Düzce Üniversitesi Öğrencileri Uludere Katliamını Kınadı

Düzce Üniversitesinden bir grup öğrenci, Uludere’de Hava Kuvvetlerine bağlı F16 lar tarafından 35 vatandaşımızın öldürülmesini protesto ettiler.

Düzce Üniversitesi Öğrencileri Uludere Katliamını Kınadı
2.01.2012 - 18:45
15905

 Düzce Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, Irak sınırında Şırnaklı 35 vatandaşın hayatını kaybetmesi olayını protesto etti. Eylemci grup, "Hepimiz Kaçakçıyız" şeklinde slogan attı.

VİDEO İÇİN TIKLA 


Düzce Üniversitesi Beçi kampusu girişinde toplanan öğrenciler, 35 yurttaşımızın ölümüyle ilgili basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi: "Bizler Düzce Üniversitesi öğrencileri olarak bu vahşeti, bu katliamı içimize sindiremiyor ve vicdanımızın sessiz kalmadığını bir kez dana vurguluyoruz. Bizler yetkililere soruyoruz, bu olayın sorumluları neden açığa alınmadı, neden hala görevdeler. Sayın Başbakanımız neden ölen 35 kişinin cenazelerinde ailelerinin yanında yer almadı. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ölen 35 vatandaşının hesabını nasıl verecek. Bizler Düzce Üniversitesi Öğrencileri olarak bu olayın bir an önce netleştirilmesini, sorumluların hukuk devleti çerçevesinde gereğinin yapılmasını umut ediyor ve istiyoruz. Bizler için insan hayatından değerli hiçbir şey yoktur. Devletin ise bu çocukların ölülerine biçtiği değer 22 bin 560 liradır. 35 sivil vatandaşımızın katledilmesinin önüne geçemediğimiz için kendilerinden özür diliyoruz."

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (25)

 • Hamit
  Hamit
  18.01.2012 13:16

  Tiplere Bak At Hırsızlara Düzceye İnsenize Aga Siz ?

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  7.01.2012 22:26

  26 ŞEHİT İÇİN BİR AÇIKLAMA YAPMADINIZ????????????????

 • bir yudum insan...
  bir yudum insan...
  6.01.2012 13:57

  ülkemizde olup biten olumsuz şeylere sesini yükseltmek her gencin görevidir fakat ben şunu soruyorum bundan bir kaç ay öncesinde şehit verdiğimiz askerimiz polisimiz vardı bu olayların baş gösterdiği zaman şehitler için bir toplantı basın açıklaması yaptınızmı yapılan etkinliklere giden arkadaşları ise ırkçı olarak nitelendirdiniz burada Türk-Kürt ayrımının yapılmasına sizlerinde bir payı var.kürt halkı kindar olmaya devam ettiği sürece bu meseleleri daha çok duyacagız.ve ülke savaştan çıkmayack

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  5.01.2012 22:57

  MASON HEYKELERİNİN ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPILMASI MANİDARDIR. CAMİİ VE HEYKELLER ARASI ??????

 • hüseyin
  hüseyin
  5.01.2012 21:19

  açıklamayı yapn arkadaşları ilk önce bu duyarlı ve sağlam duruşlarından dolayı kutlarım...bende o üniversiteden mezunum..8 mart dünya emekçi kadınlar günün kutlarken bile saldırılara üniversiteni faşist bakılarına maruz kalıyorduk biz ordayken...ne mutu sizeki artık o üniversitede açıkça toplu halde düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz...sanırım gerçekten bir üniversite olmaya başlıyor düzce üniversitesi...yada burdan öyle görünüyor...

 • vatandaşşş....
  vatandaşşş....
  5.01.2012 09:58

  bu bir katliam değil nevzat ebey bu bir. onlar kaçakçı dahi olsa illegal yollardan yurda giriş yapıyorlardı bu iki. bunlar pkkya sınır giriş çıkış parası veriyorlmar pkk ya maddi kaynak oluşturuyorlar bu üç. evet yaşları itibari ile masumlar ama siz zihniyet olarak hastalıklısınız devlet görevini yapmıştır katliam değil. devletin eli her yere ulaşır güvenlik güçleri görevleri görevini her daim yapar. bilginize ...

 • düzceli
  düzceli
  4.01.2012 09:02

  düzce halkının birçok etnik grupdan oluşur kürtlerin katledilmesine duyarlı arkadaşların dile getirmesi beni mutlu etti ... düzce halkı eğer sokaklara dökülüp bu katliamı kınadı zaman bu ülkemize barış geleceğini düşünenlerdenim..

 • Şehit haberlerinde neredeydiniz
  Şehit haberlerinde neredeydiniz
  3.01.2012 22:35

  Bu öğrenci arkadaşların şiddet içermeyen açıklamalarını tebrik etmek lazım. Ancak peş peşe şehit asker-polis haberleri geldiği sıralar bu arkadaşları pek ortalarda göremiyorduk. Hangi sebeple olursa olsun orada hayatını kaybeden masum vatandaşların tümü benim için şehittir. Ancak her can kaybına aynı samimiyetle üzüldüklerine dair ciddi şüphelerim var. Hayatını kaybeden masum kürt kardeşlerime-şehitlere allahtan rahmet diliyorum. Saygılarımla.

 • Hayırdır?
  Hayırdır?
  3.01.2012 08:59

  Düzceye sövme istersen,o TCnin Csini karşında buluverirsin T ederken seni yavrum. Sakin ol. Müslüman değilsin, bari akıllı ol. Öyle olmadığın için bizi Kürt düşmanı zannedersin. Biz senin gibi ırkçı ve dinsiz PKKlılara düşmanız! Teröristten de insan olmaz, bunu öğren artık.

 • Yavuz
  Yavuz
  3.01.2012 08:51

  Düzce gibi gerici,ırkçı ve Kürt düşmanı bir şehirde hemen hepsi 12 ile 18 yaşları arasındaki masum insanların hüviyet cüzdanını taşıdıkları TCnin savaş uçaklarınca bombalanmasını protesto etme cesaretini gösteren kızlı erkekli gencecik üniversitelileri yürekten kutluyorum.Bu ülkede kardeşlik de,insana saygı da, insan onuruna yaraşır bir anayasada siz ve sizler gibi cesaret dolu insanların çoğalması ve seslerinin çıkması ile başarılacak.Ne mutlu İnsanım diye!

 • kudret
  kudret
  3.01.2012 08:26

  PKK insanlık dışı ve hayvanlardan aşağı bir oluşumdur. Yaptığı herhangi bir faaliyet şerefsizliktir. 35 kişi terörist değilse öldürmek şerefsizliktir. Masum 35 kişiyi oraya süren de, bilinçli öldüren de, buradan bir pay çıkaran da kalleştir. Eğer olayda hata varsa ona göre ceza verilir. Yok kasıt varsa kimse burnunu sokmasın, biz cezasını veririz halk olarak.

 • Mustafa Küçük
  Mustafa Küçük
  3.01.2012 00:06

  ismini söyleme cesareti gösteremeyen zavallı, evet üstüne bastın ben Küçüklerdenim. Bu soy isimi taşımaktan da hiç gocunmadım. Meseleyi çarpıtma,nerede dolaşırsan dolaş umrumda değil.Ben PKK savunuculuğu yapmadım. Masum yere ölen insanların acısını paylaşan öğrencilere karşı izlediğin alaycı tutumu eleştirdim.

 • Pascal
  Pascal
  2.01.2012 23:52

  11 bin üniversitelinin yaşadığı bir kampüsten bir avuç yürekli insan devlet terörünü lanetlemiş. Helal size çocuklar.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.01.2012 06:50

  İsmimi söyledim ya ama sana avukatımsın diye sormadım. Bu hareketler acıyı paylaştırmaz bilakis O it sürüsünü cesaretlendirir. Yaklaşım tarzı zayıf. Muhalif siyasetle olayı çarpıtarak ayaklar altına almanın faydası olmaz. Bundan iktidarı savunuyor anlamını da çıkarma. Ama onları cesaretlendiren eskiden beri bağlı olduğunuz parti ile diğer kandaşınız chp nin alerjik tutumları ve bdplilerinin tahrikleridir. Devlet her zaman daimdir. Yapılan izinsiz gösteri çocuklar için zararlı.MASUM???

 • Şafak Gültekin
  Şafak Gültekin
  2.01.2012 23:36

  bu katliamın bir yanlış anlaşılma sonucu gerçekleştığını söylüyorlar ve bunu kanıtlamaya çalışıyorlar bu kabul edilecek bir yanlışlık değil... bu sessızlik bu soğukkanlılık insanı öldürür.. duyarlı davranan bütün arkadaşlara teşekkür ederim...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  2.01.2012 23:48

  küçük üçük ömer küçüğün kardaşımısın ki diklenmektesin. tanımasak etmesek bilmesek yazmayuzuk. Onca bebeler askerlerin canı patlıcan mı idi ki o katırlar onların ölümüne sebep olanları taşıdı. Bak köylü de anlatıyor verilen itharı dinlemedik diyor sen misin bu topluluğun borazanı yoksa kasımpalı ramazanı. Alsana isim "zehir zemberek"tir ismim. Düzce de spor sokakta akçakoca da shell sahilde çok dolaşırım. Aptallığın onu on para ise beşini paylaşırım.

 • Aziz
  Aziz
  2.01.2012 23:50

  bu devlet terörünü lanetliyorum.Ölenler Allahtan rahmet diliyorum

 • Mustafa Küçük
  Mustafa Küçük
  2.01.2012 23:39

  İsimsiz yazan efendi,bakıyorumda dilin bir karış havada. Ne o aba altından sopa göstermeler,öğrencileri notla tehdit etmeler.Hem yüreğin isminle yazmaya yetmiyr,hem kakmış elinde kılıç şakada şukada sallıyorsun. yavaş ol bakalım.Allahın verdiği canı sadece o alır diyorsun.Peki,35 masum insanımızın canını kim aldı?

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  2.01.2012 23:18

  Öğrenci öğrenciliğini bilmeli. Bu gün ne olduğunu unutursan idarede senin öğrenciliğini unutur. İzinsiz yapılan her iş ithamdır. Birkaç zibidinin ithamı çok şeyleri kapsar. Hükümetin görevi vatandaşını korumaktır. Eylemci gruba bakınca çoğu sol görüşlü öğrenciler ki öndeki ilk 4 u tamamen fitili ağzında olanlardır. Dikkat edilmesi gerekir. Bir de personel var yanlarında. Hiç kimse kimseyi bilerek öldürmez. PKK lılar hariç. Unutulmasın ki her can değerlidir. Allahın verdiğini de kimse alamaz

 • mehmet
  mehmet
  2.01.2012 22:29

  bütün ailere sabır ölenlere rahmet diliyorum. böyle duyarlı insanların olması, insanlığın hala ölmediğini gösteren kişilere teşekkür ederim

 • semra
  semra
  2.01.2012 21:46

  çok büyük bir katliam.ailelere başsağlığı diliyorum.hepmzn başı sğolsun.düzce öğrencileri gbi herkesin duyarlı olmasını diliyorum.bu kaybı kimse görmezlikten gelmesin!!!

 • Gün Işığı
  Gün Işığı
  2.01.2012 19:18

  insanlık onuru bütün zulümleri yenecek

 • IRMAK
  IRMAK
  2.01.2012 19:15

  Düzce mizde,bu şirin ilde insani duyarlılığı bu kadar gelişmiş öğrencilerin olması bir düzceli olarak beni çok mutlu ve bahtiyar kılmıştır... Kendilerine slm iletiyorum ve duyarlı kalmalarını umut ediyorum...

 • Cemal
  Cemal
  2.01.2012 19:05

  Düzce de böyle sorumluk sahibi insanların olması beni çok onurlandırmiştır buradan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum..

 • Ozan GÜLER
  Ozan GÜLER
  2.01.2012 19:03

  Hükümetin Yaptığı Katiama sessiz kalmayan kardeşlerimizden Allah Razı Olsun... Susanlara İbret Olsun..

Resmi İlanlar