HDP Üst Yönetimine Şikayetim Var!

  • 10.04.2015 00:00

 Kardeşim insanlığın huzur ve mutluluğunu dünya ve ahret saadetini hedef edinmiş ve en güzel yol/yöntemi belirlemiş şu İslam dini neyinize dokunuyor anlamakta zorlanıyorum.

Atalarımız dinimiz de dilimizi de bize emanet olarak ulaştırdılar. Şu siyasetçilere bakın ki dilimizi konuşmayı bile bilmezken bir de dinimizle uğraşıyorlar.

Arkadaş İslam, Mertliği, Cesareti, Muhabbeti, Adil olmayı, Namuslu olmayı, Eşler arası sadakati, Büyüğe saygıyı küçüğe sevgiyi, emrederken,

Adam öldürmeyi, Fitne fesat çıkarmayı, İftira etmeyi, Gıybet etmeyi, Hırsızlık yapmayı, Zina yapmayı, Şans oyunlarıyla oynamayı, Sarhoş edip insanı akıldan yoksun hale getiren meşrubatları içmeyi yasaklıyor,

Bireysel ibadetler de müminin kişisel sorunudur.(Namaz, Oruç, Şartları oluşursa Hac ve Zekat gb.)

Peki bunların insana öğretilmesi kime niye sıkıntı versin?

HDP Eş başkanı Salahatin Demirtaş niye din kültürü dersi kaldırılsın diyor? Ekmek suya ihtiyaç duyduğumuz gibi dinimize ihtiyacımız var. HDP’ye oy veren yüz binlerce ehli secde Kürt var. Niye bunların inancına saygı duymuyorsunuz?  

Yoksa Meclise girmekten mi korkuyorsunuz. Ben “HDP Kürt Partisi olabilirse baraj sorunu kalmaz” başlığıyla iki ay önce bir yazı yazmıştım yedi yerde yayınlandı, yoksa haberin olmadı mı?

Diyeceksiniz ki seni ne ilgilendiriyor? Unutma ben bir Kürt aydınıyım. Kürtlerin duygularına tercümen olmak benim vazifemdir.

Eğer Kürtlerin oylarıyla Meclise girseniz bir değerin olur, yoksa solun sesi olarak gitseniz bir kıymetiniz olmaz. İşte CHP %21 ile solun sesi olarak orada ne yaptı, ne yapabilir? Sol muhalefet sadece konuşur o kadar. Türkiye olsun kamuoyu olsun Kürtlerin hem de silahsız Kürtlerin hatırı için HDP’yi muhatap alıyor.Kürtlere sıkıntı verenlere Allah sıkıntı vere..

Kürtlerin hakkını inkar etmediği Cumhurbaşkanına ikide bir sataşmanın gereği yok,  O tarihi vazifesini yaptı, öyle ki bu gün var olan tüm özgürlüklerin altında onun imzası var.

Ben bir Kürt vatandaş olarak sana yol/yöntem gösteriyorum, sen ideolojinin etkisiyle dengesi bozulmuş, modası geçmiş sosyalistlerin rengiyle kendini gösteriyorsun.

Sünni olsun Alevi olsun Kürtlerin inançlarına saygı duy. Sen 7-8 Ekim olaylarında bir pot kırdın, daha halk o derdi unutmadı, bu sefer Din Kültürü dersine çelme atıyorsun. Böyle kopya tarzı ucuz siyasetten vazgeç. Bu hatalarınızdan dolayı seni HDP MKYK’sına şikayet ediyorum. Eğer böyle devam ederseniz yavaş yavaş Kürt halkına da şikayet edeceğim bunu böyle bile. Üstat Bediüzzamanın ifadesiyle bazı ifadeler Küfrü işmam ediyor; yani Küfür kokuyor. Din kültürü dersine karşı olmak bunun gibi bir şey.

Prof.Dr.Kadri Yıldırım’ın ifadesiyle atalarımız dinimi de dilimizi de bize emanet olarak günümüze kadar getirdiler, ikisine de sahip çıkmaya devam edeceğiz. HDP’nin Meclise girmesi için AK Parti dahi vekil aday profili ve sıralamasıyla ışık yaktı. Barajı aşmazsanız tek sorumlusu partinin seçim stratejisidir. Unutmayın iki sefer TGBT derseniz üçüncüsünde en az %1 oyunuz düşer.

Benden bu geliyor, kolay gelsin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar