O Selahaddindi, bu ise Salahattin

  • 6.02.2015 00:00

 Hey insanoğlu hey, yeryüzünde yetersiz duruma düşünce tövbe edip yüce Allah’a  yönelmesi gerekirken durup dururken Allah’a hücum ediyor.

İslam, Adil olmayı, Dürüst olmayı, Namuslu olmayı, Merhametli olmayı, Mert olmayı her şeyden önemlisi de Edepli olmayı emrediyor.

Rub-i ibadet de kul ile Allah arasında bir kulluk görevidir. Peki bundan kim niye rahatsız oluyor,

Kürtler bu özelliklerini kaybedebilirler mi?

Böyle bir durumda Kürt olabilirler mi?

Bir toplum dinsiz yaşayabilir mi?

Hele Kürtlerin tarihinden ve günümüzden İki şahsiyet üzerinde duralım, ikisinin adı da Selahaddin olsun, başka zaman da başka ikililer üzerinde dururuz. Olmaz mı? Mesela iki Halit gibi…

Biri sultan Selahaddini Eyyubi diğeri de Salahattin Demirtaş olsun, bir Allah’ı tanır diğeri tanıyıp tanımamakta tereddütlü, birinin soy adı ait olduğu kavmi/kabileyi andırıyor, diğerinin soyadı nüfus memurunun marifetiyle aslından tarihinden koparılmış iki sert katı olan demir ile taştan meydana gelmiş. Bu iki soyad arasında ne kadar fark varsa iki selahaddin arasında da o kadar fark var gibi üstelik ikisinin ismi dinleri barıştıran anlamında bir anlam varken yeni Türkçenin marifetiyle ikincinin ismi anlamsız bir duruma gelmiş, belki de bu ikinci Salahaddin bundan dolayı bir türlü yolunu bulamıyor.

Saladdini Eyyubi’nin asıl ismi Yusuf’tur Küdüs fethinden sonra kilise, havra ve caminin açık kalmasına müsaade ederek dinler arasında barış ve hoşgörüyü tesis etmiş, bu münasebetle dinleri barıştıran anlamında Selahaddin adını almışken, günümüzün Salahattin’i dinler arası barışı bırak Hıristiyan ve Yahudilerle pek bir sorunu yok habire sağdan soldan İslam’a dokunduruyor. Bu yönü olmazsa aslında iyi bir siyasetçi profili ortaya koyuyor. Hatta bazen diğer liderlerden daha  barışçıl bir profil sergiliyor.

Ama bir bakıyorsunuz LGPT bireylerin hakları için 70 milyonun gözüne baka baka İslam’la ilgili ileri geri konuşuyor, bir bakıyorsunuz  Kabe’yi Taksim’le eş değer değerlendiriyor, üstelik bu arada Kudüs’ün Yahudilere ait olduğu vurgusunu yapıyor.

Unutmayalım Kudüs’ün esir kalmasında Salahattin tarzı Müslümanların payı azımsanamaz. Kim demiş ki Kudüs Yahudilerindir? Terör İsrail devleti ile İslam devletlerinin başına birer piyon olarak gelen kimi yeteneksiz, niteliksiz mürtet ve münafıkların katkılarıyla Filistin devletini bir anlamda yuttu, ama hem İslam dünyası hem de İnsanlık alemi bu geveze ülkenin notlarını alıyor, bu da unutulmasın!

Ey alembilmenizi isterim ki,LGBT’nin T’si mağdur bir insan türüdür; erkeği dişiliği net olmayan bir farklı tür, ama L-G-B bireyleri biri diğerinden beter edepsizliğin başını çeken keyfi gruplardır. Ahlaksızlığın açık örnekleridir, bunlara arka durmanın demokrasiyle, hoşgörüyle ilgisi yoktur, bunlar keyfi sapıklardır, örneğin eş cinseller  iki yıl önce Diyarbakır’da “eşcinseller her yerde” sloganıyla bir çok yere afiş asmışlardı, ben de bunun bir ahlaksızlık olduğunu, bir hak olmadığını söylemiştim, bu beyanımı nefret suçu olarak değerlendirenler oldu maalesef.

Allah aşkına ben yanlış mı yaptım, haksız mıydım? Gerçekten yanlışsam söyleyin bir daha hata yapmayalım, Sevgili vatandaşlarım iyiye iyi, kötüye kötü deme hakkımız yok mu? Bu gevezelerin meydan okumasına seyirci mi kalalım?

Şimdi günümüzün Salahattin’i bu edepsizlere merhaba diyor, partisi kimi ilde bunların temsilcilerini vekil adayı yapıyor, vallahi billahi insanın çatlıyası geliyor. Çünkü HDP’nin bir nevi Kürtlerin partisi gibi lanse edilmesi bu yaklaşımıyla benim gibi milyonlarca Kürtleri derinden derine özüyor.

Peki ben nasıl bir Selahaddin bekliyorum?

İnancı zayıf da olsa bu toplumun diniyle barışık olan bir Selahaddin,

Allah ve Resulu, Kelamullah olan Kur’anı kerimle bir sorunu olmayan bir Salahaddin,

‘’Namusuz kimselerle bir işimiz yok, namus Kürd’ün birincil özelliğidir, ikide bir namus kavramıyla ileri geri konuşmaya gerek yok’’ diyen bir Salahaddin,

Dilime sahip çıktığı kadar, hatta daha fazla dinime sahip çıkmasını istediğim bir Salahaddin,

En önemlisi de saygı duymakla beraber Yahudilik ve Hristiyanlığın İslam ile yan yana getirmemesine dikkat etmesini istediğim bir Salahattin bekliyorum, bu beklenti bir Kürt olarak benim hakkım.

Daha ne diyeyim, işte tarihe sığamayan SelahaddiniEyyübi işte günümüzün Salahattin Demirtaş’ı….

Daha yolun başındayken hem Rabbına karşı tövbe etmesini, hem de Kürt halkından özür dilemesini bekliyorum.

Selam ve saygılarım, dualarım Selahaddini Eyyubiyesartsız/surtsuz, fakat günümüzün Salahattin’ine  ise tövbe etmesi, kendine gelmesi şartıyla…

Kamuoyunun huzurunda beyan ediyorum.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar