PKK yoklama yapıyor

  • 17.04.2012 00:00

 

ANALİZ

PKK’nın Güneydoğu sınır hattında birkaç saldırıdan sonra Amasya, Kağızman ve en son önceki gece İskenderun’da düzenlediği eylemler, örgütün askeri planda bahar dönemini açtığını gösteriyor.
Saldırıların coğrafik dağılımı, hem örgütün gücünü artan dozda/kapsamda gösterme hem de özellikle Güneydoğu’daki birimlerinin üstündeki askeri baskının azaltılması taktiğine karşılık geliyor.
Amasya ve İskenderun’daki saldırılar küçük çaplı olmakla birlikte örgütün Karadeniz ve Amanoslar’da ısrarlı olduğuna işaret ediyor.
Hem bu saldırıların hem de cezaevlerinde ve Strasbourg’da PKK taraftarınca yürütülen açlık grevlerinde ‘hayati tehlike’ sınırının aşılmış olmasının medyada yer bulmaması ise dikkat çekiyor.
Ankara’nın avantajına olan bu durum, PKK’yı Türkiye’nin bütünü göz önüne alındığında adeta bir ‘sessizlik perdesi’nin arkasına itiyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde örgütten ‘ses getirici’ eylemlere yönelmesini beklemek gerekiyor.

 
 
 
 
 
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar