Çocuğunuz okula gidiyorsa başvurun!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ailelere yönelik destek ödemelerini sürdürüyor. Son olarak çocuğu okula giden ailelere bir duyuru yapıldı.

Çocuğunuz okula gidiyorsa başvurun!
21.11.2023 - 07:02
Haber Merkezi
79

Aile Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek ödemelerine devam ediyor. Çocuğu okula giden ailelere özel farklı bir destek açıklayan Bakanlık başvuru yapan hanelere her ay ödeme yapacak. Bu destek ödemesinin amacı dar gelirli haneleri ekonomik olarak desteklemek. Okula giden çocukların ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan bu destek ödemesinden başvuru yapanlar faydalanacak

 

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Anne veya babanın, çocuğu ile birlikte hane içinde ikamet etmesi gerekmektedir. Çocuğun, okul öncesi, ilkokul, ortaokul veya lisede  eğitim görmesi gerekmektedir. Ailenin, hane içinde kişi başına düşen geliri, asgari ücretin 1/3'ünden az olmalıdır. Destek ödemesi miktarları, çocuğun eğitim seviyesine göre değişmektedir. Buna göre, Okul öncesi eğitim gören çocuklar için aylık 2422 TL, İlkokul ve ortaokulda eğitim gören çocuklar için aylık 3622 TL, Lisede eğitim gören çocuklar için aylık 4359 TL destek ödemesi yapılmaktadır. 

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar