CHP VE İYİ PARTİ'DEN ÖZLÜ'YE SERT TEPKİ

CHP ve İYİ Parti, Olimpiyat kavşağı ismini keyfi olarak değiştiren Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye sert tepki geldi.

CHP VE İYİ PARTİ'DEN ÖZLÜ'YE SERT TEPKİ
4.11.2021 - 09:01
Kaynak: Haber Merkezi
3179

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Sancaklı ailesine jest olsun diyerek Olimpiyat kavşağı ismini değiştirdi, kavşağa Sancaklı kavşağı adını verdi.

Özlü'nün kişisel kararıyla yapılan bu değişikliğe, CHP ve İYİ Parti'den sert tepki geldi.

CHP İl Başkanı Semih Cemşit, "Meclis üyelerimize soru önergesi hazırlattık. Hangi sebep, hangi kararla yaptırıldı cevap verilmesini istedik. Ben yaptım olduğu mantığıyla olmaz. meclisten nasıl olsa karar çıkar diye erken davranılmış. Önce konu meclise gelmeliydi. Bu değişikliğe AK Partili olup da bir çok kişinin karşı çıkacağını da düşünüyorum. Meclise geldiğinde çoğunluğun kabul etmeyeceğini de düşünüyorum" dedi. 

İYi Parti İL Başkanı Yunus Özay Er de, "Düzce’nin simgelerine dokunmayın. Olimpiyat kavşağı ismini değiştirmek şehrin hafızasına darbe vurmanın ötesine geçmez; bunun dışında da kente bir faydası olmaz. Dün Belediye Meclis toplantısında da verdiğimiz önerge ile belirttiğimiz üzere belediye başkanımızın bu kararından vazgeçmesini bekliyor; şehrin kendisi ile temel simgeleri ile mücadele etmekten artık vazgeçmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 


Editör: N. Cingirt