Başbakanımız hoş gelmiş

  • 16.04.2016 00:00

 Düzce’miz bugüne kadar bir çok başbakanını karşıladı. Bir çok başbakanından müjdeli haberler aldı. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu son geldiğinde bir çok haberler getirmişti. Yine bir çok haber getireceği aşikar. Fakat biz Başbakanımızdan biraz bir şeyler istiyoruz.

İsteklerimiz aslında küçük ama önemli. 1999 depremi sonrasında Bolu’dan ayrılarak Türkiye’nin en son ili olan Düzce’de halen 2 tane otoban bağlantı yolu bulunuyor. Evet Belediye Başkanımız ve İlimiz bürokrasisi bir şeyler yapıyor, 3’üncü otoban bağlantı yolunu açmaya çalışıyor, ama neden bir iki tane fazla olmasın ki. Gümüşova’dan da bir tane çıkış olsun, Aydınpınar’dan da bir tane çıkış olsun, Azmimilli’den de bir tane çıkış olsun.

Bolu’da her bir ilçe öncesinde çıkışlar bulunuyor. Sakarya’da her bir ilçe öncesinde çıkışlar bulunuyor da neden Düzce’de de böyle bir şey olmasın ki? Sayın Başbakanımızın ve Sayın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleştirme Bakanımızın yollara ne kadar önem verdiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Gelin Sayın Başbakanımız Düzce’ye bir iki tane daha Otoban Bağlantı yolu yapılması için kurmaylarınıza talimat verin.

Hoop hemşerim bir dakika dur! Nasıl yani bir tane daha alamazken 2-3 tane daha isteyelim. Niye istemeyelim ki? Çevre illerimizdekilerde nasıl varsa bizde de olsun. Bizde de olması gerekmez mi? Aydınpınar’a bir çıkış koyulsa, oradan yoldan geçen adamlara bir de tabela ile Efteni Kuş Cennetimize çeksek ne olur? Çok güzel olmaz mı?

Ne yani Gümüşova’ya bir çıkış koyulsa olmaz mı? Sonuçta burada da bir OSB yokmu? Fabrikalardan çıkan kamyonlar buradan direk çıkış yapsa güzel olmaz mı? Tarihin en çok yolu ülkemizin dört bucağına yapılıyorken, Düzce’ye de bir bağlantı yolunun yapılması ne kadar zor ki?

Düzce çıkışına gelelim, projeleri çizilmiş herşey hazır. Fakat ilk kazma halen vurulmadı. En son biz gidip keserlerle mi toprak kazmaya başlayalım. Sayın Başbakanımız bugün Düzce’de 59 yatırımın açılışını yapacak. Aynı 300 yataklı hastane ile aynı süreden beri yapılması planlanan Düzce Otoban Bağlantı Yolu için bir talimat verin Sayın Başbakanım. Sağlıcakla… 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar