Bu listede biz de varız!

TÜİK tarafından açıklanan listede Türkiye'nin en pahalı şehirleri yer alıyor. Sekiz ilin bulunduğu listede 3 metropol şehrin ardından gelen iller ise oldukça dikkat çekici. Düzce ile birlikte Doğu Marmara'da bulunan 5 ilin hepsi en pahalı iller sıralamasında yer alıyor.

Bu listede biz de varız!
28.11.2023 - 16:57
Kaynak: Haber Merkezi
202

Türkiye'de son iki yıldır var olan ekonomik kriz, vatandaşları oldukça zor duruma düşürüyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan son rakamlara bakıldığında Türkiye’nin en pahalı şehirleri belli oldu.

Ortaya çarpıcı sonuçlar çıkarken sekiz illik listede son şehir oldukça dikkat çekti.

İLK SIRADA İSTANBUL YER ALDI

TÜİK'in hazırlamış olduğu listeye göre yüzde 14,75 ile en pahalı şehir, herkesin beklediği gibi İstanbul oldu. Türkiye'nin metropolünü sırasıyla yüzde 9,4 ile İzmir, yüzde 6,62 ile Ankara takip etti.

DOĞU MARMARA'YA BAĞLI 5 İL DE LİSTEDE

TÜİK verileri kapsamında en pahalı 8 şehir arasında Düzce'nin de bağlı olduğu Doğu Marmara'ya dahil 5 ilin tamamının bulunması dikkat çekti. Düzce ile birlikte sağında ve solunda bulunan tüm komşuları Türkiye'nin en pahalı illeri sıralamasında yer aldı.

İşte o liste: 

İstanbul,
İzmir,
Ankara,
Kocaeli,
Sakarya,
Düzce,
Bolu,
Yalova.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar