAN BİRİ AYLARDIR BU GİDİŞATIN NEDENİNİ MERAK EDİYORDUM.BAŞINDA ÜZÜLÜYORDUM ZİRA BEN DE DERSANE SAYESİNDE TIP FAKÜLTESİ KAZANAN İMAM HATİP MEZUNU BİR DOKTORUM.ŞUNU DA İFADE ETMELİYİM CEMAAT DERSANESİ DEĞİL SON DERECE SOL GÖRÜŞLÜ BİR DERSANEYDİ.MADDİ İMKANSIZLIKLAR NEDENİYLE CEMAAT DERSANESİNİN KAPISINDAN DÖNDÜRÜLDÜĞÜM BİR ZAMANDA HAKKINI ÖDEYEMECEĞİM O SOLCU HOCALARIM BENİ, VE ARKADAŞLARIMI UYGUN KOŞULLARDA KABUL ETTİ,ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR HATTA CAMİYE GİDİP YORULMAYALIM DİYE NAMAZ İÇİN AYRI BİR ODA DÜZENLEDİLER.ŞİMDİ CEMİLE HANIMIN BU MUHTEŞEM YAZISI İLE SORUYORUM KİM İÇİN UĞRAŞTINIZ EY HİZMET EHLİ.KAPILARINIZDAN DÖNDÜRDÜNÜZ.AYRICA 28 ŞUBAT SÜRECİNDE ÜNİVERSİTE 2. SINIFTAYDIM HİÇBİR CEMAAT TALEBESİ BİZİMLE KONUŞMADI ÖNCE DİRENDİĞİMİZ İÇİN.NEDEN TÜN BUNLAR HANGİ DİN SİZİNKİ?

 • yasin
  yasin
  4.12.2013 01:38

  Sevgili cemile...zahmet edip bu kadar yazmissin.ne için yada kim uğruna dünya için ahiretini tehlikeye atiyosun aslinda konuda merak etmiyorum.bu kadar iftirayi ve yalani bir defada nazil siraladin helal sana.yada eline tutusturduklari metni servis ettin.ne diyelim senide Allah affetsin.

 • faruk tuncay
  faruk tuncay
  1.12.2013 20:37

  Bunları yıllardır söyleyenlere fitneci dediğinizi eklemeyi unutmuşsunuz. Takıyye demekten dilinde tüy biten bize de bir özür borcunuz var.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  1.12.2013 19:10

  Yorumunuzu Giriniz...

 • Tayyar arslan
  Tayyar arslan
  2.12.2013 08:09

  Sa. ablam kendine yazik ediyorsun. elstirilerinin elle tutulur hic bir yeri yok. o kadar yazik ediyorsun ki ahiretini perisan ediyorsun kocabir camianin giybetini yaparak. hem sen nerden biliyorsun efendimzin ruyalarimiza tesrif etmedigini. yoksa ruyana seref verdide ben turkce olimpiyatlarina gitmedim mi dedi.Neyse cok zor ama helallesme yoluna git bak ahiret zaten bunun icin var orada her sey ortaya cikacak o zaman pisman olmayacak yazilar yaz. sunu da belirtmek isterim piyasa camia mensubu gorunen kufurbazlar var. bunlarin hic biri ama hic biri ne ustadi ne de hocaefendiyi tanimiyorlar. olsa olsa camiaya yakin sempati duyanlar olabilir. camiayi suclarken bunu da dusun derim. baki selamlar

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  1.12.2013 02:47

  Wow kalemine saglik kardes

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  1.12.2013 02:47

  Wow kalemine saglik kardes

Resmi İlanlar