Ezber Bozmak, Takiye , İbrahim Korkmaz ve Osman Çakır

  • 6.02.2012 00:00

Düzce talihsiz bir il. Talihsizliği depremden sonra apar topar il yapılması ile başladı ve devam ediyor.

Bu talihsizlik bu dönem milletvekilleri seçiminde de devam etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için milletvekilleri ikiye ayrılıyor. Önemli görevler verilen icracı milletvekilleri ve sadakat milletvekilleri. Maalesef Düzce’den seçilen milletvekilleri de sadakatlerine güvenildikleri için atanarak seçildiler.

Yani milletvekillerimiz konusunda da talihsizlik devam etti. Çünkü adakat milletvekillerinin illerine hizmet  imkanları son derece kısıtlııdr.

Geçen hafta Sayın Osman Çakır konuşmasında ulul emre itaati öğütledi. “Büyüklerimiz ne derse ona itaat edin, bakın ben büyüklerimizin dediklerini yaptım, milletvekili oldum. Siyaset yapacaksınız benim gibi davranırsanız bir geleceğiniz olur.” diye yorumlanacak bir konuşma ile. Ne diyelim işin hikmetini keşfetmiş.

Parti filan bahane, itaat ile gelen ikbal şahane. 

Düzce Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ile sohbet eden Sayın İbrahim Korkmaz yine ezberleri (!)bozdu, Öncü Haber sitesinde özetleri verilen sohbetinde.

Sayın İbrahim Korkmaz Avrupa Birliğine karşı olduğunu belirtmiş, bence hiçbir mahzuru karşı olabilir ve bunu savunabilir. Benim merakıma mucip olan ise bu düşüncelerini niye meclis kürsüsünde açıklamaz.

Sanırım ezberleri bozmak ile yükümlü Sayın İbrahim Korkmaz görüş bildirdiği alanları ikiye ayırıyor, birincisi ezber bozamayacağı alanlar, AKP’nin grup toplantısı, meclis kürsüsü gibi alanlar oluyor, ikinci alanlar ise Düzce ile sınırlı.

Sayın İbrahim Korkmaz başbakan emrettiği takdirde Avrupa Birliği ile ilgili yapılacak çalışmaların hepsine de oy verecektir, ulul emre itaat gereği.

Sayın İbrahim Korkmaz’ın ezber bozacağı alanlar nedense hep Düzce’de oluyor. Kendisine aykırı sorular sorulamayacak alanları tercih ediyor.

Avrupa Birliğine karşı olduğunu açıkladıktan sonra hemen geri adım atmaktan da geri durmuyor. Aman bunları basın önünde fazla konuşmayalım diye bu nasıl bir ezber bozmaktır anlamak mümkün değil.

Parti olarak kamuoyu ile paylaşmak istemediğiniz bir gündemi mi var da hemen kendi kendisine sansür koyuyor.

Sayın İbrahim Korkmaz bu tarza takiye yapmak dendiğini bilmiyor olamaz. Ezber bozmak dediği,  takiye yapmak olmasın.

Sayın İbrahim Korkmza’dan Sayın Egemen Bağış’a ile Avrupa Birliği konusundaki görüşlerini paylaşmasını ve Sayın Egemen Bağış’ın da ezberini bozmasını bekliyoruz. Bu ezber bozmanın arkasından da bu gelişmeleri Düzce halkı ile paylaşmasını.

Gençlik Konseyi üyelerine sitemim çok. Sorulması gereken birçok soru varken niye sormadınız diye. Ancak sohbet toplantısın a katılanların Gençlik Konseyi üyelerinin tamamının değil İbrahim Hoca Sevenler Derneği olduğu daha makul bir açıklama gibi duruyor.

İnanıyorum ki; İbrahim Hoca Sevenler Derneği dışındaki üyeler orada olsaydı.”Hocam Cumhurbaşkanımızın üniversiteyi ziyareti sırasında bozduğunuz ezberleri mi unuttunuz ya da nutkunuz mu tutuldu” diye sorarlardı.

O sohbet toplantısında bulunan üyelerin, Düzce gençlik Konseyinin tamamının ifade ettiğine inanmıyorum, öyle ise vah Düzce’mize.

“Kimse kimseye hakaret edemez. Bu yazılanalar ahlaksızlıktır, seviyesizliktir ve şerefsizliktir “ diyen Sayın İbrahim Korkmaz akabinde gerçekten ezberlerimizi bozuyor  “ Ben öyle her havlayana dönüp baksam başka işim olmaz” ve “Bende diyorum ki; oşt oşt oşt aha da kamera “ veciz(!) sözlerini söylüyor.

Ne zaman söylüyor aynı sohbet toplantısında. İşte ezber bozan nokta da burası milletvekili isen hakaret edebilirsin değilsen edemezsin noktası. Milletvekili kibri de böyle oluyor herhalde.

Bu sözleri Düzce Parantez Gazetesi için söylüyor. Açıkçası Düzce Parantez Gazetesinin Sayın İbrahim Korkmaz ile yaptığı yayınları takip etmedim. Her ne yayın yaptılarsa, bu yayınlara cevap verirken Sayın İbrahim Korkmaz hakaret etme ayrıcalığın sahip değildir. Herkes kadar Sayın İbrahim Korkmaz’da hukuk yollarını kullanabilir.

Ben milletvekiliyim cezayı ben keserim istediğim şekilde hakaret ederim diyerek ezber bozuyorsa bu da Düzce olarak bizim talihsizliğimiz.

Dedik ya ! Düzce talihsiz bir il diye milletvekillerimiz de bunu pekiştirmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.