Düzce Üniversitesi Rektörlüğü panikte

Gazetemizin 6 Şubat 2012 tarihli 42. Sayısının manşet haberinde yer alan “ Değer üreten üniversite mi? Para tüketen üniversite mi? “ Yazı dizimizin “ Varan 3 “ başlıklı haber spotunun detayında yer alan “ Düzce Üniversitesi’nin dokusu hızla değiştirilmektedir “ açıklaması Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nde paniğe neden olduğu bildirildi.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü panikte
15.02.2012 - 03:30
17092

 Gazetemizde çıkan bu haberle ilgili olarak Düzce Üniversitesi yönetiminin tıp fakültesinde 14 Şubat’ta bir basın toplantısı düzenleyeceği bildirilmiş, ancak bu basın toplantısı ileri bir tarihe ertelenmişti.

Gazetemizin 42. Sayısındaki yazı dizimizin “ Varan 3 “ başlığında yer alan  “ akademik kadroya Mobbing uygulaması ile üniversiteden uzaklaştırılıyorlar “ haber spotunun içeriğindeki öğretim üyelerinden bazıları baskılara daha fazla dayanamayarak geçtiğimiz aylarda Düzce üniversitesinden ayrılarak başka üniversitelere gitmişlerdi.  

Baskılardan bıkan,  Düzce Üniversitesi’nden gitmek için hazırlık yapan öğretim üyeleri de Düzce Üniversitesi rektörü Funda Şerifoğlu’nun, rektör başdanışmanı Recep Özmerdivenli’nin, Tıp Fakültesi Dekanlığına vekâleten atan Safinaz Ataoğlu’nun öğretim üyelerini ayaklarına çağırarak rektörlük tarafından “ her hangi bir baskıya maruz kalmadıklarını  “ beyan eden kendi el yazıları ve imzaları ile bir basın açıklaması yapmaya zorlandıkları belirtilirken. Düzce Üniversitesi rektörlüğünün, yazılı taahhütname vermeyen öğretim üyelerine psikolojik baskı (Mobbing) uyguladığı bildirildi.

Yine aynı habere bağlı olarak, Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nün, birçok baskıya maruz kalarak bir kaç ay önce başka illerdeki üniversitelere giden öğretim üyelerini telefonla arayarak, “ Düzce Üniversitesi’nden hiçbir baskıya uğramadıklarını, gönüllü ve isteyerek şu anda çalışmakta oldukları üniversitelere geçtikleri “ ne dair yazılı açıklama istedikleri de gelen haberler arasında.

 

Bilindiği üzere, yakın zaman içeresinde Düzce Üniversitesi’ne atamaları yapıldığı halde göreve başlatılmayan gastroenterolog  ( mide barsak hastalıkları uzmanı) hematolog ( kan kanseri ve kan hastalıkları uzmanı ) başta olmak üzere birçok öğretim üyesinin olduğu belirtiliyor.

 

Konuyu yakından takip eden uzmanlar, Batı Karadeniz bölgesinin en önemli araştırma uygulama hastanelerinden bir olması gereken Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin,  4 yılda 264 milyon lira ödenek almasına rağmen üniversite yönetiminin tekçi, demokratik katılımı engelleyen tutumu yüzünden alanlarında başarılı öğretim üyelerini elinde tutamadığını söylüyorlar. Bu nedenle son zamanlarda araştırma ve uygulama hastanesindeki hizmet kalitesinin çok düştüğünü, bazı yaşam ünitelerinin kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirterek, doktor olmadığı için insanlarımızın şifa bulmak için hala büyük kentlere gitmek zorunda bırakıldıklarını belirtiyorlar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (17)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  18.02.2012 23:43

  Tebrikler. demekki haberiniz doğru ve etkiliymiş. Lütfen toplumu bilgilendirmeye devam edin. Teşekkürler size.

 • Son bomba
  Son bomba
  17.02.2012 11:39

  Son bombayı duydunuzmu;Rektör ve tüm üniversite yönetimi haber başlığı doğrultusunda panikten ne yaptığını bilemez durumda uzay mekiği ile uzaya kaçarken görülmüş,helal olsun sana yerelhaber,gazeyecilik dediğin böyle olur,Düzcenin ve düzcelinin koltuk kavgasından başka sorunumu varki?hele bu savaşı iktidar ve paralı yandaşları veriyorsa en önemli konu tabiki koltuk olacak,sizde haklısınız.

 • La realist
  La realist
  17.02.2012 08:35

  Dedikodu senin yöneticilerinde olur, bizde değil. Orantısız güç söz konusu, ne yapsaydık? Domalation mı? Biz bunu yapmayız. Önce insan gibi dialoğumuzu sürdürelim dedik, kaçtınız.Gazetelerden yalan yanlış haber verdiren sizsiniz biz değil. Üstüne üstlük bezdirmeye çalıştınız,nerede kalifiye olmayan adam var, nerede dişini bilemiş ve menfaat peşinde koşan tip varsa onları köşelere oturttunuz. Bu gazete yöneticilerine can-ı gönülden teşekkr ediyorum. Hakkaniyet sahibi insanlarmış.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  16.02.2012 23:31

  yönetici kendini aklamak için böle şey yaparmı? inanması zor.doğrumu cidden.

 • Düzceli
  Düzceli
  16.02.2012 21:47

  Az önce özel yetkili savcıdan aldığımız duyuma göre rektör ve yardımcıları ve tüm yöneticiler gözaltına alınmışlar.Gözün aydın düzce tüm sorunlardan yarın sabah kurtulmuş olacaksınız.İşsizlik 0 noktasında olacak işverenler yarından sonra evinizin önüne lüks kadillaklar gönderecek sizi işe götürmek için,tüm yollar sıcak asfaltla kaplanmış olacak,esnaf bayram yapacak,icra daireleri yarın sabah itibarıyla yapacak iş bulamadığı için kapatılacak,fındık üreticilerinin harmanında Almanlar nöbet tutaca

 • Hazıra dağ olsa dayanmaz
  Hazıra dağ olsa dayanmaz
  15.02.2012 23:38

  Önceki dönemlerde binbir zahmetle düzce gibi yeni ve henüz kurulan bir üniversitede tıp fakültesinde toplanan insanları, sanki babalarının çiftliğinden kovar gibi kaçırıyorlar. Yıllarca tekrar bir araya getirilemeyecek birikimler heba ediliyor. Yokmu duyacak bir insaf sahibi.... Bahtına yan düzcelim, Cumhurbaşkanımız ilimize şeref vermiş bundan gayrı ne gam, her şey güllük gülistanlık...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  15.02.2012 23:19

  4 yılda 264 milyon lira ödenek. gerçekten bu miktar doğrumu? Doğruysa yazık. keşke fabrika kurulsa. daha çok aş daha çok iş, daha çok huzur.

 • realist
  realist
  15.02.2012 23:05

  Haber yapın.. dedikodu deyil... duyumlarla haber mi olur bu ne saçmalık? YALAKALIK adına, Funda hanıma haksızlık ediyorsunuz....

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  15.02.2012 22:03

  Duyumlara göre hatırlı kişileri araya sokmaya çaılışıyorlarmış. giden öğretim üyelerinden istediği yazılaraı çıkartmak için. vay be. ne entrikalar varmış. dallas dizisi gibi.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  15.02.2012 21:25

  Ne yazık ki gerçekten de şifa aramaya oraya buraya gitmekteyiz. Kara bulutların üstünde uçan kargalar uçtuktan sonra inşallah düzelir.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  15.02.2012 21:21

  12 eylül yılları..... suçun yoktur alırlar içeri döverler, söverler, işkence ederler. hiç yanından geçmediğin hatta aynı şehirde olmadığın suçu üstlenmek zorunda kalırsın. o yıllardan bu yıllara yöntem değişsede benzeşiyor. çağır ve kağıdı imzalat. sonra insanlar yok öyle olmadı idare pirüpak desin. oh ne ala memleket.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  15.02.2012 20:52

  Odaya çağırmak, aramak dahi, baskı değilmi?

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  15.02.2012 20:45

  Mobingin alası bu değilmidir? Öğretim üyelerini çağır ve kendi istediğini söyletmeye çalış. Öyle yapılmasa dahi olayın kendisi mobing değilmidir. Yönetici bunu yaparmı?

 • okuyucu
  okuyucu
  15.02.2012 18:55

  birinin bunları cumbarbaskanına duyurması gerekiyor ibrahim korkmaz inş bu işin ustunden gelir .

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  15.02.2012 09:36

  Bu haber Armudun sitesinde yok

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  15.02.2012 09:00

  elinize ve yüreğinize sağlık yerelhaber tek susmayan ve susturalamayn medya olarak. duyarlılığınız için.

 • yafuşe
  yafuşe
  15.02.2012 07:28

  yalakacılığın en önemli kriter olduğu bir yerde adam gibi çalışmak isteyenler durmak istemez

Resmi İlanlar