'CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME HİÇ BİR FAYDA SAĞLAMAZ’

'CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME HİÇ BİR FAYDA SAĞLAMAZ’
24.03.2021 - 06:46
1568

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü hızlı tren hattının Bolu – Düzce güzergahından geçmesiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konuyu Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini açıklamıştı.Özlü bu girişimin hiç bir fayda sağlamayacağını söyledi.

65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü hızlı tren hattının Bolu – Düzce güzergahından geçmesiyle ilgili Bolu Gazetesi editörü Caner Güngör’un sorularını cevaplandırdı. Başkan Özlü, “konuyu siyasi alana çekmeye gerek yok. Konu teknik bir konudur” dedi.

Kendisi Bakanlar Kurulunda iken konuyla ilgili olarak dönemin Ulaştırma Bakanıyla bizzat görüştüğünü ifade eden Başkan Faruk Özlü, “Konu gündeme geldiği zaman bende bakanlar kurulundaydım. Konuyu bizzat ulaştırma bakanımız ile görüştüm. Bu konuyla ilgilide Ulaştırma Bakanlığı görevlileriyle Milletvekilimiz Sn. Ayşe Keşir bir toplantı organize etti ve bu toplantıya bizzat katıldı. Bu bir teknik konu, siyasi bir konu değil. Bunu siyasi alana çekmek yanlış. Konuya Ulaştırma Bakanlığı teknik adamları vakıf” diye konuştu.

TANJU ÖZCAN HIZLI TRENE BİNMEYE ÇALIŞIYOR

Tanju Özcan bey “ayıyla başladı, geyikle devam etti şimdi de hızlı trene binmeye çalışıyor” diyen Faruk Özlü, “Cumhurbaşkanımız ile görüşmesinin hiçbir faydası olmaz. Hiç bir şey ifade etmez. Gördüğüm kadarı ile bu konu üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Dediğim gibi bu teknik bir konudur ve üzerinde bir çalışma zaten yapılmaktadır. Yani konu zaten şu an Ulaştırma Bakanlığının gündeminde olan konudur” şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt