“Acıya seyirci olmak…”

  • 22.04.2020 00:00

 Ülkede ötenazi olmadığı için komadaki hastaların fişi son ana kadar çekilmiyor. Keşke olsaydı. Yaşamı fiilen bitmiş, kurtulma ümidi tükenmiş insanların ızdırabına lüzumsuz zamanlar eklenmezdi. En beteri de acıya seyirci olmak.

Türkiye’de siyasi partilerin misyonu fiilen sona ermiştir. Ligin tüm takımları aynı sahada top çeviriyor. İktidarı, muhalefeti aynı formayı giymiş. Maçın hakemi meçhul, süresi belli değil. Stadın kapıları kilitlenmiş. Seyirci çaresiz. Tezahürat yasak. Bağıranın sesi kesiliyor. Skor tabelasının bir yanı hep sıfırı gösteriyor.

HDP seçilmişleri derdest edilirken, sarı öküzün hikayesine yüz çeviren CHP’liler, Ankara’dan İstanbul’a yürümek zorunda kalmışlardı. Hapisle, kayyımla tanıştıklarında ise artık çok geçti. Genel başkanları vatana ihanetle suçlanıyor; tıpkı Demirtaş gibi…

Koalisyon hükumetinin sivil ortağı AKP’ye geldi sıra. Bakanın istifası, mafyanın salıverilmesi, çekişmenin bardaktan taşan birkaç damlası sadece. Ülkenin dizginlerini tek ele bağlayan irade, ismi yüzde 50 artı 1 olan tuzağı kurmaya hazırlanıyor. Tayyip beyin yetkileriyle donanmış, onun tam zıttı bir başkanın seçildiğini düşünün! Oyun böyle sona erecek.

HDP’nin, PKK vesayetine son verse de, yaşama şansı azalmıştır. Parti komada, sadece fişi çekilmemiştir. Kurulduğu günden beri PKK üzerinden sistematik biçimde itibarsızlaştırılan HDP’ye sağcı, solcu Türk insanının tanıdığı opsiyon tükenmiştir. Ekseriyeti Kürt olan seçmen siyasetten, ticaretten, kamu hizmetinden silinmiştir. Mağdur edilmiş, korkutulmuş, sindirilmiştir. Kürt seçmen PKK yorgunudur. Cumhuriyet tarihinde, kabinesinde Kürt bakanın olmadığı tek hükumet AKP hükümettir.

Kandil diyemediği için sayın Öcalan klişesine sığınan HDP, bu duruşun halktaki karşılığını ne yazık ki doğru okuyamamıştır. PKK eşittir HDP sloganı ise, geniş bir alanda, ziyadesiyle karşılık bulmuş ve bu günkü iktidar koalisyonunu yaratmıştır. PKK vesayetindeki HDP, asla bir ‘Sinn fein’ olamayacak, asla Gerry Adams gibi bir lidere şans tanımayacaktır.

Tüm anlattıklarımdan Süleyman Soylu’ya verilen abartılı desteğin kodlarını okuyabilirsiniz. Şehit haberlerinden usanan halk, nasıl biterse bitsin mantığıyla bakanın hukuk anlayışını sorgulamıyor. Cinayetler, sürgünler, faili meçhuller, talanlar, yangınlar yıllardı vardı ve kanıksanmıştı zaten. Yurtta azalan PKK eylemlerinin Soylu’yu kahraman yapması bu yüzden.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar