Seçim öncesi din görevlilerine takım elbise dağıttı

Düzce Belediyesi, din görevlilerine takım elbise hediye etti. Bir din görevlisi "Böyle bir hediye verilmesinin tek gayesi imamların camilerde Özlü lehine propaganda yapmasını sağlamak" dedi.

Seçim öncesi din görevlilerine takım elbise dağıttı
4.12.2023 - 13:53
Kaynak: Haber Merkezi
208

Düzce Belediye Başkanlığı ve Düzce İl Müftülüğü 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Düzce Mutfak Sanatları Merkezinde bir program düzenledi.

Program çerçevesinde müftülük personel kısım şefliğinden alınan listeye göre merkezde görev yapan din görevlilerine takım elbise hediye edildi.

Daha önceki yıllarda yapılan kutlamalarda böyle bir hediye söz konusu değilken hediyenin sadece Düzce Merkez'inde görev yapan din görevlilerine verilmesi tepkilere sebep oldu.

Diyanet-Sen Düzce Temsilcisi Hakan Zeren’den alınan bilgiye göre, müftülük personel kısım şefliğinden alına liste ve beden ölçülerine göre program öncesinde hazırlanan takım elbiselerin dağıtımı gerçekleştirildi. Yaklaşık 200 din görevlisine yapılan hediye dağıtımının sadece merkez mahalle ile sınırlı kalması kırsalda görev yapan imamlar arasında rahatsızlık yarattı.

İsmini vermek istemeyen bir din görevlisi “Faruk Özlü yaklaşan mahalli idareler seçimleri öncesi oy potansiyeli olan yerleşimlerdeki cami imamlarına böyle bir hediye verilmesinin tek gayesinin imamların camilerde Özlü lehine propaganda yapmasının sağlanmasından başka bir amacı olamaz” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar