Abanoz bildiğiniz gibi, çamur at izi kalsın…

Tuğrul Abanoz’a soru: Belediye başkanlığı yaptığı dönemde 31 mart 2014 yerel seçimleri kampanyasında Sky Tower oteli üst olarak kullanan, Akçakocalıya günde 3 öğün yemek veren Fikret Albayrak, yaptığı harcamaları nereye fatura etti? Cebinden mi ödedi?

Abanoz bildiğiniz gibi, çamur at izi kalsın…
27.02.2024 - 17:51
Kaynak: Haber Merkezi
159

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın 31 Mart yerel seçimlerine yönelik olarak yaptığı harcamalara ilişkin, yeni bir algı operasyonu yapmaya soyunan CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz’a, belediye birimlerinin belgeli cevabı gecikmedi.

Başkan Yanmaz’ın ABİTAŞ’ın kafeteryalarında vatandaşları ağırladığı son günlerde, kalabalık toplantıların ve Yanmaz’a olan seçmen desteğinin korkusuna kapılan CHP’li Abanoz, çareyi çoğu zaman bir algı yöntemi olarak kullandığı yalan haber yapmakta buldu.

Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın kafeteryalarda vatandaşları ağırladığı toplantıları, kendi cebinden değil de belediye bütçesinden karşıladığı yalanını ileri süren CHP’li Abanoz’a cevap yine belediyenin ilgili kurumlarından geldi.

Başkan Yanmaz’ın kart ödeme sliplerini kamuoyuyla paylaşan belediye birimleri, Yanmaz’ın kafeteryalardaki harcamaları kendi kredi kartlarıyla ödediğini belgeledi.

Seçim sürecine aktif olarak girilen Şubat ayı kart ödeme sliplerini paylaşan belediye birimlerinin verdiği bilgilere göre, başkan Yanmaz’ın ABİTAŞ’ın işlettiği kafeteryalarda Şubat ayı içerisinde 10 kadar toplantı gerçekleştirdiği, bu toplantılara katılan vatandaşların yedikleri ve içtiklerini kendi kredi kartlarıyla ödediği ortaya çıktı.

Son 3 dönemdir, her seçim sürecine girildiğinde bütün rakiplerinin yaptıkları toplam harcamaların kat be katını tek başına yapan başkan Yanmaz’ın, hemşehrilerine sunduğu hediye ve promosyonlar ile ikramları muhalefetin eleştiri oklarının hedefinde. 

Muhalefet bir kez daha, kendi seçim bütçesini oluşturamamanın ve Akçakoca’nın değerli seçmenlerine ikramlarda bile bulunamamasının ezikliğini gizlemek için başkan Yanmaz’a ve onun zenginliğini hemşehrileriyle paylaşmaktan geri durmayan karakterine saldırma yoluna gidiyor.   

CHP’li Abanoz, 15 yıldır tüm olanaklarını halkıyla paylaşan başkan Yanmaz’a bu seçim döneminde bir kez daha çamur atmaya kalksa da, bu tür algı operasyonlarının kendilerine bir şey kazandırmayacağını bilmeli, yalanın perdesini yırtma da oldukça mahir olan başkan Yanmaz’a atılan iftira balonlarının, bu son olayda görüldüğü gibi, hakikatın duvarına çarptıktan sonra kendilerinin elinde patlayacağını fark etmelidir.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar