Cumhurbaşkanına Saygısızlık, Nankörlüktür

  • 26.03.2015 00:00

 Bu gün bu ülkeye barış ve huzur adına, zenginlik adına, güven adına kısmi bir rahatlama varsa, İnanç, kültür ve dillerin üzerinden baskı kalkmışsa bunda başta Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katkısı vardır.

Birileri meydanlarda Cumhurbaşkanına “sen teksin, sonunda tek kalacaksın”, deyip insani duygularını rencide etmekten başka ve seyirci ve seçmenini aldatmaktan başka bir şeye yaramayan beyanlarda bulunması tasvip edilemez.

Böyle bir eleştiri kadirşinaslığı bilmemektir, hatta nankörlüktür.Ben bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanımızın barışçıl duruşunun yayındayım ve onun destekliyorum. Hakkını yememek lazım diyorum.

Cumhurbaşkanıyla cedelleşmek aynı zamanda %52 seçmene, yani milyonlarca vatandaşa karşı bir saygısızlıktır.

Nankörlük ve saygısızlığı bir arada yapmak ise insanı değerden düşürür, buna seçmeni aldatma da hesaba katınca bu davranışın adı başka bir şey olur.

Hele hele AK Partinin sözüm ona ağır taşlarının bu tür beyanlarda bulunan kimselere cevap vermede geri durmasına aklım ermiyor.

Bu Reisicumhur sizin adayınız ve seçmeniniz seçtiyse neden seçmenin duygularına tercüman olmuyorsunuz.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan bin bir türlü derin mahfelerle mücadele edip ülkeyi bir derece özgürleştirdi, üstelik bu süreçte bir kesim siyasi çevreler de destek olacağına köstek oluyordu. Buna rağmen eksiden sıfırın altından sıfıra getirdi, sizin de sıfırın üstüne çıkarmanız gerekirken gelmiş bu sürecin başpehlivanıyla uğraşıyorsunuz.

Recep Tayyip Erdoğan’ın kime faydası dokunmadı ki?

Mütedeyyin insanlar, Kürtler, Azınlıklar…   Herkesle konuşma yollarını araladı, sorunlarının çözünmesi için çalıştaylar yaptırdı, dokunulmaz bir çok alan tabu olmaktan çıkarıldı.

Kürt sorunuyla ilgili dünya kadar iyileştirmeler oldu. Af, ekonomi ve eğitimden başka ne kaldı? Onun da iyileştirmeleri yapılmaya devam ediliyor.

Alevilik için, Romenler için, Azınlıklar için çalışmalar devam ediyor. Hal böyleyken birileri sağdan soldan Cumhurbaşkanına saldırarak politik bir rant elde etmek istiyor.

Eğer Anadolu insanına kendinizi kabul ettirmek istiyorsanız vatandaşlarımızın seçtiği Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a saygısızlık yapmayın 12 yıl bu memleketin Başbakanlığını yapan ve devletin başına geçmekle ödüllendirilen bir lider var.

Muhalefetseniz insanca görevinizi yapınız, plan projelerinizi ortaya koyunuz. İktidarın ömrünün bu kadar uzamasında muhalefetin katkısı azımsanamaz. Bu toplumun önünü açacağınıza sabah akşam Hükümete Riyasete saldırarak soyut siyaset yapıyorsunuz.

Şu anda “Şah-Fırat” operasyonu hakkında verilen gen soru üzerindeki konuşmaları izliyorum. Ne kadar gereksiz bir müzakere olduğu ortada.Ne eğitime, ne ekonomiye, ne bilime ne de sanata bir katkısı var.

Ey muhalefet,

Cumhurbaşkanını kıskanmakta haklı olabilirsiniz ama onunla cebelleşmeye hakkınız yoktur. O milletten aldığı yetkiyle AK Saray’da oturmayı hak etmiştir.

Vicdanlı olmak lazım diyorum. Siz ne dersiniz?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar