Yeni yüzüne kavuştu!

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi kız ve erkek öğrenci pansiyonu 2023-2024 Pigep Projesi kapsamında yepyeni yüzüne kavuştu.

Yeni yüzüne kavuştu!
27.02.2024 - 20:04
Kaynak: Haber Merkezi
191

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci Pansiyonları ve Burslar Daire Başkanlığınca PİGEP (Pansiyonları İyileştirme ve Geliştirme Projesi) kapsamına alındı. Proje kapsamında öğrenci yurdu yepyeni yüzüne kavuştu. Proje ile pansiyonun kullanım alanlarında öğrencilere ev ortamı sıcaklığını sunan yeni yaşam alanları oluşturuldu. Okul pansiyonu, öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yeniden düzenlendi. 

Yeni yüzüne kavuştu!

Yatakhanelerde, demir dolaplar yerine ahşap elbise dolapları konularak, koridorlarda kalorifer kaplaması yapıldı. Oda ve koridorlara yolluk serildi. Yemekhanede tavan ve duvar boyası yapıldı, kolonlarda aydınlatma ve ahşap kaplama desen yapıldı. Masa örtüleri ve şeffaf örtüleri yenilendi, yeni sandalyeler alındı, yemekhane camlarının perdeleri yenilendi.

 

Yeni yüzüne kavuştu!

Kız ve erkek pansiyonlarının girişlerine ayrı ayrı, tavan ve duvar boyasının yapıldı. Selçuklu motifli gergi tavan ve aydınlatma, karşılama bankosu, Atatürk köşesi, çift taraflı ayakkabılık yapıldı ve Galoş Makinesi alındı.

Yeni yüzüne kavuştu!

Dinlenme salonuna ise kız ve erkek tarafı için ayrı ayrı; Kitaplık, TV Ünitesi, LED Televizyon, Tablolar Fon perde, tül perde ve Rustik, Bilgisayar ve Yazıcı, Projeksiyon cihazı alındı.

Yeni yüzüne kavuştu!

Mescitlere, kız ve erkek öğrenci pansiyonu için ayrı ayrı olmak üzere Merinos Halı, aydınlatma ve "OKU" Kütüphanesi yapıldı.

Yeni yüzüne kavuştu!

Etüt salonlarına kız ve erkek öğrenci pansiyonu için ayrı ayrı olmak üzere bireysel çalışma masası, kitaplık, sandalyeler alınarak koyuldu. Banyo girişlerine ise ahşap açık terliklik yerleştirilerek pansiyonlar baştan aşağı yenilendi.

Yeni yüzüne kavuştu!

Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar