Düzce Üniversitesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Düzenlendi

Düzce Üniversitesi Toplumsal Düşünce ve Sosyal Araştırma Topluluğu’nun D.Ü. konferans salonunda yaptığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine öğretim görevlileri, öğrenciler, sivil halk ve Akçakoca’ya yerleştirilen Van depremzedeleri büyük ilgi gösterdi.

Düzce Üniversitesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Düzenlendi
6.03.2012 - 20:08
9148

Düzce Üniversitesi öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenledi. Beçi Yerleşkesi konferans salonunda yapılan Toplumda Kadının Yeri’ başlıklı konferansa ilgi ve büyük katılımın yanı sıra; konferansa gelen kadınların kapıda karanfillerle karşılanması da ayrı bir ilgi ve beğeni topladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Toplumsak Düşünce ve Sosyal Araştırma Topluluğu TODSAT Başkanı Duygu Morsümbül şunları söyledi: “ Düzce Üniversitesi’nde yeni bir topluluğuz, çok tanınmıyoruz; nitekim TODSAT yenilikçi ve toplumsal sorunlara duyarlı üyelere sahip.”

Kadına yönelik şiddete Türkiye’den çarpıcı örnekler veren TODSAT başkanı,  “ bugünkü etkinliğin beklentilerin üstünde olduğunu ve bizi çok mutlu ettiğini “ belirterek kürsüden ayrıldı.

Günün anlam ve önemini belirtmek üzere kürsüye davet edilen rektör Prof. Dr Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU ise kadınlara ‘değerli çiçekler’ diye hitap etti. ŞERİFOĞLU ‘ülkemiz fırsatlarla dolu bir ülkedir. ‘İnanılmaz bir üniversite kurduğumuzu bize Amerika’dan söylüyorlar, özgüvenli olun üniversitenize güvenin’ sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

Program şiirlerle ve skeçlerle sürdü…

 ANA

Niye bu kadar yorgun

O kadar yıpranmış,

Yorulmuşsun

Yaşam savaşında unutmayasın gördüklerini

Kimlere analık ettin

Nicelerini emzirdin

Hayat verdin insana

Yaşamı tanıttın

Umut verdin yarınlarına

Bak! Ellerin tanık

Nasıl da nasırlı

Tarihi anlatıyor bizlere

Çıplak ayakların çatlamış

Gülümse ana

Toprağın kokusunu bulurum elinde                                           

Yüzünde acı çizgiler

Bin yıllar önceye ait

Bin yıllar önce unutulmuş

 Konferansa konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç.Dr Fatma EKER, Diş Hekimi Ulviye DİKMEN, Av. Elif ŞENOL, SGK il müdüriyesi Nurten CANBASOĞLU ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Düzce il kadın girişimciler kurulu başkanı Yasemin KARSLIOĞLU’nun  15’er dakikalık konuşmalarının ve soru-cevabın ardından konferans  canlı müzik dinletisiyle son buldu.

Kaynak: Cihan BEHR 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  6.03.2012 23:58

  Bir insan ancak bu kadar profesyonel yalan konuşabilir. İnsanların gözünün içine baka baka, utanmadan, sıkılmadan. İşi gücü reklam ve pazarlama. Az kaldı rektöriçe seni de defterin dürülecek. Hesabını nasıl vereceğini iyi düşün. Ama artık yalanlarına kimse inanmayacak.

 • amerikadan tebrikler
  amerikadan tebrikler
  6.03.2012 23:03

  Ya sayın rektörüm amerikada üniveristemi kalmadı, bizi niye tebrik ediyorlarmış. ne bilimsel faliyet yapmışsınız ki sizi tebrik etsinler. Üniversiteler bilimsel faliyetlrele adını duyrurken sayenizde yerel ve ulusal basında baskıi çalıntı yayın, tacizci doktora destek, masonik heykellerle adımızı duyurdunuz. tebrikler tebrikler tebrikler.Bu arada 8 mart niye dünya kadınlar günü olmuş. Türkiyedeki sosyalist çevreler bu günü "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" adıyla kutlarlar.(amaç üzüm yemek değil)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  6.03.2012 22:15

  Amerikadan takdir ediyorlarmış. Neyi? İsmail Özdemir gibi bir psikopatı, ata9ğlu gibi bir ne idiğü belirsiz birini maşa olarak kullanıp insanlara eziyet eden ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜ MÜ?

Resmi İlanlar