O görüntüler hakkında açıklama...

Düzce Valiliği, Düzce'nin gündemine damga gibi vuran mide bulandırıcı görüntülerin ortaya çıktığı ekmek fırını hakkında basın açıklaması yaptı.

O görüntüler hakkında açıklama...
31.01.2024 - 15:27
Kaynak: Haber Merkezi
246

Düzceli sosyal medya kullanıcısı tarafından şehrin önde gelen bir ekmek fırınında çekilen görüntüler Düzce'nin gündemine oturdu. Görüntülerde üstü açık simit hamurlarının bulunduğu yerde bir personel ayakkabılarıyla rafların üzerine çıktı. Mide bulandırıcı görüntülerin basında yer alması üzerine Düzce Valiliği tarafından konuya ilişkin bir açıklama yayınlandı.

SUÇ DUYURUSU YAPILACAK!

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklama da şu ifadeler yer aldı;

"İlimiz yerel haber kaynaklarında yer alan, bazı fırınlarda meydana geldiği iddia edilen görüntüler hakkında kamuoyunu bilgilendirme gereği hasil olmuştur. İddialar karşısında, Valiliğimizce ivedilikle harekete geçilerek; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerimizce konular incelemeye alınmıştır.

 

Yapılan inceleme ve denetimlerde anılan işletmeler hakkında 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanuna göre görülen eksikliklerle ilgili idari yaptırımlar uygulanmasının yanında, anılan kanunun 40. Maddesinin 1. Fıkrası (a) bendi gereğince işletmeler hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.
Valiliğimiz, halkımızın sağlığını korumak, gıda güvenliğini sağlama ve benzer olayların tekrarlanmasını engellemek amacıyla gerekli önlemleri almaktadır. Kamu kurumlarımızca, toplum sağlığına zarar verebilecek nitelikteki bu ve benzeri olayların yaşanmasını önlemek amacıyla sürekli olarak denetimlere devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla arz olunur."

NE OLMUŞTU? TIKLA İZLE


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar