Düzce Üniversitesi Öğrencileri Uludere Katliamını Kınadı

Düzce Üniversitesinden bir grup öğrenci, Uludere’de Hava Kuvvetlerine bağlı F16 lar tarafından 35 vatandaşımızın öldürülmesini protesto ettiler.

Düzce Üniversitesi Öğrencileri Uludere Katliamını Kınadı
2.01.2012 - 18:45
15957

 Düzce Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, Irak sınırında Şırnaklı 35 vatandaşın hayatını kaybetmesi olayını protesto etti. Eylemci grup, "Hepimiz Kaçakçıyız" şeklinde slogan attı.

VİDEO İÇİN TIKLA 


Düzce Üniversitesi Beçi kampusu girişinde toplanan öğrenciler, 35 yurttaşımızın ölümüyle ilgili basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi: "Bizler Düzce Üniversitesi öğrencileri olarak bu vahşeti, bu katliamı içimize sindiremiyor ve vicdanımızın sessiz kalmadığını bir kez dana vurguluyoruz. Bizler yetkililere soruyoruz, bu olayın sorumluları neden açığa alınmadı, neden hala görevdeler. Sayın Başbakanımız neden ölen 35 kişinin cenazelerinde ailelerinin yanında yer almadı. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ölen 35 vatandaşının hesabını nasıl verecek. Bizler Düzce Üniversitesi Öğrencileri olarak bu olayın bir an önce netleştirilmesini, sorumluların hukuk devleti çerçevesinde gereğinin yapılmasını umut ediyor ve istiyoruz. Bizler için insan hayatından değerli hiçbir şey yoktur. Devletin ise bu çocukların ölülerine biçtiği değer 22 bin 560 liradır. 35 sivil vatandaşımızın katledilmesinin önüne geçemediğimiz için kendilerinden özür diliyoruz."