OLİMPİYAT KAVŞAĞI İÇİN 318 İMZA TOPLANDILAR...

Düzce Adige Kültür Derneği başkanı ve İş insanı Murat Seyok, Olimpiyat Kavşağının tescili için toplanan 318 imzanın belediye meclisine sunulacağını açıkladı.

OLİMPİYAT KAVŞAĞI İÇİN 318 İMZA TOPLANDILAR...
10.12.2021 - 08:06
Kaynak: Haber Merkezi
6162

Düzce Belediyesi'nin meclis kararı olmaksızın Olimpiyat Kavşağı isminin değiştirmek istemesine karşı Düzceliler adına imza toplayan iş insanı Murat Seyok, topladığı imza ve dilekçeyi Düzce Belediye Meclisi'ne sunacak. 

Düzce'nin geçmiş tarihinde önemli yeri olan Olimpiyat Kavşağı'nın isminin değiştirilmek istemesine karşı Düzcelilerin tepkileri devam ediyor. Düzce Hareketi adı altında bir araya gelen Düzceliler adına imza toplayan iş insanı Murat Seyok yaptığı açıklamada "Düzcemizin değerlerinden olan Dünya  ve olimpiyat şampiyonu merhum Hamit Kaplan adı ile özdeşleşmiş olan Olimpiyat Kavşağı isminin halkın görüşü alınmadan değiştirilmesinin o şampiyonun hatırasına saygısızlık olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda 318 imzalık önergemizi belediye meclisi'ne sunacağız. Söz konusu hayırsever Sancaklı ailesini de rencide etmeden bu kavşağın eski adının yani Olimpiyat Kavşağı olarak belediye meclisimizde tescilini rica ediyoruz. Bu konuda en doğru çözümün kavşağı sınırı olan mahallelerde referandum yapılması gerektiğine inanıyoruz" dedi. 

 


Editör: N. Cingirt