• 24.12.2014 00:00

 CHP’nin resmi internet sitesini okuyanınız var mı, şahsen ben düne kadar okumamıştım, ancak okumak gerekiyormuş, okunmalı ki bu partinin bu topraklardaki Müslümanlara ve İslam’a olan nefreti net bir şekilde görülsün. CHP’nin internet sitesinden aynen aktarıyorum:

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Milli Eğitim Şûrası’nda alınan kararlara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Tezcan açıklamasında şöyle dedi:

‘19. Milli Eğitim Şûrası’nda alınan ‘anaokullarında değerler eğitimi verilmesi’ yönündeki tavsiye kararının, Osmaniye Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirildiği bugünkü Milliyet Gazetesi’nden Ayşegül Kahvecioğlu’nun  haberine yansımıştır.

İlçedeki okullara gönderilen programda, “Derse besmeleyle başlanacak, dua pekiştirme günleri yapılacak” gibi başlıklar yer almaktadır.

AKP hükümeti, tek tipçi , kindar bir toplum  yaratmanın peşinde olduğunu bir kez daha göstermiştir.

AKP’nin gerici hamleleri üç, beş yaşında anaokullarına giden çocuklarımıza kadar ulaşmıştır. Anaokullar Kuran Kursu değildir.

Bu uygulamayla cumhuriyet kazanımları yok edilmeye çalışılmaktadır.

Laiklikte ve bilimsellikten uzak olan eğitim anlayışıyla, aklı ve bilimi kullanan özgür bireyler yetiştirilemez.

Hükümetin,  eğitim yoluyla devlete emanet edilen çocuklarımızı kendi siyasi tasarımlarının bir parçası yapmaya hakkı yoktur.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin beyinlerinı kuşatacak ve teslim alacak gericiliğe boyun eğmeyeceğiz.

Ahlaksızlığın saltanatını kuranlar, kendi ahlaksızlıklarını gerici uygulamalarla örtmeye çabalamasın!

İslam ahlakından zerre kadar pay almayanlar, İslamı ahlaksızlıklarının örtüsü haline getirmeye çalışmaktadır.” (http://www.chp.org.tr/?p=168201)

  Henüz bitmedi devam edelim… CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan yine aynı sitede şunları paylaşıyor:

  “3- 6 yaşındaki miniklere yönelik talepleri akıl alır gibi değil. Derslere besmele ile başlanmasının istenmesi çağdaş ve laik eğitime aykırı. Yaşları gereği soyut kavramları algılamayan miniklere, ileriki yaşlarda öğrenmeleri gereken dini bilgilerin verilmesinin istenmesinin, dua ve sure ezberletilmesinin pedagojik izahı nasıl yapılabilecek. İslam dininde ibarete başlama dönemi ortada iken 3- 4 yaşındaki miniklere yapılmak istenen nedir? Anaokulu öğrencisine Kuran Kursu eğitimi verilmesinin dinde yeri olmadığına göre amacın ne olduğu açık. AKP, Türkiye’yi çağdaş dünyadan koparıp hızlı bir şekilde ortaçağ karanlığına sürüklemek istiyor. Bunun içinde geleceğin kuşaklarını hedef seçti. Anaokulundan başlayarak onların sağlıklı gelişimlerini önleyecek, ruh sağlıklarını olumsuz etkileyecek sistematik bir uygulama içinde.”( http://www.chp.org.tr/?p=168345)

  Biri CHP’nin değiştiğinden mi bahsetmişti? Buyurun işte yukarıda 1940’ların CHP’si karşınızda… Neymiş, çocuklar derse “Besmele” ile başlayacakmış, bu gericilikmiş, “Besmele” hurafe imiş, çocuklara zarar veriliyormuş… Yahu bir parti düşünün ki, toprağına, toprağının insanına, dinine bu kadar yabancı ve düşman olsun ama bir asırdır da o toprakta var olsun, akıl alıyor mu?

  Aynı CHP zihniyetinin İsmet İnönü dönemi 1944 tarihli bir raporu:

  Aynı zihin, Kuran-ı Kerim’i öğretmek amacıyla yayımlanmış, içerisinde namazda da “Tahiyyât”tan sonra okuduğumuz daha çok “Salli-Barik” olarak bilinen duaların bulunması bu zihniyetçe sorun teşkil etmiş. Yukarıdaki zihinden bir farkını görüyor musunuz, ben göremiyorum.

  Besmele’den rahatsız olan CHP, bu toprağın yabanı CHP, bu ülkede tek parti, diktatörlük, faşist rejimler dışında hiçbir zaman muktedir olamadı, olmayacak, ispatı yukarıda olduğu üzere kendi icraatlarıdır. Türkiye, kendi içinde bir yaban olmayı ısrarla sürdüren bu zihniyetin ne olduğunu defaatle gördü, gereken cevabı verdi, ileride bu günlere bakmak gerekirse bir resmi kayıt kalsın diye de bu yazı yazıldı. Bunların nasıl zihinler olduğunu dedelerimiz bize anlatmıştı, biz de sanırım çocuklarımıza anlatacağız, bitmeyen bir nefret hikâyesi olarak.