BDP’liler de Dahil Başbakanı Dinlemeye Gidelim

  • 13.11.2013 00:00

 Ah, ah bilen biliyor bir zamanlar bu memleket muktedir olmayıp iktidarlar yüzünden ne zulümler yaşadı, ne sıkıntılara maruz kaldı, ne kadar onur ve haysiyeti zedelendi. Tabi yaşı 25’in altında olan ne bilsin? İyi ki bu sıkıntıları onlar yaşamadı.

2000 yılında Nevzat Ayaz Anadolu lisesine giden Birdem Kaya adında bir kızım Cumhuriyet başlıklı bir makalesiyle okul birincisi oldu. Ben de makalesini okudum Cumhuriyet rejiminde çektiği sıkıntıları dile getirdikten sonra şöyle bir ifade kullanmıştı:

 –Diyeceksiniz ki neden Cumhuriyetin güzeliklerinden de bahsetmiyorsunuz? Hadi canım Cumhuriyet mi gördük? Bu cümle çok şey ifade ediyor değil mi?

Sevgili dostlar hatırlarsanız 2005 yılında Başbakanımız Diyarbakır’da Kürt sorunuyla ilgili anlamlı bir açıklama yaptı ve Kürt sorunu benim sorunumdur deyip sahiplenme sözünü verdi, bu günkü gelişmelerin işaretini ta o günden vermişti. Ne yazık ki o gün etrafını boş bırakmıştık. Arkasında yüz binleri görmeyen derin devletin azı dişleri Ankara’da öyle bir soğuk hava estirdiler ki, sertliği kapımıza kadar yansıdı, 27 Nisan e-muhtırasına kadar vardı.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları baktılar ki bu sorunun çözümünü engelleyen güçlü bir yapı var. Anladılar ki bu şer odağı dağılmadan bu konuya eğilmek, boşa kürek çekmektir.Ya Allah deyip iş başı yaptılar. Abdurrahman Dilipak’ın deyimiyle halata Başbakan bir asıldı baktı ki halat çok güçlü kopacak gibi değil, örüğünü açmaya çalıştı tek tek çekmeye başladı ve o gün bu gündür ülkemiz üzerine çullanmış şeytan üçgenini bozmaya çalışıyor.

Devletin kurumlarını  vesayet altında tutup; zaman zaman Meclisi, Hükümeti bile uyarma küstahlığında bulunabilen bu menhus ruh yüzünden ülke sorunları çözülemiyor, tam tersine kangrenleşiyordu.Tabi bu militarist ve kapitalist güçlerle mücadele etmek kolay olmadı. Zaman zaman Başbakan ölümü bile göze aldığını dile getirmek durumunda kaldı.

Ben inanıyorum ki bu Başbakan ve ekibinin arkasında Ümmeti Muhammendin duası var.Üstat Bediüzzaman dahi en sistemli ve şiddetli zulüm sisteminin Türkiye’de olduğuna işaret ediyor.

Peki neler yaptı engeli kaldırma adına;

1-Anayasa mahkemesinin yapısını değiştirdi,

2-Hakimler savcılar yüksek kuruluna düzen verdi,

3-Yüksek Askeri Şuranın eş başkanıydı tek başkanı oldu,

4-Devletin en tepesinde oturup hükümetin işleyişini zorlaştıran Cumhurbaşkanını değiştirdi.

Bunların her biri ülkenin ilerlemesinin önünde kocaman bir engel olarak duruyordu.

Bu koca koca kayalarla mücadele eden Başbakanımızı, bir Kürt olarak, mütedeyyin bir vatandaş olarak, onurlu bir birey ve barış sever olarak ilgisiz bırakmak hiç bize yakışır mı?

Topyekun Diyarbakır halkına seslenirken özellikle BDP’li hemşerilerime çağrıda bulunuyorum; bu gün Başbakanın yanında olma günüdür, bu miting AK Parti mitinginden de öte bir barış mitingidir.

Çünkü bir barış süreci var ve bir ahenk içinde işliyor. Gün geçmiyor ki bir iyi adım atılmasın. Daha dün Diyarbakır valiliğin önünde kaba duran tabela Valiliğin talimatıyla kaldırılmadı mı? Ne diyor yüce Rabbimiz, Bari Tea’la “siz şükür ederseniz ben daha fazlasını veririm” o zaman bu rahat, huzur ve zenginliğe doğru giden yolda Hükümetin yanında olmalıyız diye düşünüyorum. Ben sizi AK Partiye oy vermeye davet etmiyorum, yaptığı demokratik çalışma ve çabaya destek karesinde olmanızı istiyorum.

Bu maksat ve niyetle hep beraber Başbakana Diyarbakır’a yakışır bir “ Hoş amedi” yapalım. Çözüm sürecinin arkasında olduğumuzu haykıralım. Bu yetmez, yola devam diyelim. İnsan hak ve hürriyetleri çerçevesinde taleplerimizi dile getirelim.Bu selam ve dualarımızla Başbakanımıza moral ve motivasyon kazandıralım.Bu sürecin böyle bir enerjiye ihtiyacı var.

Ne mutlu bize ki kansız, ölümsüz bir on ay geride bıraktık. Bunun devamını getirmek de boynumuzun borcudur.  Bu barış ve huzur için kime ne düşüyorsa yerine getirmekle yükümlüdür. Bunlardan birisi de bu “Barış mitingin”e sahip çıkmaktır. En başında da Belediye Başkanımız Sayın Osman Baydemir’i Başbakanımızın yayında görmek istiyoruz. Bu dileğimle yazımı aralıyor hepinize barış, huzur ve mutluluklar diliyorum

Kalın sağlıcakla kalender Diyarbakır halkı, ben inanıyorum ki bir vesileyle Mitingden geri de kalsanız dualarınız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ladır. Ben de miting günü görev icabı Diyarbakır’da olmayacağım ama sizin gibi dua ediyorum.

Selam ve sevgilerimle

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar