DÜZCE BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OTURUMU BU AKŞAM TOPLANIYOR

DÜZCE BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OTURUMU BU AKŞAM TOPLANIYOR
5.04.2021 - 10:12
580

Düzce Belediye Meclisi Nisan ayı toplantılarının gündemi belli oldu. Gündemin ağırlığını Meclis komisyonlarına üye seçimleri oluşturdu. Gündemde Fevzi Çakmak mahallesindeki bir sokağa Kemal Kuru isminin verilmesi de bulunuyor. Meclisin gündeminde ayrıca belediye şirketleri için yetki verilmesi de yer aldı. 


SEÇİMLER GÜNDEMDE
Belediye meclisinde ilk olarak Başkan vekillikleri ve belediye komisyonlarına üye seçimi yapılacak. 3 yıllık süre için Meclis 1’inci ve 2’inci Başkan Vekilleri, katip üyelikler ve Encümen üyeleri belirlenecek. Yine, Plan ve Bütçe, İmar Komisyonu ve 5 Yıllık İmar Programı Komisyon üyelerinin seçimi yapılacak.


ŞİRKETLER İÇİN YETKİ VERİLMESİ
Belediye meclisinde belediye şirketleri olan Belka, Beltur, Beltaş, Ulaşım hizmetleri için yetki verilmesi görüşülecek.  Ayrıca belediyenin de üye olduğu Teknopark üyeliği gündeme alındı. Seçimlerin hemen sonrasında da belediyenin 2020 yılı faaliyet raporu görüşülecek. Belediye Denetim Komisyonu’nun 2020 yılı denetleme raporu da Meclisin gündeminde bulunuyor. Diğer gündem maddeleri de şu şekilde:  Konuralp Arkeolojik Sit alanı sınırları içinde kalan yapıların Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurularak projelerin hazırlatılması. Kamulaştırma işlemlerinde kullanılmak üzere iller bankasından kredi talebi. Sözleşmeli personel,  performans değerlendirme, ticari taksi yönetmeliklerinde düzenleme yapılması. 19 adet imar planı tadilat taleplerinin görüşülmesi. 


İSİM VERİLECEK
Fevzi Çakmak mahallesinde  122. Sokağa Kemal Kuru isminin verilmesi gündeme alındı. Daha önce Şıralık spor tesislerine giden caddeye  Aziz Yıldırım ismi verilmişti. Belediye tarafından Aziz Yıldırım için cadde değişikliği yapıldı.  Aziz Yıldırım caddesinin eski numarası olan 5615 cadde olarak değiştirilmesi, Aziz Yıldırım isminin de Darıca mahallesinde bulunan 5700. Bulvara verilmesi Meclisin gündemine getirildi.


Editör: N. Cingirt