Korkmaz “ Düzce’de birileri benim üzerimden operasyon yapmaya çalışıyor “

Düzce Kent Konseyi gençlik Meclisi üyelerinin düzenlediği toplantıda AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ile gündemi hem de gençlerin sorunları ile ilgili sohbet etme imkânı buldular. Toplantıda Düzce Üniversitesi’nin yol sorunu dile getirilirken, Rektör Şerifoğlu’nun “ Beldeye bağlı üniversite olmamız nedeniyle yol yapılamıyor” söylemini eleştiren Korkmaz, “ Biz 82 milyon lira paranızı verdik, top sahasıyla havuz yapacağınıza önce yolunuzu yapsaydın” dedi.

Korkmaz “ Düzce’de birileri benim üzerimden operasyon yapmaya çalışıyor “
5.02.2012 - 23:24
11750

AK Parti Milletvekili İbrahim Korkmaz Düzce Belediyesi meclis salonunda gençlerle buluştu. Gençleri dinleyen korkmaz, özellikle üniversite yolu için sert konuşarak herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini, hiçbir kuruma verilmeyen bütçenin Düzce Üniversitesi’ne verildiğini, bu bütçeyle yolun çoktan yapılması gerektiğini vurguladı.

 

Korkmaz, “ Üniversite yolu konusunda herkes elini taşın altına koymalı. Kimsenin oynamadığı saha ile yüzme havuzu yapılacağına önce yol yapılsaydı. Bunlar olmasın mı olsun tabiki.  Ama biz 82 milyon lira ödenek çıkarmışız. Düzce İGM’nin köyler için yol, su bütün ödeneği bile sadece 20 milyon lira. Böyle büyük miktarda bir ödenek çıkarılmışken kalkıp da yolumuz yapılmıyor diyemezsin. Konuralp Belediye Başkanı Yusuf Ercan ne yapsın zaten bir sürü borcu var. Siyasiler, İGM, Valilik, üniversite herkes elini taşın altına koymalı. Belde üniversiteyiz onun için böyle oluyor, beldeye gelmeseydiniz efendim. Biz görevimizi yaptık ödeneği çıkarttık. Çok paranız var yapın yolunuzu. Ben görevimi yaptım ancak kusura bakmayın üniversite yoluna harç döktürmek de benim işim değil ” dedi.

 

Bakanlar çalışacağı ekibi kendi seçiyor

 

Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşanan değişiklikle ilgili bir soruyu cevaplayan Korkmaz, Sakarya Milli Eğitim Müdürü’nün Düzce’ye gelmesiyle ilgili olarak üç milletvekilinin üzerinde anlaştığı bir isim şeklindeki bilginin yanlış olduğunu, Bakan Dinçer’in müdürleri kendi kararıyla atadığını söyledi. Korkmaz, bu konuyla ilgili konuşurken bazen basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı ve bazı basın kuruluşlarına ateş püskürdü.

 

Korkmaz, “ Yazılı basın ile ilgili bir sıkıntı var. Bir kısım basın hiç konuşmadığım şeyleri yazıp hem de internet sitesine atıyor. Kendi çalıp kendi oynuyor. Ahlaksızca yazılıyor. Hepsini not ediyorum zamanı geldiğinde önlerine koyacağım. Kimse kimseye hakaret edemez. Bu yazılanlar ahlaksızlık, seviyesizlik ve şerefsizliktir ” dedi.

 

“Bizim Osman dalmış. 1 saat sonra da ben dalmışım”

 

Korkmaz, Milletvekili Osman Çakır ile birlikte mecliste uyurlarken çekilen ve ulusal basında da yer bulan fotoğrafların hikâyesini de gençlere anlattı.

 

Korkmaz, “Bizim Osman dalmış. Bir tek o değil ki, bir 70-80 kişi yani. Sadece bİzim fotoğrafların çıkmasının nedenini biliyorum. Yüksekte bir basın locası var. Milliyet'in bir muhabiri var, ben Osman Beyi çekerken o da beni çekiyor. 1 saat sonra da ben dalmışım. Basın mensubu için güzel bir görüntü. O da onu yakalamış. Basacağım dedi ben de 'bas' dedim.” şeklinde konuştu.

