BU KARAR HUKUK VE ETİK DIŞIDIR, SAYGISIZLIKTIR

DEVA Partisi İL Başkanı Murat Caymaz, Olimpiyat kavşağının isminin değiştirilmesini "saygısızlık" olarak tanımladı.

BU KARAR HUKUK VE ETİK DIŞIDIR, SAYGISIZLIKTIR
4.11.2021 - 09:15
Kaynak: Haber Merkezi
1140

Düzce'nin gündemi Olimpiyat Kavşağı'ndaki isim değişikliği kamuoyunun tepkisini çekmeye devam ediyon.

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Olimpiyat kavşağındaki isim değişikliğinin şehrin kimliğine dokunulması itibariyle ve Hamit Kaplan’ın anısına yapılmış bir saygısızlık olduğunu söyledi.

Caymaz, ‘’Mevcut meclis üyeliği olan sayın Sancaklı’nın görev süresi devam ederken ailesinin isminin, ailenin de böyle bir talebi olmamışken verilmesi talihsiz bir karar olmuştur. Olimpiyat Kavşağı Düzce’nin simgelerindendir ve ismi değiştirilmemelidir. Ayrıca şehrin kimliğine dokunulması itibariyle de Rahmetli Kaplan’ın anısına yapılmış bir saygısızlıktır.’’ ifadelerini kullandı.

Bu tür uygulamaları doğru bulmadıklarını söyleyen Caymaz, "Böyle uygulamaların meclis kararı ile yapılması gerekirken hukuk ve etik dışı olarak uygulanmasını doğru bulmuyoruz. Verilen kararlarda önce Düzce düşünülmelidir, vatandaşın tepkisinin ne olacağı istişare edilmelidir. “Yaptım, oldu” mantığıyla alınan her karar önce Düzce’mize zarar verir.  Düzce’ye konulan her taşta vatandaşın hakkı vardır. Kavşağa konulan tabela da vatandaşın cebinden çıkan vergiler ile yapılmıştır. Kimsenin vatandaşın parasını henüz alınmamış, alınması da uygun olmayan bir kararla çarçur etmeye hakkı yoktur. Umuyoruz ki yetkililer bu yanlıştan bir an önce döner ve yıllardır “Olimpiyat Kavşağı” olarak anılan bölge hak ettiği isim ile anılmaya devam eder.’’ şeklinde konuştu.

 


Editör: N. Cingirt