DÜZCE BELEDİYESİ'NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KÖTÜ HABER!

Düzce'deki sağlık çalışanları, ücretsiz toplu ulaşım hakkından bu ay yararlanamayacak.

DÜZCE BELEDİYESİ'NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KÖTÜ HABER!
10.11.2021 - 05:25
Kaynak: Haber Merkezi
3482

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 31 Aralık 2021'e kadar ücretsiz yararlanabilecek. 

Cumhurbaşkanlığı'nın kararına rağmen Düzce Belediye meclisinin kasım ayı toplantılarında konu gündeme getirilmediği için sağlık çalışanları 1 aylık hak kaybına uğradı.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cengiz Tuncer, 28 Ekim'deki Cumhurbaşkanlığı kararına rağmen konuyla ilgili önergenin 1 Kasım ve 4 Kasım'daki meclis toplantılarına yetişmediğini belirterek, konunun aralık ayındaki meclis toplantısında ele alınacağını söyledi.

 


Editör: N. Cingirt