 

 

“Her gördüğünüz sakallıyı küçümsemeyin”

 

İran'dan örnek vererek konuşmasını sürdüren Korkmaz, “Bugün İran'a bakalım. Bildiğiniz mollalar. Sarıkla, cübbeyle geziyorlar. O sarıkla cübbeyle gezen adamlar, Yale, Harward mezunudur bilesiniz. Birkaç dil bilirler. Her gördüğünüz sakallıyı, cübbeliyi küçümsemeyin.” dedi.

 

 “Abidik gubidik evler yapıp...”

 

Konuşmasına Düzce'nin mimarı yapısıyla devam eden Milletvekili İbrahim Korkmaz, Düzce’nin mimari açıdan ruhsuz bir şehir olduğunu iddia etti.

 

Korkmaz, “Düzce 'çok berbat bir şehir' dedim, kıyamet koptu. Muhalefet 'Düzce'ye öyle diyemezsin' diye ayaklandı. Ya arkadaş mimari olarak Düzce düzgün bir mimariye sahip mi, düzgün bir yolu var mı, çocuklarımızın oyun parkı var mı? Bunların hiçbiri yok. 'Düzce'ye hakaret ediyorsun' diyorlar. Niye hakaret edeyim. Düzce insanı daha güzel bir ortamda yaşama hakkına sahip değil mi? Bizim doğamızı kimsenin katletmeye hakkı var mı? Bizim çevremizde abidik gubidik evler yapıp, berbat, ruhsuz evler yapıp şehrimizi bize kötü göstermeye kimsenin hakkı var mı? Bu şehir mimarı açıdan ruhsuz bir şehir. Bunu düzeltmemiz lazım. Ben diyorum ki 'daha güzel şeylere layıksınız.' Düzce'yi güzelleştirmek için çalışalım.” şeklinde konuştu.

 

“Arkaya itmenize başta ben izin vermem”

 

3 vekil olarak uyum içerisinde çalıştıklarını yineleyen Korkmaz, şöyle konuştu: “Biz 3 vekiliz. Onları söylediği her söz benim, benim söylediğim her söz onların söylediği sözdür. Osman Bey ve Fevai Bey benim burada ne söylediğimi bilmiyorlar. Yazın bir sözlerin hepsini bir kâğıda, okutmadan 'imza atın' deyin atarlar. Bana getirin aynı şeyi, ben de atarım. Lütfen beni öne çıkartıp diğerlerini arkaya itmeye çalışmayın. Buna başta ben izin vermem. Biz 3 vekil teşkilatımızla Düzce'nin hizmetindeyiz.”

 

Akıllarınca İbrahim Hoca’yı köşeye sıkıştıracaklar

 

Memur-Sen’in susturulmak istendiğini, ancak ellerinde güçlü doneler olması nedeniyle susturamadıklarını söyleyen Korkmaz, yakında zamanda sansasyonel şeyler duyulacağını belirterek, “ Memursen orada gidin susturun” dedi.

 

Korkmaz, “ Susturamıyorlar neden çünkü Memur-Sen’in elinde güçlü doneler var. Memur-Sen üniversitenin yetkili sendikası. Akıllarınca İbrahim Hocayı köşeye sıkıştırırlarsa İbrahim Hoca Memur-Sen’i kontrol ediyor ya güya diyeceğim ki Orhan yeter beni çok yıprattılar. Memur-Sen orada gidin susturun. Parantez içinde konuşuyorum. Parantez ’de duysun bunu. Aklınız sıra benim üzerimden bir operasyon yapacaksınız. Arkadaşlar buna gücünüz yetmez. İstediğiniz kadar beni yerden yere vurun. Ben öyle her havlayana dönüp baksam başka işim olmaz. Bunlara birileri kemiklerini veriyor onlarda benim hakkımda yazıyorlar. Erbakan Hoca derdi, hadi oradan hadi oradan, bende diyorum ki, oşt oşt oşt aha da kamera ” İfadelerini kullandı.

Kaynak:Öncü TV

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (17)

 • nihat
  nihat
  14.02.2012 19:21

  Aman Allahım! bu sözler de ne? bizim bildiğimiz ve yakından tanıdığımız İbrahim Krkmaz ağabeyimizin bu sözleri sarf-etmesi düşünülemez. kesinlikle biz inanıyoruz ki siz haklısınız, %100 haklı olabilirsiniz. Ama kullandığınız argo sözler sizin kişiliğinize ve İslami kimliğinize gölge düşürmektedir. sizin gibi bilinçli insan sayısı az ve ahlakınız kuran ahlakı olmalı. ki öyleydi. azizane bir müslüman kardeşiniz olarak size hatırlatayım."Nedveyi" "Erkama" dönüştümek ümidiyle Allaha emanet olun..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  12.02.2012 00:14

  BU paralarla Düzcenin her mahallesine otoban yapılırdı be. Değil 2-3 km lik uydur gaydır yol.Hatta üzerine tesis dahi dikilirdi. onlarca ailede geçinir giderdi.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  9.02.2012 20:36

  cidden doğrumu bu paranın miktarı 82 milyon. vay anam vay. kaç fabrika yapılr ya bu paraya.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  8.02.2012 21:54

  İsmail Özdemirle alakalı olarak Orhan beyin veciz sözü: YÖK disiplin kurulu işinize son veriyor siz de kalkıyor bir saat sonra ‘istifa ettim ‘ diyorsunuz… hadi oradan hadi oradan size kim inanır… vekilim kimse bişi yapamaaaaz.bakın kötülerin sonu Türk filmindeki gibi oluyor.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  7.02.2012 21:19

  vekilim bu söyledikleriniz doğruysa acilen açıklama bekliyorum rektörlükten. bu paralar nerde kullanıldı 4 fabrika yapılırdı bu parayla.burdada yüzlerce aile iş bulurdu.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  7.02.2012 21:17

  Sayın Hocam cok haklıymıssınız. Bakın YÖK disiplin kurulu nasıl bir karar aldı?. Ön görünüz için tebrikler. Böyle insanlar yakışmıyor Düzcemize. Birde şu parasal harcamaları ortaya koyarsanız minnattar olacak bu millet size. Yetimin parası tüyü bitmemişlerin hakkı var bu ödeneklerde.Kimse kendine saray gibi (yok 50 yılı planlamışlarmış) idare binası dikemez.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  7.02.2012 18:51

  Sayın Vekilim bu insanlar kılınıza dokunamaz bakın Sayın Özdemir YÖK disiplin kurulunca nasıl cezalandırıldı. Hani iddia ediyordu sayın Özdemir asıl amaç rektöre vurmak. neymiş çal minareyi sonra kılıf bul. Gördük amacı.

 • DÜZCELİ
  DÜZCELİ
  6.02.2012 23:29

  Rektör her yıl milyonlarca lira devletten para alıp sonrada yolumuzu belediye yapmadı veya valilik ve iktidarı suçluyor 10 milyona futbol shası yaptıracağına git yolunu yap. 15 milyona rektörlük binası yaptıracağına mühendislik , fen edebiyat vb hiçbir fakülte binalarını tamamla ondan sonra havuz, futbol sahası, rektörlük binası , anfi tiyatro vb binaları kaça hangi müteahhitlere verildi? Vakıf paraları kimlere harcanıyor. Basına çıkıp bilgi verebilecekmi R.F.Ş.S.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  6.02.2012 21:55

  Korkusu ve eksiği olan köşeye sıkışır. Siz dediğiniz gibi adam gibi adamsınız. Size o şer odaklarının gücü yetemez. Ben Düzceli olarak bu paraların gerçekten yerini bulup bulmadığını bilmek istiyorum. Sayın vekilim verilen oyların hakkını vermeniz için bu sorumun cevabını sizden istiyorum.Size sonuna kadar da güveniyorum. Biliyorumki sizi kimse satın alamaz ve korkutamaz.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  6.02.2012 21:50

  Sayın Korkmaz kimse sizin üzerinizden iş çeviremez. Satılık kalemlerle vs bu işler olmaz dün birilerini kötülüyorlardı bugün aynı kötülediklerini göklere çıkarıyorlar. Ne değiştiki sahi? Pis kokular geliyoooo. Umarım birgün buda ortaya çıkar. Allah yüreğinize güç versin.

 • mesut
  mesut
  6.02.2012 13:31

  kaseti olmayan, yanlışı olmayan insanlar böyle rahat konuşur. ibrahim korkmazın vekil olmasını hiç istememiştim ama başbakanın ne kadar isabetli tercih yaptığını gördüm. ibrahim korkmazın adam gibi adam olduğunu geçte olsa anladım. hakkını helal et ibrahim bey. iyi ki senin gibi vekillerimiz var.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  6.02.2012 09:11

  Sayın vekilim Allah razı olsun sizden. Haksızlıklara, talanlara artık birilerinin dur demesi lazım. Bir dönem bir mösyö vardı vekil. Ha fahri doktorda verildi emekleri karşılığında? Sahi ne emeği vardı hatırlayan varmı? Belkide emeği atanmada olmuştur ne dersiniz.

 • düzceli M
  düzceli M
  6.02.2012 08:52

  Sayın Vekilim düzcede yiyip içip sonrada düzcede oluşturulan girdaplara takılıp düzceyi unutanlardan düzceli olarak nefret ediyorum. bu konulara parmak bastığınız için size teşekkür ediyorum. düzcede yaşayan 230 bin yaşayanın bu insanlara haklarını helal etmeyeceklerdir. durumun vehametini herkez görüyor.

 • recep biriktir
  recep biriktir
  6.02.2012 08:34

  işte milletin vekili, işte halk adamı, işte benim temsilcim, niyemi benim hislerime tercüman oluyor vekillerimizin hepsi, uyum içerisinde halkın sorunlarını çözme gayreti gösteriyorlar da ondan. halkın değerleriyle, halkla barışık olacak olan vekilleri özlemiştik hamdolsun Allah üçünü de muvaffak ederek ilimize daha çok hayırlı hizmetler yapmalarını nasip etsin.

 • %100 haklı
  %100 haklı
  6.02.2012 08:23

  Adam ne konuşsa haklı. Bir şehrin medeniyeti önce yollardan belli olur. Düzce bu konuda çok sınıfta kaldı.. Ne yerel idarenin, ne de hükumetin bu konuda bir kaygısı var. Üniversite de bundan habersiz. Kadın sürekli göz boyayıp duruyor, yolla alakası yok.Hergün oradan yüzlerce vatandaş, akademisyen, hasta, ziyaretçi gidip geliyor. Belli ki bu konuda da son derece hassasiyetsiz.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  5.02.2012 23:51

  Onların kim olduğunu halk çoook iyi biliyor. Bu zihniyet baş örtülü öğrencilere zulüm çektirmedi mi? Aynı zihniyet bir dönem YÖK başkanı Gürüzlerle ve Teziçlerle aynı safı paylaşıp hükümete ve Gül e meydan okumadımı? Halk nedirki onlar için? Onların çocuklarına hizmet versinler. Onlar kendilerini düşünür havuz, rektörlük binesı yaparlar onca paraya. Bu paralarla ne yollar, ne alt yapı yapılmazdıki.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  5.02.2012 23:45

  Ağzına sağlık vekilim. O kadar para Düzceyi abad ederdi be. Rektör kendine saray yaptırdı oysa. Nerde bu paralar sahi? Sadece 3-5 bine okadar edermi? Vekilim lütfen bu olayları soruşturun ve oydaşlarınızla paylaşın. Selam olsun size.

Resmi İlanlar