ORDU’YA YAKIŞMADI

  • 9.03.2014 00:00

 Bu mudur İnsanlık?  Bu mudur milliyetçilik? Bu mudur mertlik?

Yani bu ülkenin insanları hep aynı şeyi mi düşünecek tornadan çıkmış seri üretim gibi aynı tip mi olacak? Farklı düşünen insanımız olmayacak mı?  Ben de Kürkçü’yü sevmiyorum ama Diyarbakır’a geldiği zaman da karşı tepki göstermek aklıma gelmiyor. Ne diye protesto edeyim ki? O da en az benim kadar vatandaş üstelik TBMM’inin üyesi bir milletvekili.

Ayrıca bu haylazlığı yapıyorsunuz hiç olmazsa MHP’li olduğunuzu söylemeyin, milliyetçiliğe leke getirmeyin. Böyle yapanların yüzündendir ki milliyetçi bir parti iktidar olacak kadar oy almıyor/alamıyor.

Bu süreçte MHP liderini tebrik ediyorum ki her fırsatta demokrasiden bahsediyor, şiddete hayır diyor tabanına sokağı değil sandığı gösteriyor.

Ayrıca MHP’li Belediye Başkan adayı Cemal Enginyurt “arkadaşlarımız burayı terk etsin, oyuna gelmeyelim” diyerek uyarıda bulunması takdire şayan bir davranıştı, çünkü yarın iktidar olsanız bu ülkenin farklı renklerine kucak açmak durumundayız, hangi partiden olursak olalım böyle bir zihniyeti taşımak zorundayız.Milliyetçilik, bu diyarda ben varım başkasına ölüm demek değildir.

Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz demeliyiz. Victor Hugo diyor ki “senin fikrine katılmayabilirim ama senin fikrin yaşasın diye ölebilirim.” Hele şu manidar ifadeye bakın ya Rabbi, işte bizim birbirimize bakış açımız bu olmalıdır.

Yüce dinimiz cenneti hak eden takva ehlinden bahsederken  darlıkta bollukta infak edebilirler, hiddetini yutabilirler ve insanları affetmesini bilirler diyor. Hal böyle olunca kendini yokla bakayım bu özellikleri taşıyor musun? Değilsen bir Müslüman evladı olarak canı istediğine saldırmak sana yakışıyor mu?

Biz Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak her türlü şiddete hayır demek durumundayız biz Anadolu insanıyız kimse kimseden korkmuyor  değişik gerekçelerle zaman zaman sesiz kalıyor olabiliriz inancımızın gereği bazı durumlar karşısında sessiz kalabiliriz ama bu korkaklık olarak algılanmamalıdır.

Bir anekdot paylaşayım, bizim köyde köy efesinin bir gün kapısı çalıyor bir de ne görsün kapıda öz düşmanı duruyor efe soruyor hayırdır bu gece vakti diyor ki müfreze arkamda şikayet de senden gelmiş bahtına düşmüşüm senin evinde saklamaktan başka kurtuluş yolu yok, efe onları içeriye alıyor müfreze gittikten sonra düşmanına diyor ki haydi gidin siz size biz bizeyiz.

İşte görüyorsunuz asalet bu. Bugün Ertuğrul Kürkçü Karadeniz bölgesine gelmiş üç beş gönüldaşlarıyla hasbi hal etmek için, saldıran vatandaşlarımızın hiçbir haklı gerekçesi olmaz hiç olmazsa Ertuğrul ismine hürmeten bu yanlışı yapmasaydınız.

Arkadaşlar “insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen atalarımızın yolunda olduğumuz sürece milliyetçi olabiliriz. Fransız milliyetçiliği bize yakışmaz dikkatli olmamız lazım diyor selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar