Ödüllü projede sona doğru..

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün vizyon projelerinden biri olan ve Türkiye Belediyeler Birliği’nden ödül alan “Asar Deresi Rekreasyon Projesi”nde çalışmalar hızla sürüyor. Birinci köprünün ardından, imalatı tamamlanan ikinci köprünün de montajı yapılmaya başlandı.

Ödüllü projede sona doğru..
1.03.2024 - 07:17
Kaynak: Haber Merkezi
223

Düzce Belediyesi’nin büyük projelerinden biri olan ve Başkan Faruk Özlü’nün şehrin çehresini değiştirmek hedefi doğrultusunda projesi hazırlanan “Asar Deresi Rekreasyon Projesi” hızla ilerliyor. Türkiye Belediyeler Birliği tarafından birinci seçilen ve ödüle layık görülen projenin, Küçüksü Köprüsü ile Şaguç Köprüsü arasında kalan 430 metrelik 1. etabında yer alan asma köprülerde çalışmalar sürüyor.

Ödüllü projede sona doğru..

Dere içerisindeki amfi basamaklarının ardından önceki haftalarda birinci köprünün kemeri monte edilirken, imalatı tamamlanan ikinci köprünün tabliye çalışmaları da başladı.

Ödüllü projede sona doğru..

Amfi, restoran, büfe ve yay şeklinde 2 aktif yaya köprüsü bulunacak projenin ilk etabında, cep otoparkları, bisiklet yolu ve park yerleri de yer alıyor. 

Ödüllü projede sona doğru..

Şehir merkezine estetik ve modern bir görüntü kazandıracak olan 3 etaplı proje, aynı zamanda Asar deresini şehrin yeni cazibe merkezine de dönüştürecek.

Ödüllü projede sona doğru..

Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar