EFTENİ SAĞLIK TURİZMİNE ÖNCÜLÜK EDECEK

Düzce’nin Bir Sorunu Daha Tarih Oldu… Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan düzenledikleri ortak basın toplantısında Efteni Otel ile ilgili gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

EFTENİ SAĞLIK TURİZMİNE ÖNCÜLÜK EDECEK
10.05.2021 - 17:07
649

Yıllardır atıl durumda bekleyen Gölyaka Efteni Otel, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın ortak girişimiyle hizmete açılacak.

Belediye Kültür Merkezinde basın açıklaması yapan Başkan Özlü,  Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ile birlikte bir irade ortaya koyduklarını belirterek Düzce’nin kronikleşmiş sorunlarından bir tanesi olan Efteni Oteli turizme kazandıracaklarını söyledi.

Efteni Otele yapılması düşünülen Şifahane ve sağlık merkezi ile bölgeyi Sağlık Turizmine hizmet eden bir tesis haline getirmekte kararlı olduklarını dile getiren Özlü, bu projede Düzce Belediyesi ile Gölyaka Belediyesinin ortak hareket edeceğini söyledi. Efteni Otel’in alımı konusunda ticari olduğu gerekçesiyle fiyat belirtmeyen Başkan Özlü gerekli görüşmelerin yapıldığını ve bu sorunun en kısa bir sürede çözüme kavuşturacaklarını açıkladı.

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ise Düzce Belediyesi ile ortak çalıştıklarından dolayı mutlu olduklarını belirterek bölgenin en güzel şekilde hizmete açılacağını söyledi. Bölgenin Coğrafi koşullarını iyi değerlendiren Başkan Demircan Termal Turizmi Geliştirici Çalışmalara yoğunlaşarak Efteni’yi termal turizme kavuşturacaklarını söyledi.


Editör: N. Cingirt