Fırat Yılmaz Çakıroğlu Ailesine Selam Olsun

  • 24.02.2015 00:00

 Yüce Mevlam haşa boşuna mı “Fitne katilden(adam öldürmekten) daha kötüdür” diyor. İşte ateşlenen bir fitnenin sonunda bir can gitti,  sadece can mı üstelik ülkenin muhtelif yerlerinde iki kesim in sanımız birbirine ters bakmaya başladığı gibi perde arkasında bir adım geride duran şeytani ruhun kıs kıs güldüğünü duyar gibiyim.

Ne zarar gördüysek taraf durmaktan gördük. Aşiretlerde öyle değil mi iki kişi kavga ediyor ayırmak gerekirken her giden karşı tarafa saldırıyor ve bir hiç uğruna kan dökülüyor canlar kurban veriliyor. Memleketteki kan davaları bu yüzden 10 yıllarca devam etmiyor mu?

Maalesef birileri ülkücüler ve PKK’ciler kavga etti Fırat yılmaz Çakıroğlu öldürüldü diye bu olayı Anadolu’nun sathına yaymak istiyorlar. Doğru olanı bu mu acaba? Bence hayır! Doğru olan katilin yakalanması ve adalete teslim edilmesidir.

Ülkemiz hassas bir süreçten geçiyor, bu sürece Ülkücülerin soğuk kanlı, sağduyulu yaklaşımı takdire değerdir.

Muhterem Bahçeli'nin bu süreçteki tabanına olan uyarısı tarih hayırla yad edecek. Memleketimizin kavgadan ne çektiğini unutmadık velev ki duygularımız bizi  ileri sürüklese de kendimizi akıl ve deneyimimizle frenleyeceğiz.

Memleket evladı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun öldürülmesi bir Kürt vatandaş olarak beni kahretti. Bir vatandaş olarak ailesine selam ve dualarımı göndererek, sabrı cemil niyaz ediyorum. Anadolu’nun bir Babayiğiti gibi kamuoyuna sabır telakki etmesini bekliyorum.

Malum bir kaç kimselerin canı gitse de giden geri gelmez. Allah kalanlara selamet versin. Bu delikanlını kabrini daraltmamak için bu olayın önüne set çekmemiz lazım.

Bu tür durumlarda asıl katil pek kolay belirlenemiyor bazen nafile birilerinin de canı ekstradan gidebilir. O zaman da beterin beteri hem can gider hem vicdan gider. 

HDP’li vatandaşlarımıza sesleniyorum, Ülkücülük adına ortaya çıkıp bağırıp çağıranlara cevap vermeyin, gençler bu konuda çok tez canlıdırlar, saldırgan olabilirler. İki kelimeleri fazla da olsa Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ailesinin yüzü suyu hürmetine eyvallah deyin, bu sizi küçültmez daha da saygınlığınızı arttırır.

Neticede o talihsiz olayda hiç birinizin dahli yok ve olaydan habersizsiniz. Nefis ve şeytanınızın, özellikle insi şeytanların istediği de bu olayın üzerinde bir belaya kapı açmak değil mi?

Allah Anadolu insanını korusun; Kürdüyle Türküyle, Lazıyla, Arap ve Acemiyle… Bu memleket hepimizin kimsenin gidebileceği başka bir diyarı yok, Avrupa’nın fesat ajanları dışında, umut ediyorum bir gün onlar da memleketlerine dönmeyi aklederler.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun vefatı hepimizi kahretti, olay çıkaranları, katl-u kitala neden olanları kınıyorum. Başta Ailesi olmak üzere hepimizin başı sağ olsun, mekanı cennet olsun.

Allah bu memleketi provokasyonlardan korusun.

 

Selam ve dua ile.

[email protected]

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar