Tanju Özcan, yeniden aday olduğunu açıkladı

CHP Parti Meclisi, Tanju Özcan’ın yeniden Bolu Belediye Başkanı adayı olmasına karar verdi.

Tanju Özcan, yeniden aday olduğunu açıkladı
15.12.2023 - 06:34
Kaynak: Haber Merkezi
212

CHP Parti Meclisi’nde 4 büyükşehirin belediye başkanı adayları belirlendi. Ankara’da Mansur Yavaş, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Bursa’da Mustafa Bozbey, Balıkesir’de ise Ahmet Akın CHP’nin belediye başkanı adayları oldu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise CHP PM toplantısında kendisinin yeniden Bolu Belediye Başkanlığı için aday gösterileceğinin kararlaştırıldığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özcan, “Biraz önce CHP PM üyelerimizin şahsımı Bolu Belediye Başkan adayı ilan ettiğini memnuniyet ile öğrendim.Tşk ederim değişen CHP kadrolarına..Selam olsun, Atatürkçü, Yurt severlere,Ulus Devletin teminatı Türk milliyetçilerine” ifadelerini kullandı.

CHP MYK kesin ihraç talebiyle disipline Özcan’ı sevk etmiş, YDK ise Özcan’ı bir yıllığına partiden ihraç etmişti. 13 Haziran’da partiye tekrar üye olan Özcan, 22 Haziran’da kesin ihraç istemiyle bir kez daha disipline sevk edilmişti.

https://d3374e70c471244986c4fe4d2a629395.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Seçim sonrasında CHP yönetiminde “değişim” talebinde bulunan Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert eleştiriler yöneltmişti. İhraç isteminin ardından “Başkaldırıyorum” diyen Özcan, 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya “Değişim ve Adalet Yürüyüşü” başlatmıştı.

13 Temmuz’da CHP Genel Merkezi önüne gelen ve koltuk fırlatan Özcan, “Koltuk meraklısı Bay Kemal’i göndermenin zamanı geldi. Sen madem bu kadar çok koltuk seviyorsun. Bak koltuk sevdalısı Kemal Kılıçdaroğlu, ben sana koltuk getirdim. Şimdi in o koltuktan, al bu koltuğu git evinde otur, torunlarını sev” demişti.

https://d3374e70c471244986c4fe4d2a629395.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Özcan daha sonra Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkında konuştuğu bir ses kaydını da sosyal medyada paylaşmıştı.

26 Temmuz 2023’de toplanan CHP Yüksek Disiplin Kurulu Özcan’a partiden “kesin çıkarma” cezası vermişti. Özcan, karara itiraz edip iptali için mahkemeye başvurmuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar