Başkan Türkiye’ye Apollon’u anlattı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TRT Haber’in canlı konuğu olarak Prusias Ad Hypium Antik Kentinde yapılan kazı çalışmalarını ve Apollon heykelinin çıkarılış aşamalarını anlattı. Başkan Özlü Apollon Heykelinin 1931 yılında çıkarılan Tyche Heykeli ile eşdeğer olduğunu söyledi.

Başkan Türkiye’ye Apollon’u anlattı
23.08.2022 - 08:00
Kaynak: Haber Merkezi
15055

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TRT Haber’in canlı konuğu olarak Prusias Ad Hypium Antik Kentinde yapılan kazı çalışmalarını ve Apollon heykelinin çıkarılış aşamalarını anlattı. Başkan Özlü Apollon Heykelinin 1931 yılında çıkarılan Tyche Heykeli ile eşdeğer olduğunu söyledi.

Türkiye’nin en önemli haber kanallarından biri olan TRT Haber, yakın zamanda gün yüzüne çıkarılan Apollon heykeli için Düzce’ye geldi. Haber Ajandası programına konuk olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü canlı yayında, Apollon heykeli ve son 3 yılda yapılan kazı çalışmalarını aktardı.

Düzce Belediyesi olarak Antik Kentte kazı çalışmalarına önem verdiklerini ve bu konuda ciddi bir aşama kaydettiklerini aktaran Başkan Özlü, “ Çıkan eserler ile Düzce’mizin bir dünya kenti olduğunu görüyoruz. İki metropol arasında tek antik tiyatroya sahip iliz. Biz aslında burada bir medeniyeti gün yüzüne çıkarıyoruz. Herkesi Düzce’ye bu güzel antik kenti görmeye davet ediyoruz” dedi.


Editör: N. Cingirt