Ulaşımda yeni dönem...

Düzce Belediyesi, Sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğunluğunun, 100 yolcu kapasiteli 12 metrelik 10 yeni araçla önüne geçecek.

Ulaşımda yeni dönem...
25.12.2023 - 16:06
Kaynak: Haber Merkezi
194

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün seçilmesinin hemen ardından başlattığı ulaşım master planı çerçevesinde değiştirilerek küçültülen ulaşım filosu, sabah ve akşam saatlerinde yetersiz kalınca, Başkan Özlü, 100 yolcu kapasiteli 10 yeni araçla, Düzcelilerin yoğun saatlerde rahat yolculuk yapmasını sağladı.
Hafta sonundan itibaren hizmete başlayan 10 adet büyük otobüsle, mesai başlangıç ve bitiş saatlerindeki yoğunluk azaltıldı.
22 BİNDEN 50 BİNE ÇIKTI
Ulaşım sisteminde yapılan yeniliklerden söz eden Başkan Özlü; “Biz bu sistemi kurarken yolcu sayımız 22 bin idi. Hesaplarımızı yapmıştık ama geçen pazartesi günü yolcu sayımızı 50 bin olarak belirledik. Yolcu sayımız çok arttı, sabah ve akşam saatlerinde sorun yaşanıyor.. Hemen girişimlere başladık. Hesap yaptık ve kaç otobüs almamız gerektiğini belirledik. Sabah ve akşam saatlerinde sisteme büyük otobüslerle destek yapınca sorun çözülüyor. 10 otobüs aldık ve bu otobüsler kalabalık saatlerde devreye girecek. Normal saatlerde yine 6 metre otobüsler seferlerine devam edecek. Kaç yolcu varsa o yolcu sayısına mütenasip büyüklükte araçlar seçtik” ifadelerini kullandı.
“BİZ HESAPSIZ İŞ YAPMAYIZ”
Düzce’ye özgü hazırlanan toplu ulaşım sistemi için en fazla eleştiri konusu olan mevcut otobüslerin küçüklüğüne de değinen Başkan Özlü yoğunluğun sadece sabah ve akşam saatlerinde yaşandığını belirterek “bana kızanlar oldu otobüsler neden küçük diye. Bakın bu büyük otobüsler yoğun saatlerdeki yolcu sayılarına uygun şekilde seferde olacak. Günün diğer saatlerinde gün içinde mevcut 6 metre otobüslerimiz kullanılacak. Çünkü israf arkadaşlar, harcadığımız devletin parasıdır. Parayı dikkatli harcamak için içinde 10 kişi varsa küçük otobüs taşıyacak. Yeni aldığımız bu araçlar oturan ve ayakta olmak üzere toplam 100 yolcu kapasiteli. Sabah ve akşam saatlerindeki yoğunluğa çözüm olacak. Bizim her işimiz hesap, kitapla yürür. Hesapsız iş asla yapmayız. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar