CHP'nin aday tanıtım toplantısında Hatay adayı Lütfü Savaş'ın adı açıklanmadı

CHP'nin aday tanıtım toplantısında Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş'ın ismi açıklanmadı. CHP'nin yarın yeni aday açıklaması bekleniyor.

CHP'nin aday tanıtım toplantısında Hatay adayı Lütfü Savaş'ın adı açıklanmadı
19.02.2024 - 06:30
Kaynak: Haber Merkezi
98

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği Lütfü Savaş'ı bugün yapılan tanıtım toplantısında ilan etmedi. CHP'nin yarın yeni aday açıklanması bekleniyor.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre Lütfü Savaş, toplantının gerçekleştirildiği salonda da yer almadı. Toplantıda büyükşehir, il ve ilçe belediye başkan adayları alfabetik sıralamaya göre sahneye çağrılıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın adaylığı ise duyurulmadı.

Reklam filminde de yer almamıştı

CHP'nin yerel seçimdeki birçok büyükşehir belediye başkan adayının yer aldığı reklam filminde Lütfü Savaş'ın yer almaması da dikkat çekmişti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de “Hatay’ı 10 günde bir ölçtürüyoruz. Aklımıza gelen her seçenek ölçtürülüyor. Hatay’da yapılan anketlerde başkanımıza alternatif görürsem onu Lütfü Savaş’a gösteririm ve adayı değiştiririm. Bir alternatif arayışı içindeyiz” demişti.

Hatay'da tepki gösterilmişti

Lütfü Savaş'ın adaylığı kamuoyunda tepki çekmiş, 6 Şubat'ta CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da yer aldığı anma yürüyüşünde Lütfü Savaş protesto edilmiş ve "Hatay Lütfü Savaş'ı istemiyor denilmişti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar