Papa’nın Düştüğü Hale Bak!

  • 28.04.2015 00:00

 Sevgili dostlar bu gün papanın arkasında 1,2 milyar insan vardır diye kimse onu kutsamasın. Hz.İsa (alanebiyina ve aleyhisselatu vesselamın) getirdiği dini budadılar, ekleme çıkarma yaptılar, hayatın içinden alarak kiliseye hapsettirdiler, mistik bir inançtan ibaret haline getirdiler. Günah olarak bu Papa ve maverası için yeter de artar.

Hiç düşünmediler ki Hz.İsa İlahi Risaletle görevlendirilen 124 bin peygamber ve 313 resulden birisidir. Diğer peygamberler gibi bir gün bu görevi devretmekle de yükümlüdür. Bir peygamber Kıyamete kadar bu sorumluluğu üstleniyor O da Hz.Muhammed(asvs)’dır.

Bizim ülkemizde dahi içi boşaltılmış Hıristiyanlık vb. dinler yüzünden okullarda İslam’ın öğretilmesine karşı çıkanlar var. Kardeşim ortada bir şey kalmamış ve kalmaması lazım bu dinin, neden peşine düşüyorsunuz Hz.İsa’nın öğretisi bu muydu? Ayrıca bu kadar peygamber vahiy silsilesiyle Allahın dinini birbirine teslim ederek Hz.Muhammed (aleyhisselatu vesselama) kadar geldi de Yahudiler ve Hıristiyanlar neden bu emanete ihanet edip, her biri bir taraf çekiyor?

İlahi tebliğlerin ötesinde arzu ve emellerini de katarak bir mistik din ortaya koydular. “İnsanlar bildiklerinin esirleridir”, denilmektedir. Bir az cesaret edip Kur’anı Kerime baksalar 25 peygamberden bahsederek tevhit inancını ortaya koyan İslam ile belki kendileri de İslam ile müşerref olacaklar ama o inatları müsaade etmiyor ki, hakkı, doğruyu fark etsinler.

İki peygamberin dini kalabiliyorsa diğer 22 peygamberin dinleri nerde? Kardeşlerim Hz.İsa, Hz.Musa’nın devamı bir peygamber, o da emaneti Hatem-ül Enbiya Hz.Muhammed’e teslim etmek için çaba sarf etmiş, ümmetini bu konuda tembihlemiştir. O’nun ümmeti olma şerefini Allah’tan istemiş ve Ahir zamanda Hz.Muhammed’in ümmeti olma şerefine nail olacak tek peygamber Hz.İsa’dır.

Her ne kadar Hıristiyanlara ve Yahudilere zamanında “Ehli kitap” denilse de şu andaki halleriyle bu vasfa da artık layık değiller. Yahudiler üstün ırk ifadesiyle, Hıristiyanlar teslis inancıyla şirke, küfre gittiler.

Allah’a iftiraya kadar giden bir düşüncenin öncüsü olan bir kimse(Papa gibi) konjoktörel olarak ileri de konuşur geri de.

Dünya bilsin ki 1,2 milyar insan sözüm ona papaya dua etse de başta 1,5 milyar İslam alemi ve 70 milyar hayvanlar alemi ve sayıları tespit edemediğimiz kadar melaikeler ve cinler onu yalanlıyor.

Eğer papa Allah dostu olsaydı, İslam dünyasında meydana gelen zulümler karşısında sessiz kalamazdı. Sıradan bir Müslüman bile insanlığa yapılan zulüm karşısında sessiz kalmadığı ortadayken İslam alimleri her fırsatta zulmü lanetliyorken, nerde papa ve maverası.

1915 olaylarını Ermeni soy kırımı olarak gören Papa ermeni komşularına sığınan binlerce vatandaşlarımızın kadın erkek demeden yaşlı sabi demeden nasıl da öldürüldüğünü gelsin de Van’da tarihini öğrensin. Uzaktan atıp, tutmak kolay. Eski defterleri eşeleyerek Ermenilere hoş görünmek, tarihi vakalarla ilgili istediği şekilde yorum yapmak bir Papa’ya yakışmaz.

Kimse papaya bir kutsiyet atfetmesin. Papa tam bir zavallıdır. Kendini kurtardı şimdi de sıra başkasına mı geldi.

Kamuoyuna, ibret almak dileğiyle.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Mourat
    Mourat
    27.04.2015 11:41

    Gerceklerle hic alakasi olmayan, mide bulandirici, cahilce bir yazi!

Resmi İlanlar